شنبه  16  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
کامبوزیا پرتوی در گفت‌و‌گو با آنا:

نمی‌توانم در مقابل درد مردم سکوت کنم

جمعه 13 بهمن 1396 ساعت 16:01
کارگردان فیلم «کامیون» گفت: همه ما انسان هستیم و با دیدن درد و رنج مردم آزرده خاطر می شویم من هم به عنوان یک انسان نتوانستم در ممقابل بی‌خانمان‌شدن طعمه‌ها داعش سکوت کنم.

کامبوزیا پرتوی کارگردان فیلم سینمایی «کامیون» که اکران افتتاحیه جشنواره با فیلم او بود، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا گفت: این فیلم داستان زنی است که به خاطر حمله داعش از کردستان فرار می‌کند تا به همسرش به تهران بپیوندد و با یک کامیون عبوری کردستان همراه و در تهران آواره پیدا کردن شوهر می‌شود. این‌ فیلم ماجرای این زن و بچه‌هایش و راننده کامیون است که نقش او را سعید آقاخانی ایفا می‌کند.

وی افزود: پرداختن به موضوعات سیاسی روز مثل داعش بسیار اهمیت دارد و نمی‌توان آن‌را نادیده گرفت. من از سال ۲۰۰۰ این فیلمنامه را نوشتم اما با موضوع طالبان که متاسفانه فرصت تولید آن فراهم نشد و وقتی ماجرای داعش به وجود آمد فرصتی شد تا با پرداختی جدید این فیلم را تولید کنم.

وی افزود: فیلمنامه این فیلم در سال ۲۰۰۱ برنده دو جایزه بین‌المللی شد و خیلی‌ها را به تفکر واداشت.

پرتوی درخصوص دغدغه‌اش برای تولید این فیلم بیان کرد: همه ما انسان هستیم و نمی‌توانیم دردها و رنج‌ها ببینیم و خود را به ندیدن بزنیم، برای من هم ماجرای بی‌خانمان شدن مردم بسیار دردآور است و از دیدن آن آزرده خاطر می‌شویم به همین دلیل نتوانستم در مقابلش سکوت کنم.

این کارگردان با اشاره به دشواری‌های تولید این فیلم توضیح داد: با تمام دشواری‌هایی که در تولید این فیلم داشتیم اما خوشحالم که بعد از سال‌ها تفکر روی این فیلمنامه، بالاخره آن را ساخته ام و امیدوارم «کامیون» بتواند با وجود فیلم های ساده انگارانه ای که مدتی است سینمای ما را احاطه کرده سلیقه مخاطبان را تغییر دهد.

http://ana.ir/i/257109