دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

شرح محرومیت غنی‌ترین استان نفتی ایران در «به اضافه مستند»

دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 10:26
مستند «محروم روی گنج» در برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن خواهد رفت. 

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «محروم روی گنج» از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، غلام‌محمد زارعی، نماینده مردم شهرستان بویراحمد و دنا و شایان نادری فعال اجتماعی و جهادی مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی شرایط فعلی استان کهگیلویه و بویراحمد، محرومیت‌های این منطقه و ظرفیت‌های موجود آن خواهند پرداخت. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «محروم روی گنج»، یک فیلم اجتماعی از محرومیت‌های استان غربی کشورمان، کهگیلویه و بویراحمد، در عین برخورداری از منابع غنی نفت و گاز، مراتع و ... است و درد و دل‌های مردم این منطقه را به تصویر کشیده است. این مستند با همکاری گروه عکاسان و مستندسازان جهادی و به کارگردانی یاسر عرب در مرکز فرهنگی میثاق تولید شده است و روایتی متفاوت و نشنیده از شرایط مردم بومی این منطقه را به تصویر می‌کشد. 

استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های غربی کشورمان است که دارای سرزمینی مرتفع و کوهستانی است. این استان به سرزمین آبشارهای خروشان و استان چهار فصل کشورمان معروف است که در آن گردو، عسل طبیعی، ماهی قزل‌آلا و مرکبات به وفور یافت می‌شود. در بعضی مناطق آن از جمله یاسوج، به تازگی میدان‌های نفتی و گازی بزرگی کشف شده ‌است که نفت فوق سبک داشته و میزان ارزش آن بسیار مقرون به صرفه ارزیابی شده‌ است.این استان علی‌رغم این منابع غنی دارای محدودیت‌هایی است که در مستند محروم روی گنج به تصویر کشیده شده است. 

مستند «محروم روی گنج» برای اولین بار از تلویزیون پخش می‌شود و در برنامه «به اضافه مستند» رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 16 مهرماه ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 17 مهر ساعت 9 و جمعه 19 مهر ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود. 

انتهای پیام/4072/

http://ana.ir/i/429452
ورود نوار کاست به ایران بررسی می‌شود/ روایتی از پیشرفت تکنولوژی

ورود نوار کاست به ایران بررسی می‌شود/ روایتی از پیشرفت تکنولوژی

پخش کامل یک عملیات اورژانسی از قاب تلویزیون/  دوربین «به اضافه مستند» ثانیه‌های مرگ و زندگی را روایت می‌کند

پخش کامل یک عملیات اورژانسی از قاب تلویزیون/ دوربین «به اضافه مستند» ثانیه‌های مرگ و زندگی را روایت می‌کند

روایتی جدید از نفوذ اقتصادی در مستند «مهار اژدها»

روایتی جدید از نفوذ اقتصادی در مستند «مهار اژدها»

روایت پشت پرده ارتباط هالیوود و سازمان سیا در «به اضافه مستند»

روایت پشت پرده ارتباط هالیوود و سازمان سیا در «به اضافه مستند»

صفر تا صد تاریخ عراق روی میز «به اضافه مستند»

صفر تا صد تاریخ عراق روی میز «به اضافه مستند»

روایتی از سرنوشت کودکان بهزیستی در «به اضافه مستند»

روایتی از سرنوشت کودکان بهزیستی در «به اضافه مستند»