شنبه  10  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شالویی:

«جشنواره وارش» با همراهی بخش خصوصی و نهادها برگزار می‌شود

چهارشنبه 12 دی 1397 ساعت 11:32
رئیس شورای سیاست‌گذاری «جشنواره وارش» گفت: این رویداد بین‌المللی با همراهی بخش خصوصی و نهادها و سازمان‌ها و مشارکت جوانان علاقه‌مند و نخبگان برگزار می‌شود.

به گزارش حوزه سینمای گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی «نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش»، محمود شالویی درباره جشنواره فیلم «وارش» گفت: این جشنواره از دیرباز خاستگاه هنرمندان و فیلمسازان ملی بوده و جایگاه مهمی در سینمای ایران و فعالان این عرصه دارد. اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم «وارش» نیست و بخش خصوصی و برخی از سازمان‌های مرتبط با موضوع جشنواره در کنار ما خواهند بود.

وی یاد آور شد: استقبال قابل توجه فیلمسازان از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش»، نشان از رویدادی تأثیرگذار است و امسال تلاش شده با کمک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌هایی نظیر آن همچون کمیسیون ملی یونسکو و سازمان اکو، بخش‌های خصوصی و نهادهای دولتی مازندران همچون استانداری مازندران و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به جشنواره اختصاص پیدا کند که می‌تواند بخشی از هزینه‌های جشنواره را جبران کند.

 رئیس شورای سیاست‌گذاری «جشنواره بین‌المللی فیلم وارش» اظهار کرد: همه جشنواره‌های مهم در ایران از جمله «جشنواره فیلم فجر»، «جشنواره سینما حقیقت»، «جشنواره فیلم کوتاه تهران» و ... ردیف تعریف شده‌ای از محل اعتبارات ملی دارند و با توجه به رویکرد دولت به حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، جشنواره‌ها محل مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی هستند.

شالویی تأکید کرد: «نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش» با برنامه‌ریزی صحیح و با استفاده از نظر و نگاه نخبگان فرهنگی کشور پیش می‌رود. ستاد جشنواره از ابتدای مهر امسال در حال پیگیری و آماده‌سازی برگزاری این رویداد است و این تلاش تا ماه‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران عنوان کرد: در نهمین دوره این جشنواره نیز همانند ادوار گذشته آن به استانداردهای برگزاری یک جشنواره بین‌المللی توجه ویژه‌ای داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، هزینه‌های جشنواره را از محل تأمین مشارکت‌های خدماتی و فرهنگی به حداقل خواهیم رساند.

شالویی تصریح کرد: همه جشنواره‌های دنیا برای برگزاری هدفمند نیاز به برنامه‌ریزی دارند و تلاش ما این است که بخش عمده‌ای از هزینه میهمانان بین‌المللی را از محل مشارکت وزارت خارجه و سایر دستگاه‌ها تأمین کنیم. رقم هزینه‌های «جشنواره فیلم وارش» در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود و کمک‌های جانبی این رویداد در حال برنامه‌ریزی و بررسی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری «نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش» بیان کرد: جشنواره‌های فرهنگی در همه استان‌های کشور توسط مؤسسات فرهنگی و هنری زیر نظر ارشاد برگزار می‌شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز این مهم را در برنامه‌ریزی خود دیده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از سال‌ها فراز و نشیب در برگزاری این رویداد، امسال این جشنواره از یک دبیرخانه دائمی و مدیریت علمی برخوردار است و بخش‌های مختلف آن با نظم اصولی، پیگیر برگزاری مطلوب این جشنواره هستند.

شالویی ادامه داد: در استان مازندران پنج مجموعه صنفی، فرهنگی و هنری در حوزه سینما در بخش تولید، نمایش و امور صنفی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت: همچنین در «جشنواره فیلم وارش» چند نشست و کارگاه ملی و بین‌المللی با حضور چهره‌های شاخص هنری از کشورهای حوزه دریای کاسپین برگزار خواهد شد.

شالویی با اشاره به حضوره داوطلبان جوان در «جشنواره فیلم وارش»، گفت: این دوره از «جشنواره فیلم وارش» علاوه بر ۱۲ مدیر متخصص از ۵۰ داوطلب جوان و هنرمند در بخش‌های مختلف استفاده و تلاش می‌کند این سرمایه مهم انسانی را برای دوره‌های آتی در کنار خود داشته باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری «جشنواره فیلم وارش» ادامه داد: در مازندران به دنبال جشنواره‌هایی با رویکرد فرهنگ ایرانی و اسلامی هستیم و از هر حرکتی با برنامه‌ریزی صحیح و علمی با پشتوانه هنرمندان حرفه‌ای استقبال می‌کنیم.

شالویی از همه سازمان‌ها و نهادهایی که تاکنون با جشنواره همکاری داشته‌اند قدردانی کرد.

انتهای پیام/4072/خ

http://ana.ir/i/349178
پرورش قومیت‌ها تقویت خلاقیت‌های ملی را به دنبال دارد

پرورش قومیت‌ها تقویت خلاقیت‌های ملی را به دنبال دارد

برگزاری 8 نشست تخصصی در جشنواره فیلم وارش

برگزاری 8 نشست تخصصی در جشنواره فیلم وارش

نمایش آثاری با محوریت جنگل‌های هیرکانی در جشنواره فیلم وارش

نمایش آثاری با محوریت جنگل‌های هیرکانی در جشنواره فیلم وارش

اهدای نشان ویژه ایسفا در جشنواره فیلم وارش

اهدای نشان ویژه ایسفا در جشنواره فیلم وارش

فراخوان انتخاب شعار نهمین جشنواره فیلم وارش منتشر شد

فراخوان انتخاب شعار نهمین جشنواره فیلم وارش منتشر شد

جشنواره فیلم وارش در تعامل هنرمندان کشورهای حوزه خزر مؤثر است

جشنواره فیلم وارش در تعامل هنرمندان کشورهای حوزه خزر مؤثر است

مرور فیلم‌های مردم‌شناسی و مردم‌نگاری گیلان در جشنواره وارش

مرور فیلم‌های مردم‌شناسی و مردم‌نگاری گیلان در جشنواره وارش

ارسال 600 اثر خارجی به جشنواره بین‌المللی فیلم وارش

ارسال 600 اثر خارجی به جشنواره بین‌المللی فیلم وارش

فراخوان نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» منتشر شد

فراخوان نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» منتشر شد

مدیران 4 بخش از جشنواره فیلم وارش معرفی شدند

مدیران 4 بخش از جشنواره فیلم وارش معرفی شدند

درباره امتحانات پایان ترم بر اساس آخرین وضعیت شهرها تصمیم‌گیری خواهد شد/ هم سلامت دانشجویان مهم است هم استانداردهای علمی امتحانات
واژگونی تانکر حمل سوخت در جاجرود
هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند حتی با وجود تحریم‌ها در تجارت قانونی ایران اخلال ایجاد کند
استفاده برخی مسئولان دانشگاهی از فعالیت‌‌ انجمن‌‌های علمی برای بیلبورد تبلیغاتی دانشگاه!/ لزوم افزایش گردهمایی‌‌ تشکل‌های علمی دانشگاه‌ها برای کمک به یکدیگر
آخرین آمار از وضعیت اجاره‌نشینی‌/ چرا مسکن در ایران گران می‌شود؟
پلیس آمریکایی در صورت اثبات جرم «قتل غیر عمد» تنها به 25 سال زندان محکوم می‌شود!
آیا ساخت استیکر با استفاده از چهره افراد جرم است؟/ قانون چه مجازاتی برای مزاحمت‌های تلفنی در نظر می‌گیرد؟
شانس ۲/۵ درصدی خرید خودرو/ آزمون شفافیت برای مستأجران بهارستان/ خوشه‌های خشم/ آلونک‌های بی‌پناهی
پیشنهادی از مریخ/ لیگ تعطیل، پرسپولیس قهرمان/ دیاباته به استقلال بازگشت
ترامپ: واشنگتن رابطه با سازمان بهداشت جهانی را قطع می‌کند