يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عبدالرضا اکبری:

«دلنوازان» یک سریال تمام عیار ایرانی است

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 18:28
عبدالرضا اکبری درباره ایفای نقش «اتابک» در سریال این شب‌های آی فیلم گفت: «دلنوازان» یک سریال تمام عیار ایرانی است و هم در زمان پخش نخست و هم در بازپخش، خانواده‌ها را درگیر موضوع خودش کرده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا  از شبکه آی فیلم، چهره و بازی عبدالرضا اکبری این شب‌ها دوباره با سریال «دلنوازان» که بلافاصله بعد از سریال «ملکاوان» روی آنتن آی فیلم می‌رود، ما را به یاد «مزد ترس»، «پهلوانان نمی‌میرند»، «اغما»، «دلنوازان»، «خون‌بها»، «شوق پرواز» ، «معمای شاه» و .... می‌اندازد. آخرین کاری که از او در تلویزیون پخش شد هم به سریال «آنام» برمی‌گردد. البته او در سینمای ایران هم آثار قابل اعتنایی همچون «کانی‌مانگا»، «روز شیطان»، «بازی با مرگ»، «اخراجی‌ها» و «فرزند صبح» را دارد.

اکبری درباره نحوه شکل گرفتن همکاری‌اش با «دلنوازان» و حسین سهیلی‌زاده کارگردان این سریال توضیح داد: واقعیت این است که من قبل از سریال «دلنوازان» با حسین سهیلی‌زاده کارگردان این سریال کار کرده بودم. او کارگردان کاربلد، خوش فکر و واقعاً کار درستی است. ما دو نفر با هم تفاهم داریم و حرف یکدیگر را خوب می‌فهمیم.زمانی که نقش «اتابک» به من پیشنهاد شد، متن فیلم نامه کامل نبود. اما من به خاطر اعتماد زیادی که به کارگردان داشتم، بازی در سریال «دلنوازان» را پذیرفتم.

ویژگی‌های شخصیت «اتابک» عامل دیگری بوده که عبدالرضا اکبری را به بازی در این کار ترغیب کرده است. او در این‌باره عنوان کرد:  نقش اتابک برای من دوگانگی و تضاد داشت. من اصولاً نقش‌هایی که پیچیدگی دارد را خیلی دوست دارم و البته سریال «دلنوازان» در کل پیچیدگی خاص خودش را دارد و یکی از ویژگی‌های «دلنوازان» این بود که نمی‌شد به سادگی، آخرش را پیش بینی کرد. چون قصه‌های متنوع و پیچ در پیچی دارد.

بازیگر سریال «دلنوازان» گفت: «دلنوازان» در زمان پخش، خانواده‌های ایرانی را، درگیر خودش کرد و اکنون هم در بازپخش آن از آی فیلم چنین است. چون با زبانی ساده به موضوع ازدواج‌های ناموفق می‌پردازد و به خانواده‌ها هشدار می‌دهد. در واقع «دلنوازان» یک سریال تمام عیار ایرانی است.

اکبری با بیان این‌که به نظر من سریال‌ها در پخش اول مخاطبان کمتری دارد تا در زمان تکرارها، اضافه کرد: من بارها این را تجربه کردم وقتی سریال‌ها از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شوند، مخاطبان بیشتری دارند زیرا در زمان پخش اول مخاطب یا سریال را از اول ندیده، یا کلاً سریال را تماشا نکرده و فقط تعریفش را شنیده است. اما در بازپخش مشتاق می‌شود سریال را از آی‌فیلم ببیند.

بیشتر بازیگران جوانی که در سریال «دلنوازان» بازیگرانی به ایفای نقش پرداختند، کار اولی بودند. عبدالرضا اکبری کار با این جوانان را مثبت خوانده و افزود: من از همه جوان‌ها یاد می‌گیرم. یک بازیگر مدام در حال تجربه کردن و آموختن است. فرقی هم نمی‌کند که طرف مقابلش جوان باشد یا بزرگسال یا میانسال.

علت کم کاری بازیگر نقش اتابک در «دلنوازان» نیز نکته ای بود که اکبری در پایان بدان اشاره کرد: اول این که فیلمنامه‌هایی که به من داده می‌شود برایم جذابیت ندارد. یادم هست مثلاً برای سریال «تولدی دیگر» چندین بار فیلمنامه خوانده شد و تغییر کرد تا به فیلمنامه نهایی رسیدیم. دوم این که واقعیت این است که من به دنبال نقش‌های متفاوتی هستم که تا به حال بازی نکردم و امیدوارم این نقش‌ها به من پیشنهاد شود.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/472656
فیلم سینمایی «چک» به روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود

فیلم سینمایی «چک» به روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود

«مالیات دادن یا ندادن؟»  مسئله این است!+ اینفوگرافیک

«مالیات دادن یا ندادن؟» مسئله این است!+ اینفوگرافیک

مالیات را باید از تهیه‌کننده‌‎ای بگیرند که صاحب بنگاه املاک و ماشین است/ این همه هنرمند کم‌درآمد چه گناهی دارند؟

مالیات را باید از تهیه‌کننده‌‎ای بگیرند که صاحب بنگاه املاک و ماشین است/ این همه هنرمند کم‌درآمد چه گناهی دارند؟

کارگردانی عبدالرضا اکبری برای نمایش زن نیک ایالت سچوان

کارگردانی عبدالرضا اکبری برای نمایش زن نیک ایالت سچوان