يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پیام تسلیت رئیس مجموعه تئاتر شهر به مدیر کل هنرهای نمایشی

چهارشنبه 15 مهر 1394 ساعت 14:36
پریسا مقتدی رئیس مجموعه تئاتر شهر طی پیامی در گذشت نا بهنگام پدر مهدی شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، در پیام تسلیت پریسا مقتدی آمده است:

انالله وانا الیه راجعون

در کمال تاسف و تاثر باخبر شدیم پدر گرامی یکی از تلاشگران عرصه مدیریت تئاتر کشور دار فانی را وداع گفت. بی‌تردید درگذشت پدری مهربان ضایعه‌ای بس بزرگ و جبران‌ناپذیر خواهد بود اما همه می‌دانیم در برابر تقدیر الهی چاره‌ای جز صبر و شکیبایی و دعای خیر برای رفتگان وجود ندارد و تنها این آرزو برای ما می‌ماند که وسعت صبر خانواده مرحوم شفیعی به وسعت قلب مهربان آن عزیز از دست رفته باشد.

به سهم خود و از جانب تمامی همکارانم در مجموعه تئاتر شهر این ضایعه بزرگ را به جناب آقای مهدی شفیعی و خانواده محترمشان تسلیت گفته و از خداوند متعال خواستار صبر وشکیبایی برای بازماندگان و علودرجات برای ان عزیز سفر کرده، هستم.

«مضحکه شبیه قتل» مخاطب را به تفکر می‌رساند

الهام پاوه نژاد و حبیب دهقان نسب مهم ترین دغدغه نمایش «مضحکه شبیه قتل» را بیان حرف‌های امروز جامعه ارزیابی کردند.

الهام پاوه نژاد، بازیگر نمایش «مضحکه شبیه قتل» در رابطه با روز امدی این نمایش گفت: «این نمایش یکی از به روزترین کارهای حسین کیانی است. اثری که با توجه به مسائل اجتماعی و حتی سیاسی روز همیشه می‌توان آن را اجرا کرد.»

الهام پاوه نژاد در توضیح نقش «عزیز السلطنه» گفت: «عزیز‏السلطنه زنی سنتی و قجری است که از مرگ ناصرالدین شاه غمگین است و کنش و واکنش‏هایش بر اساس لجبازی با زن سوگلی شاه است. عزیزالسلطنه نماینده قشری از زنان حرمسرایی است که دغدغه موقعیت و جاه و مقامش را دارد.»

وی همچنین درباره ساختار کمدی نمایش «مضحکه شبیه قتل» اضافه کرد: «این نمایش ریشه در نمایش‌‏های ایرانی و سنتی دارد اما با حرف امروزی‌اش برای نسل جوان جذاب و دیدنی شده است. تضاد موقعیتی که «هرکی باش خان» و «مردک» در آن گرفتار شدند سبب خنده می‌شود و البته خنده‌ای که مخاطب را به تفکر وا می‌دارد.»

حبیب دهقان نسب دیگر بازیگری که حضورش در این نمایش، اولین تجربه همکاری‌اش با حسین کیانی است، گفت: «اصولا حضور در کارهای اجتماعی را ترجیح می‏‌دهم. یکی از دلایل تمایلم به همکاری با حسین کیانی، به خصوص در نمایش «مضحکه شبیه قتل» نگاه اجتماعی این کارگردان به مسائل روز جامعه است و این برای من خیلی مطلوب است.»

دهقان نسب در ادامه صحبت‌هایش پیرامون متن این نمایشنامه اظهار کرد: «این نمایش از متنی قوی برخوردار است. شخصیت «هر کی باش خان» در این نمایش برای بازیگر جای کار دارد. من هم سعی کردم نقش، دیالوگ‏‌ها و روابط آدم‏ها را ذره ذره مزه کنم تا متعلق به من شود و به حس و کیفیت عالی و فضای مورد نظر برسد.»

بازیگر نقش «هر کی باش خان» در نمایش «مضحکه شبیه قتل» در پایان افزود: «امیدوارم توانسته باشم نقش را آنطور که دلخواه خودم و کارگردان بوده و آنطور که شایسته کار است، اجرا کنم.»

نمایش «مضحکه شبیه قتل»با بازی شهرام حقیقت دوست، نگار عابدی، حبیب دهقان نسب، علیرضا آرا، الهام پاوه نژاد، مسعود میرطاهری، رویا میرعلمی و ویدا جوان ، تا 21 مهرماه، ساعت 19:30، در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

http://ana.ir/i/42639