پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
علیرضا تابش در آیین سپاس جشنواره کودک؛

عوامل جشنواره سرمایه‌های جشنواره هستند

چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 18:14
دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: بسیار خوشحالم که هم‌زمان با روز جهانی کودک، از تلاشگران جشنواره‌ای تقدیر شد که مختص به فیلم‌های کودکان و نوجوانان است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از ستاد اطلاع‌رسانی سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علیرضا تابش در آیین تجلیل از تلاشگران سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با بیان این‌که روز جهانی کودک در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، ادامه داد: در عرصه فرهنگ و هنر ایران، نهادهای مختلفی با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان روز جهانی کودکان را گرامی می‌دارند و اصفهان به‌عنوان پایگاه سینمای کودک و میزبان اصلی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان فعالیت‌های ارزشمندی را برای گردهمایی فیلم‌سازان در عرصه ملی و بین‌المللی انجام داده است.

وی افزود: هر سال شاهد حضور پرشورتر فیلم‌سازان در جشنواره بوده‌ایم و امید داریم در دوره‌های بعدی جشنواره، فیلم‌سازان کودک و نوجوان حضور فعال‌تر داشته و فیلم‌های بیشتری برای کودکان ایران و جهان بسازند.

دبیر سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به این‌که امسال، خبرنگاران نوجوان مهارت، جسارت و سواد رسانه‌ای خود را در جشنواره به نمایش گذاشتند، گفت: بدون‌شک این سرمایه برای جشنواره باقی می‌ماند و اثرات خود را در سال‌های آینده نشان خواهد داد. برای هنرمندان صاحب اثر در جشنواره، نوع پرسش‌ها، سطح سواد و دانش خبرنگاران نوجوان، جالب و قابل‌تقدیر بود و این سرمایه‌ای ارزشمند برای جشنواره کودک است.

تابش با اشاره به حضور فعال خبرنگاران نوجوان، در جشنواره امسال گفت: خبرنگاران نوجوان با حضور پویای خود در نشست رسانه‌ای فیلم‌ها، سؤالاتی را مطرح می‌کردند که نشان‌دهنده سواد سینمایی و اطلاعات بالای آن‌ها داشت و این تلاش‌ها جای تقدیر دارد.

وی هم‌چنین با اشاره به آمار بالای اعضای باشگاه مخاطبان نسبت به سال قبل، گفت: در باشگاه داوطلبان جشنواره امسال رکورد جدیدی ثبت شد که نشان از استقبال نیروهای داوطلب برای همکاری در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم کودک دارد.

تابش افزود: همکاران ما در دبیرخانه جشنواره با اعتقاد راسخ به زمینه‌سازی حضور توان‌خواهان در جشنواره، تلاش کردند تا تعداد افراد دارای معلولیت، با هماهنگی انجمن‌ها و سمن‌های توان‌خواهان برای اولین بار از تماشای فیلم‌های جشنواره بهره‌مند شوند.

تابش حضور کودکان و نوجوانان همراه با خانواده‌هایشان در جشنواره را یک سرمایه دانست و گفت: جذب حداکثری مخاطبان جشنواره امسال دستاوردی ارزشمند برای برگزارکنندگان این رویداد است و به یاری خدا و همت مسئولان شهری اصفهان و هنرمندان، ستاد و دبیرخانه جشنواره در طول سال فعال خواهد بود.

هم‌چنین قدرت‌اله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم گفت: هفته ملی و روز جهانی کودک را تبریک می‌گویم. مجموع تلاش‌هایی که برای برگزاری سی‌ودومین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان انجام شد، منجر به برپایی یک جشنواره ارزشمند در اصفهان شد.

وی افزود: غیر از تشکر از همه عوامل و دست‌اندرکاران اجرایی این جشنواره در هر سطح و هر جایگاه، تشکر اصلی را از مخاطبان جشنواره، شهروندان و کسانی دارم که به سینماها آمدند و به جشنواره رونق دادند. بدون حضور آن‌ها این جشنواره معنا نداشت.

وی با اشاره به سرمایه‌های انسانی این جشنواره افزود: در این جشنواره کسانی بودند که بدون هیچ چشمداشتی به یاری ما آمدند و در قالب باشگاه مخاطبان جشنواره، کار را به پیش بردند. از اعضای این باشگاه هم تشکری ویژه دارم.

وی ادامه داد: اصفهان شهر دوستدار کودک است و تلاش می‌کند هر چه بهتر و بیشتر به شاخصه‌های شهر دوستدار کودک نزدیک شود. همه باید به تحقق این شاخصه‌ها کمک کنیم. همه دستگاه‌ها و همه شهروندان باید کمک کنند. چراکه اگر شهری دوستدار کودک باشد، یقیناً برای همه اقشار و شهروندانش، ایمن و آرام و بانشاط و زیست پذیر است.

یاران جانی جشنواره

هم‌چنین ایمان حجتی، مدیر اجرایی این جشنواره با خوانش شعری منسوب به مولانا، عوامل اجرایی جشنواره را «یاران جانی» جشنواره خواند و گفت: این افراد یاران جانی جشنواره، اصفهان و سینما بودند و سرمایه‌های ما هستند.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز اسناد جشنواره برای اولین بار، گفت: اسناد این جشنواره سی‌ودوساله، هویت این جشنواره است. از همین‌جا از همه افراد می‌خواهم در این راه به ما کمک کنند و اسناد و آرشیو خود را در اختیار مرکز اسناد جشنواره قرار داده و ما را در تکمیل آن راهنمایی کنند.

در پایان این مراسم از مدیران و اعضای کمیته‌های مختلف، دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره تقدیر شد.

هم‌چنین پژمان بازغی و محمد سلوکی، مجری‌های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره از طریق پیام ویدیویی با دست‌اندرکاران جشنواره صحبت و از عوامل جشنواره و مردم اصفهان تشکر کردند. گفتنی است آیین سپاس از دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره، پس از هفت سال برگزار شد.

انتهای پیام/4127/پ

http://ana.ir/i/429999
تأکید بر تقویت همکاری‌های سینمای ایران و هندوستان/ این همکاری سینمایی جزو اولویت‌های ماست

تأکید بر تقویت همکاری‌های سینمای ایران و هندوستان/ این همکاری سینمایی جزو اولویت‌های ماست

«منطقه پرواز ممنوع» روی پوستر آمد

«منطقه پرواز ممنوع» روی پوستر آمد

موزه سینما میزبان هنرمندان خاطره‌ساز کودکان شد

موزه سینما میزبان هنرمندان خاطره‌ساز کودکان شد

ضرورت تلاش برای جذب توجه کودکان در جشنواره کودک آنلاین

ضرورت تلاش برای جذب توجه کودکان در جشنواره کودک آنلاین

پیگیری حقوقی بارگذاری غیرقانونی «رستاخیز» در سازمان سینمایی

پیگیری حقوقی بارگذاری غیرقانونی «رستاخیز» در سازمان سینمایی

رونمایی از مجموعه فیلم‌های ابوالفضل جلیلی در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان

رونمایی از مجموعه فیلم‌های ابوالفضل جلیلی در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان

به پیوست فرهنگی فیلم‌ها و صنایع مجاور توجه کنیم

به پیوست فرهنگی فیلم‌ها و صنایع مجاور توجه کنیم