جمعه  16  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دبیر جشنواره «تجلی وفاق» مطرح کرد؛

ارسال بیش از 30 هزار اثر ادبی و هنری به جشنواره مردمی خدمت

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 ساعت 21:59
علی رضایی، دبیر جشنواره «تجلی وفاق» با اشاره به ارسال 30 هزار اثرادبی و هنری به جشنواره خدمت گفت: این جشنواره در راستای لبیک به مطالبه رهبری و در جهت ثبت حماسه آفرینی مدافعان سلامت و تجلیل از آنان، از اسفند 98 آغاز به کار کرده است.

به گزراش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا علی رضایی دبیر جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور و نخستین جشنواره "تجلی وفاق" (جشنواره خدمت) با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره خدمت در راستای تجلیل از زحمات کادر درمانی کشور افزود: در راستای لبیک به مقام معظم رهبری درتقدیر و تشکر از کادر خدوم بهداشتی و درمانی کشور، در صدد بر آمدیم با برگزاری جشنواره ای تحت‌عنوان "تجلی وفاق" با دریافت آثار در زمینه‌های مختلف هنری، جلوه های مختلف این ایثارگری و خدمت رسانی را به همگان و به نسل‌های آتی کشور معرفی کنیم و یقینا جشنواره خدمت، گامی بلند در راستای حمایت از آثار ادبی و هنری با موضوع مدافعان سلامت است.

وی تأکید کرد: با شیوع بیماری منحوس کرونا درسطح کشور، اقدامات مقابله، پیشگیری و درمان توسط کادر بهداشت و درمان کشور و همچنین اقدامات مقابله‌ای اعم از ضدعفونی معابر و محلات و شهرها، تهیه و تولید ماسک و دستکش و سایر امکانات پزشکی توسط بسیجیان، کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از این بیماری توسط خادمین شهدا و گروه‌های جهادی انجام شده است. حال در جهت تاکید و فرمان رهبری برای ثبت حماسه آفرینی های مدافعان سلامت؛ قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، ضمن ثبت این اقدامات برای آیندگان، از اسفندماه سال 98 اقدام به برگزاری جشنواره ملی تجلی وفاق در رشته‌های هنری فیلم ،عکس،مستند، خاطره، دلنوشته، پوستر و ... کرده است.

رضایی با اشاره به اینکه جهادگران، خادمین شهدا و نیروهای بسیجی در کنار تلاش‌های مدافعان سلامت، تلاش گسترده‌ای در راستای مقابله با ویروس کرونا داشته اند، اظهار کرد: پزشکان، پرستاران و کادر درمانی زحمات فراوانی در راستای درمان بیماران کرونا کشیده‌اند که شایسته تقدیر است و در کنار این فعالیت‌ها، تلاش‌های گروه‌های بسیجی، مردمی، جهادگر و خادم الشهدا در جهت ضدعفونی کردن معابر، تهیه وسایل بهداشتی مورد نیاز کادر درمانی و مردم، برگزاری رزمایش انفاق مومنانه و ... حائز اهمیت است که باید از آنان تجلیل کرد و جشنواره خدمت ثبت کننده تمام این تلاش‌ها و از خود گذشتگی هاست.

دبیر نخستین جشنواره "تجلی وفاق" خاطر نشان کرد: با انجام تبلیغات صورت گرفته، تاکنون بیش از 30هزار اثر به دبیرخانه جشنواره تجلی وفاق(جشنواره خدمت) ارسال شده است و پیش بینی می‌شود ارسال آثار ادبی و هنری به این جشنواره تا 100 هزار اثر نیز افزایش پیدا کند.

رضایی، در خصوص مهلت ارسال آثار به جشنواره مردمی اظهار کرد: خرداد ماه، آخرین فرصت ارسال آثار به این جشنواره است و با اعلام عادی شدن اوضاع توسط ستادفرماندهی مقابله با کرونا در کشور و داوری آثار ارسال شده، اختتامیه این جشنواره با تجلیل از برگزیدگانش برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره خدمت در پایان گفت: تا به امروز بسیج هنرمندان، بسیج جامعه پزشکی، سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه‌های استانی ،صداوسیما ،کمیته خادمین شهدا،دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر نهادها و ارگان ها حضور فعال و موثری را در برگزاری این جشنواره مردمی داشته‌اند.

انتهای پیام/4127

http://ana.ir/i/489660
اعلام نامزدهای جایزه بخش مستند و داستانی دهمین جشنواره فیلم عمار

اعلام نامزدهای جایزه بخش مستند و داستانی دهمین جشنواره فیلم عمار

اسامی داوران ۷ بخش اختتامیه جشنواره عمار اعلام شد

اسامی داوران ۷ بخش اختتامیه جشنواره عمار اعلام شد

اعلام جدول اکران‌های مرکزی دهمین جشنواره عمار در سینما فلسطین

اعلام جدول اکران‌های مرکزی دهمین جشنواره عمار در سینما فلسطین

فراخوان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار منتشر شد

فراخوان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار منتشر شد

معرفی دبیران چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد

معرفی دبیران چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد