سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
خبرنگار بخش اردو زبان شبکه سحر:

خبرنگار باید اهل مطالعه و تحقيق باشد

خبرنگار بخش اردو زبان شبکه سحر گفت: خبرنگار برای اطلاع‌رسانی دقيق و واقعی باید اهل مطالعه و تحقيق باشد تا بتواند به بهترين وجه ممكن وظيفه خود را انجام دهد.

سید حسام الدین مهاجری در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، رسالت حرفه خبرنگاری را اطلاع‌رسانی دقیق و واقعی عنوان کرد و گفت: در میان تمامی مشاغلی که داشته‌ام همواره عاشق خبرنگاری بوده و حتی این علاقه را از کودکی داشته‌ام.

خبرنگار بخش اردو زبان شبکه سحر افزود: خاطرات بسیار زیادی در کسوت یک خبرنگار را تجربه کرده‌ام که بعضی از آن‌ها تلخ و بعضی هم شیرین بودند. اما پررنگ‌ترین خاطره شیرین، ارسال گزارش زائرین حسینی به خصوص در پیاده روی اربعین است. جایی که شخصیت‌های مختلف با مقام‌های شاخص اجتماعی بنا به عشق اهل بیت(ع) در خدمت زائران هستند. من در آن‌جا صحنه‌هایی دیدم که بسیار تأثیرگذار است. به‌عنوان مثال این صحنه که یک پزشک معروف تهرانی، کفش زائران اربعین را واکس می‌زند بسیار تأثیر‌گذار است.

سید حسام الدین مهاجری دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی است و  به زبان‌های انگلیسی، اردو، هندی، ترکی استانبولی و آذری مسلط است. وی در دانشگاه فارابی ارتش به‌عنوان استاد زبان‌های انگلیسی و اردو فعالیت داشته و به‌عنوان مترجم و کارمند نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در ترکیه و پاکستان حضور داشته است.  مهاجری از سال ١٣٩٢  در شبکه جهانی سحر فعالیت می‌کند.

خبرنگار  بخش اردو زبان  شبکه سحر بیان کرد: رسالت خبرنگار اطلاع‌رسانی به‌صورت دقیق و واقعی است و از آن‌جایی‌که جوامع بشری همواره علاقه‌مند به  داشتن آگاهی درست هستند، وظیفه خبرنگار دشوارتر می‌‌شود. به همین دلیل یک خبرنگار باید علاوه بر زیرکی ، چابکی، وقت شناسی و متعهد بودن، اهل مطالعه و تحقیق باشد تا بتواند به بهترین وجه ممکن وظیفه خود را انجام دهد.

مهاجری تأکید کرد: شبکه سحر با حوزه گسترده و مخاطبین قابل توجه  نقش بسیار مهمی در جنگ نرم و رساندن حقایق به ملت‌ها دارد. در عصری که رسانه‌ها به طمع دلارهای نفتی و نفوذ قدرت‌های جهانی در حال نمایش وارونه حقایق هستند وظیفه رسانه‌های انقلابی خطیر‌تر می‌شود.

انتهای پیام/4100/

http://ana.ir/i/428834
مسابقه تلویزیونی«ایرونی جات» گامی در جهت حمایت از کالای ایرانی

مسابقه تلویزیونی«ایرونی جات» گامی در جهت حمایت از کالای ایرانی

فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون درگذشت

فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون درگذشت

«یوسف پیامبر» بار دیگر مهمان آی‌فیلمی‌ها

«یوسف پیامبر» بار دیگر مهمان آی‌فیلمی‌ها