چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی:

تعالی علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کارگاهی و نظریه‌پردازی خواهد بود

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تعالی علوم انسانی مأموریت اول معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی است و این تعالی به‌صورت کارگاهی و نظریه‌پردازی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه صبح امروز در همایش توانمندسازی اساتید حوزه علوم انسانی و هنر ویژه هیئت‌های اندیشه‌ورز استانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: این دوره به‌عنوان زمینه‌ای برای اندیشه‌ورزی و تعالی حوزه علوم انسانی است. تعالی این حوزه مأموریت اول معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی است و به‌صورت کارگاهی و نظریه‌پردازی خواهد بود.

وی افزود: مأموریت هیئت‌های اندیشه‌ورز تبیین شده و به تصویب هیئت‌رئیسه دانشگاه رسیده است. قبلاً نیز تأکید شده است که اعضای این هیئت‌ها نباید از نیروهای اجرایی باشند و معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه نیازمند بازوانی قدرتمند در این هیئت‌ها برای اندیشه‌ورزی و نظریه‌پردازی است.

خسروپناه ورود اندیشه‌ورزان دانشگاهی را به هیئت‌های استانی امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: دانشمندی و ارائه تدابیر برای تعالی علوم انسانی شروط اصلی ورود استادان فرهیخته به هیئت‌های اندیشه‌ورز است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: به‌روزرسانی، بومی‌سازی‌ و حِکمی سازی ازجمله ویژگی‌های بارز تعالی علوم انسانی است. ساماندهی نشریات علمی، ترمیم رشته‌ها و رشته گرایش‌های درسی بر اساس آمایش سرزمینی، ساماندهی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری بر اساس سامانه پایش و برنامه نظام موضوعات، تقویت و توانمندسازی استادان گروه علوم انسانی، کشف نخبگان و فرهیختگان علمی از بین استادان و دانشجویان به‌منظور برگزاری جلسات نقد و کرسی‌های نظریه‌پردازی، تدوین کتب درسی، کمک‌درسی و منابع مرجع در راستای تعالی گروه و احیای تراز اسلامی در زمینه‌های طب، نجوم، موسیقی، جغرافیا و علوم اسلامی به‌عنوان هفت مأموریت اصلی هیئت‌های اندیشه‌ورز به‌شمار می‌رود.

خسروپناه با اشاره به لزوم اهتمام استادان به مسئله‌محوری و کیفی سازی پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی بیان کرد: تصحیح متون، کشف و احیای مکاتب علمی و روش‌شناسی در متون قدیمی و تمدنی از دیگر وظایف هیئت‌های اندیشه‌ورز است. مکاتب هنری، عرفانی و اسلامی باید احصا و کاربست‌های آن در گروه‌های درسی و دانشگاهی تبیین شود.

وی عنوان کرد: هیئت‌های اندیشه‌ورز نمایشی هیچ دردی از گروه علوم انسانی و هنر دانشگاه دوا نخواهد کرد و تعالی پیوسته و پیش‌بینی‌شده را به دنبال نخواهد داشت. معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی چابک و جهادی به دنبال تعالی و اندیشه‌ورزی در حوزه علوم انسانی تشکیل شده است.

انتهای پیام/4116/

http://ana.ir/i/411889
تهذیب نفس و تزکیه روح از طرف علمای اسلام تأکید شده است

تهذیب نفس و تزکیه روح از طرف علمای اسلام تأکید شده است

معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی وظیفه هدایت دانشگاه به سوی تمدن‌سازی را دارد

معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی وظیفه هدایت دانشگاه به سوی تمدن‌سازی را دارد

مجلات علمی علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گسترش می‌یابد

مجلات علمی علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گسترش می‌یابد

دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت تخصصی تحول علوم انسانی را پیگیری می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت تخصصی تحول علوم انسانی را پیگیری می‌کند