شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

استقبال گسترده حجاج از کلاس‌های آنلاین آموزشی

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 ساعت 18:07
مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به استقبال از کلاس‌های آنلاین آموزش زائران حج تمتع، از مراجعه بیش از ۴۳۸ هزار بازدید از شبکه آموزش زائران خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه کلاس‌های برخط (آنلاین) ویژه زائران حج تمتع ۱۳۹۹، از ۱۰ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا ۱۰ هفته این کلاس‌ها با موضوعات متنوع ادامه خواهد داشت، گفت: این کلاس‌ها هر روز به غیر از روزهای جمعه طبق برنامه‌ای که به‌صورت هفتگی در سامانه آموزش زائر درج شده، برگزار می‌شود.

وی احکام مبتلا به زائران، بهداشت و سلامت در حج، مناسک حج، آداب و اخلاق سفر، اسرار و معارف حج، تاریخ و اماکن مکه و مدینه، کاهش استرس و اضطراب در سفر حج، نقد و بررسی وهابیت، آشنایی با اهل سنت، حج و مهدویت، تفسیر آیات حج، مسائل اجرایی، مهارتهای زندگی جمعی در حج، مدیریت معنوی سفر حج و مسائل ویژه بانوان را از موضوعاتی اعلام کرد که در این دوره‌های آموزشی به آنها پرداخته خواهد شد.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در این مدت کلاس‌های آموزش احکام مبتلابه زائران دو جلسه، مناسک حج سه جلسه، تاریخ و اماکن مکه و مدینه دو جلسه، مسائل اعتقادی دو جلسه، احکام ویژه بانوان یک جلسه، اخلاق و آداب سفر یک جلسه و اسرار و معارف حج یک جلسه در مجموع دوازده جلسه برگزارشده است.

وی به راه‌های مشاهده برخط (آنلاین) کلاس‌های آموزش زائران اشاره کرد و گفت: تاکنون از طریق پخش زنده سایت آموزش زائر ۱۶ هزار و ۸۰۹ کد، از طریق پخش زنده نرم‌افزار کاروان مجازی حج ۶ هزار و ۱۵۰ کد و از طریق نرم‌افزار adobe connect یک هزار و ۹۵۰ نفر در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند که مجموع آن به ۲۴ هزار و ۹۰۹ کد می‌رسد. آمار کدها منحصر به ‌فرد مشاهده‌کننده کلاس‌ها به‌صورت آنلاین است و ممکن است با هر کد چندین نفر و به‌صورت خانوادگی این برنامه‌ها را مشاهده کرده باشند.

 با توجه به شیوع کرونا در کشور، برنامه‌های آموزشی زائران خانه خدا امسال به صورت متفاوتی برگزار می‌شود، به طوری که تمامی آموزش‌ها در بستر فضای مجازی صورت می‌گیرد، تا زائران به دور از نگرانی بتوانند به یادگیری احکام و مناسک حج تمتع و سایر موارد مورد نیاز بپردازند. بر اساس تفاهم‌نامه ایران و عربستان ۸۷ هزار و ۵۰۰ ایرانی در ایام حج تمتع به عربستان اعزام می‌شوند که اولین کاروان نیز ۶ تیرماه عازم سرزمین وحی خواهد شد. البته هنوز به دلیل شیوع کرونا وضعیت برپایی حج تمتع از سوی سعودی‌ها اعلام نشده است.

انتهای پیام/4127

http://ana.ir/i/489627
نام‌نویسی تکمیل ظرفیت حج تمتع ۹۹ آغاز شد

نام‌نویسی تکمیل ظرفیت حج تمتع ۹۹ آغاز شد

انتقال 78 هزار زائران ایرانی به سرزمین عرفات از عصر امروز با 470 دستگاه اتوبوس

انتقال 78 هزار زائران ایرانی به سرزمین عرفات از عصر امروز با 470 دستگاه اتوبوس

تمام جابه‌جایی‌های زائرانمان را به صورت آنلاین رصد و مدیریت می‌کنیم

تمام جابه‌جایی‌های زائرانمان را به صورت آنلاین رصد و مدیریت می‌کنیم