سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دبیر بخش ویترین ملی جشنواره مد و لباس فجر عنوان کرد؛

حضور 27 برند ایرانی در نمایشگاه مد و لباس فجر/ اختصاص هفت ویترین به بخش عفاف و حجاب

چهارشنبه 23 بهمن 1398 ساعت 11:23
داریوش رضایی از حضور 27 برند ایرانی در نمایشگاه مد و لباس فجر خبر داد و اعلام کرد: در این بین ۷ ویترین به بخش عفاف و حجاب تعلق دارد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، داریوش رضایی، دبیر بخش ویترین ملی درباره نحوه اجرای این دوره گفت: همانند دوره قبل، امسال نیز فضایی در اختیار طراحان قرار می‌گیرد تا بتوانند علاوه بر نمایش نمونه کارهای تازه، برند خود و کلیه اطلاعات مرتبط با خدمات دهی را اطلاع رسانی کنند.

او افزود: فضای این دوره نیز نظیر قبل ۲ در ۲ متر است و برای معرفی هر برند یک لوح ساخت ایران نیز بر روی غرفه‌ها قرار می‌گیرد که شامل اطلاعات مختلفی نظیر نحوه تماس در فضاهای مجازی و شمار تلفن‌های مجموعه خواهد بود.

دبیر بخش ویترین ملی از افزایش ظرفیت این بخش خبر داد و گفت: سال گذشته نزدیک به ۲۲ ویترین در اختیار طراحان قرار گرفت اما امسال با توجه به استقبال انجام شده و اینکه تاکنون نزدیک به ۳۵ طراح و برند ملی ثبت نام داشته‌اند، اندکی فضا را گسترده‌تر کرده‌ایم.

رضایی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌هایی که در بخش فضا داریم، امسال ۲۷ برند طراحی انتخاب خواهند شد که در این بین ۷ ویترین به بخش عفاف و حجاب تعلق دارد.

او بازخورد این بخش را برای جامعه طراحان مد و لباس گسترده خواند و گفت: با توجه به اینکه از سال ۹۵ کلیه برندهای خارجی از جشنواره مد و لباس حذف شدند و صرفاً بر روی برندهای ایرانی تاکید داشتیم، بازخورد بسیار خوبی را شاهد بوده‌ایم تا جایی که در دوره گذشته برخی از برندها توانستند از طریق این ویترین تعاملات خود را در سطح شهرستان‌های گسترش دهند و سفارشات متعددی را جذب کنند البته حتی مواردی نیز از ثبت قرارداد این برندها با کشورهای خارجی نظیر استرالیا را نیز در این بخش شاهد بودیم.

دبیر ویترین ملی، این بخش را دارای ابعاد مثبت خواند و بیان کرد: تنها هدف و امید ما در ویترین ملی این است که بتوانیم فضایی برای معرفی به طراحان و تولیدکنندگان ملی ارائه کنیم تا از این طریق چرخه طراحی و تولید کشور به سمت و سوی بهتری سوق پیدا کند به همین خاطر نیز تمام تلاش خود را به کار برده‌ایم که برندهای خوب را در کنار یکدیگر انتخاب و چیدمان کنیم.

رضایی افزود: امسال یک پاویون نیز برای خبرنگاران محترم برنامه‌ریزی شده تا امکان ارتباط بیشتر طراحان و تولیدکنندگان با رسانه‌ها فراهم شود و از این طریق علاوه بر معرفی بهتر این بخش، امکان فرهنگسازی و درک مشکلات و نقاط قوت این صنعت فراهم شود.

دبیر بخش ویترین ملی، جشنواره مد و لباس فجر را دارای تأثیرگذاری گسترده در سطح جامعه خواند گفت: من معتقدم که ما می‌توانیم تأثیرات جشنواره مد و لباس فجر را هر ساله در رنگ‌ها، طرح‌ها و مدل‌های لباس جامعه ببینیم.

نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، ۲۴ الی ۲۹ بهمن ماه در بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4139/

http://ana.ir/i/471542
انتشار فراخوان نهمین جشنواره مد و لباس ما موضوع « فر گلستان»

انتشار فراخوان نهمین جشنواره مد و لباس ما موضوع « فر گلستان»

انتشار مجموعه مقالات برگزیده چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

انتشار مجموعه مقالات برگزیده چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

آثار جشنواره مد و لباس باید متناسب با فرهنگ جامعه باشد/ صنعت پوشاک به کپی‌کاری مبتلا شده است

آثار جشنواره مد و لباس باید متناسب با فرهنگ جامعه باشد/ صنعت پوشاک به کپی‌کاری مبتلا شده است