جمعه  16  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
یادداشت| سید محمود کمال‌آرا*

«اتحادیه خبرنگاران مقاومت» پدافندی در برابر امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم

دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 11:33
دعوت به مقاومت و الگوهای همزیستی و همگرایی بر پایه رسانه مستقل و تأکید بر نقش فرهنگ و رسانه، بی‌شک با همگرایی جوانان مقاومت در جوامع اسلامی رقم می‌‌خورد.

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ـ رسانه در هر رزمگاهی ظرفیت انقلاب و دگرگونی وسیع دارد. بازتاب عقاید، بیان علوم و دیپلماسی‌های کلان، اعلام عملیات‌ها، موانع و پیروزی‌ها، همه و همه با وجود رسانه محقق خواهد شد. در سال‌های اخیر گستره  آرمان‌ها، اهداف و اقدامات اجرایی ضدصهیونیسم به‌دلیل عدم وجود رسانه‌ای مشترک و واحد از پوشش مناسبی در بین مردمان جهان بهره نمی‌برد.

از این رو رسانه متخصص بر محور ندای قدس نقش مهمی در اطلاع رسانی و القای اهداف بشر دوستانه و دعوت مردمان جهان به مطالبه‌گری ضد جنگ از دولت‌های خود در برابر رژیم غاصب صهیونیستی خواهد داشت.

مرزها یک امر قراردادی و ساخت بشر است. انسانیت در مرزها محصور نمی‌شود آن کودک گرسنه و گریان فلسطینی، عراقی و یا سوری جزیی از مشکل انسانیت و ضمیر ماست، پس این مرز‌ها و اختلاف نژاد و زبان از ما در برابر مسئله مهم قدس رفع مسئولیت نمی‌کنند.

در نگاهی گذرا به موضوع اصلی نزاع و جنگ در فلسطین اشغالی، در می‌یابیم که امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم سهم به‌سزایی در فرو رفت دنیا به بی‌توجهی در برابر اقدامات متجاوزانه اسرائیل دارد. چنگال قدرت سیاست مداران غربی با حیات رسانه‌های خود و چرخه ی مافیایی اخبار و اطلاعات، چتر ظلم و تداوم استکبار را بر سرزمین مظلوم فلسطین گسترانیده‌اند.

حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در راهپیمایی روز قدس

در هزاره سوم میلادی و در حالی که برخی کشورها در صدد دستیابی به ربات‌های مادر و رقابت داده‌های ربات با انسان می‌باشند، جای تأسف است که سران صهیونیسم دست به گریبان سلاح و خونریزی و از بین بردن ندای مظلوم قدس می‌باشند. از این رو فقدان مؤلفه رسانه پویا با محوریت جوانان مقاومت سبب شده است تا جنایات رژیم اسرائیل با پشتوانه امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم و هم پیمانانشان یا از چشم مردمان جهان دور بماند و یا بخش ناملموسی از آن به گوش جهانیان برسد.

وجود بستری مناسب به‌منظور تبادل اخبار و اطلاعات سرزمین اشغالی نظیر جنایات رژیم صهیونیستی از جمله اقدامات متجاوزانه، تصرفات عدوانی اراضی، تحرکات مزدوران خارجی صهیونیسم در فلسطین، پرداختن به ابعاد معامله در قرن در بین مردمان دنیا  وبالاخص امت اسلام و نیز بررسی نقشه راه آزادی قدس، ما را بر آن داشته است تا کار خود را بر روی یک راهکار میدانی متمرکز نموده و کلیدی‌ترین خدمات آن بر روی نقش‌آفرینی جوانان مقاومت جهت ایستادگی در برابر امپرطوری رسانه‌ای ختم گردد.

دعوت به مقاومت و الگوهای همزیستی و همگرایی بر پایه رسانه مستقل و تأکید بر نقش فرهنگ و رسانه، بی‌شک با همگرایی جوانان مقاومت در جوامع اسلامی رقم می‌‌خورد. این فرآیند با تشکیل نظام رسانه‌ای در برابر امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم پیام واحد و مشترکی را از سوی جهان اسلام برای تمامی متجاوزان در بر خواهد داشت.

تشکیل شبکه سلولی و خبری جهان اسلام با به‌کارگیری از ابزارهای موجود رسانه‌ای بالاخص فضای سایبری با نقش‌آفرینی جوانان مقاومت بعنوان دیپلمات مکمل در دیپلماسی سایبری با شعار هر جوان مقاومت یک خبرنگار قدس دارای اهداف چندگانه‌ای می‌باشد. مخابره شدن لحظه ای اقدامات جنگ‌طلبانه، متجاوزانه، خشونت‌ها و به‌طور کلی رفتارهای خصمانه رژیم صهیونیستی و هم پیمانانشان نه فقط در مرزهای فلسطین بلکه در سراسر دنیا، سد محکمی در برابر طوفان امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم به شمار رفته و بیداری جهانی را میسرتر خواهد کرد.

برخی دولت‌ها با فرض اینکه اقدامات همسویشان با رژیم صهیونیستی ممکن است از چشم ناظرین در امان باشد بعضاً تحرکاتی را در داخل مرزهای فلسطین و یا خارج از آن انجام می‌دهند که یک ساز و کار جهانی با عنوان «اتحادیه خبرنگاران مقاومت» با محوریت جوانان، حلقه ی جنگ طلبی، تجاوزگری و امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم را برای سردمداران بی رحمشان تنگ تر می‌کند.

 «اتحادیه خبرنگاران مقاومت» با ایجاد شبکه  سلولی و خبرنگاری در سراسر دولت‌های اسلامی و حامیان آزادی قدس به افزایش تعداد اعضای غیرعملیاتی مقاومت مساعدت کرده و نحوه  عضوگیری و بهره‌مندی از اعضا را با تغییرات هدفمندی رو به رو می‌سازد.

راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران

 آمادگی پایدار جوانان مقاومت در برابر هر ساختار تنومندی نظیر امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم در گذر زمان در گرو اقدامات مجاهدانه‌ای است که بر اساس آن، نقش‌آفرینی مناسب و بهینه‌ای به‌منظور انتقال حقایق قدس به جامعه جهانی و بیداری افکار عمومی به وقوع بپیوندد. دیدگاه رهبر معظم انقلاب و ضرورت اهتمام ورزیدن به تقویت رسانه و ایستادگی در برابر حرکات موذیانه رسانه‌های خارجی بیانگر لزوم تشکیل اتحادی در جهان اسلام به‌ویژه جوانان مقاومت در خصوص مسئله فلسطین است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این مهم می‌فرمایند: «شما بايد واقعاً در مقابل اين حركت موذيانه رسانه‌های خارجی سـينه سـپر كنيـد و هر جا  رسانه روی نقطه‌ای تكيه می‌‌كنند، شما پادزهرش را اگـر قـبلاً نـداده‌ايـد بعـداً بدهيد. رسانه‌های ما بايد خيلی قوی در مقابل تبليغات دروغين اينها بايستند».

 دیدگاه عمیق ایشان به تقویت رسانه و لزوم پیدایش تشکیلات خبری مقتدر از رأس تا لایه‌ها و توسعه گردش اطلاعات در موضوع فلسطین در بین آحاد امت اسلام، از اهمیت ویژه این مهم پرده برمی‌دارد.

من به‌نیابت از جامعه ی جهانی جوانان مقاومت پیغامی را بی پرده و با زبان خودشان به‌وسیله این یادداشت مکتوب می‌کنیم که :  הניצחון נועד לנוער ההתנגדות  (پیروزی برای جوانان مقاومت است).

(مشروح این یادداشت پیش از این در سال 1398 و در قالب یک مقاله در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ارائه  شد)

* مدیرعامل مؤسسه اندیشه‌ورزی  و نویسنده کتاب «اندیشه‌ورزی رنگین‌تر از یک انقلاب»

انتهای پیام/4104/

http://ana.ir/i/490316
«دفاع از حقیقت» منتشر شد/ بیانات رهبر معظم انقلاب درباره فلسطین +فیلم

«دفاع از حقیقت» منتشر شد/ بیانات رهبر معظم انقلاب درباره فلسطین +فیلم

پوستر و تیزر پویش «فلسطین آزاد» منتشر شد/ تلاشی برای التیام دردهای آزادگان

پوستر و تیزر پویش «فلسطین آزاد» منتشر شد/ تلاشی برای التیام دردهای آزادگان

روایت «نقطه پایان» از ماجرای روز نکبت

روایت «نقطه پایان» از ماجرای روز نکبت

راه‌اندازی پویش «فلسطین آزاد» برای همراهی با مردم فلسطین/ شاعران و نویسندگان دست به کار شدند

راه‌اندازی پویش «فلسطین آزاد» برای همراهی با مردم فلسطین/ شاعران و نویسندگان دست به کار شدند

مروری بر فعالیت‌های اساتید قرآنی در ویژه برنامه «رضوان» از شبکه 5

مروری بر فعالیت‌های اساتید قرآنی در ویژه برنامه «رضوان» از شبکه 5

نسبت میان رسانه و دین چیست؟

نسبت میان رسانه و دین چیست؟

راهپیمایی روز قدس تبعیت از فرمایش حضرت امیرالمؤمنین(ع) است

راهپیمایی روز قدس تبعیت از فرمایش حضرت امیرالمؤمنین(ع) است

سرود‌های حماسی فلسطین قوی‌تر از سلاح‌های صهیونیسم است

سرود‌های حماسی فلسطین قوی‌تر از سلاح‌های صهیونیسم است

حضور خانواده‌های شاهد و جانبازان دفاع مقدس در راهپیمایی روز قدس

حضور خانواده‌های شاهد و جانبازان دفاع مقدس در راهپیمایی روز قدس