پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
منصوره کرمی:

خانواده‌های شهدا و جانبازان ترور، اسوه‌های صبوری در پاسداری از صلح و آرامش در هر جامعه‌ای هستند

جمعه 01 شهریور 1398 ساعت 12:01
همسر شهید مسعود علیمحمدی گفت: خانواده‌های شهدا و جانبازان ترور، اسوه‌های صبوری در پاسداری از صلح و آرامش و مظلوم‌ترین افراد جامعه‌ هستند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، از روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، چهارمین همایش اسوه‌های صبوری به منظور تجلیل از خانواده‌های شهدای ترور استان آذربایجان غربی با همکاری نهادهای استانی و دفتر سازمان ملل در تهران، همزمان با روز بین المللی یادبود و گرامیداشت قربانیان تروریسم در شهر ارومیه برگزار گردید.‌‌‌

در ابتدای این همایش منصوره کرمی؛ رئیس هیئت مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم گفت: خانواده قربانیان ترور از مظلوم‌ترین افراد جامعه هستند که حقوق این عزیزان مورد کم توجهی قرار دارد. خیلی خوشحالم که تاکنون همایش اسوه‌های صبوری در استان‌های تهران، اصفهان و گلستان برگزار شده و چهارمین همایش در شهر ارومیه برگزار می‌شود.

همسر شهید علیمحمدی اظهار کرد: خانواده‌های شهدا و جانبازان ترور، اسوه‌های صبوری در پاسداری از صلح و آرامش در هر جامعه‌ای هستند.امیدوارم با مساعدت مسئولان شهر ارومیه در خصوص تأسیس دفتر انجمن در این شهر در راه دفاع از حقوق خانواده‌های ترور ثابت قدم باشیم.

رحیم فعال، مدیر کل بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، با اشاره به وجود نزدیک به 200 شهید ترور در استان آذربایجان غربی گفت: شهدای ترور از تمامی اقشار جامعه اعم از امامان جمعه و جماعت شیعه و اهل سنت، کارگران، کشاورزان، زنان و کودکان هستند که تنها جرم آنها دفاع از حق و عدالت بوده است.  آذربایجان غربی به دلیل شرایط خاص نمونه ایثارگری در راه دفاع از ارزش‌های والای جامعه انسانی است که باید در این مسیر قدردان خانواده‌های شهدا باشیم.

محمد حضرتپور؛ شهردار ارومیه از دیگر سخنرانان همایش، گفت: تنها برگ برنده ما در پیشگاه خداوند همان شهدای عزیزی که هستند که در راه نظام اسلامی مظلومانه شهید شده‌اند. شهدا پیام‌هایی به تک تک ما داده‌اند که به منزله چراغ راه رستگاری ما خواهد بود. اگر مشی شهدا را پیش بگیریم به حمدالله جامعه ما به سمت رستگاری خواهد رفت.

مصطفی سالاری، مشاور وزیر امور خارجه ایران، در سخنرانی خود در این همایش بیان کرد: با تسلط شیاطین، تعریف خالی از واقعیت در مورد تروریسم ترویج یافته که به همین خاطر سازمان‌های بین المللی نتوانسته‌اند با آن مبارزه کنند. ایجاد خشونت غیرقابل پیش بینی علیه حکومت‌ها برای به مقصد رساندن یک ایدئولوژی خاص خود از جمله اهداف این اقدام غیرانسانی است. همیشه تروریست‌هایی که در منطقه ما دست به ترور می‌زنند، تحت حمایت دولت‌های خارجی و شیطانی هستند. ایجاد هماهنگی بیشتر میان تشکل‌های قربانیان ترور در سطح ملی و بین‌المللی و نیز ایجاد بانک اطلاعات جامع شهدای ترور از ضروری‌ترین اقدامات برای مقابله با پدیده شوم تروریسم است. 

جیسون مک کیو، حقوقدان بین‌المللی، از طریق ویدئو کنفرانس با حاضران در همایش سخن گفت و بیان کرد: من به عنوان یک حقوقدان بین‌المللی بخش زیادی از کار خود را صرف دنبال کردن موضوع تروریسم از طریق دادگاه‌های کیفری و مدنی در سراسر جهان کرده‌ام. از جمله عناصری که زمان زیادی می‌برد ایجاد صبوری از طریق رسانه‌های ماست، یعنی استفاده از راهبرد ارتباطات، زیرا یکی از مهمترین نکات این موارد نشان دادن این است که قربانیان و خانواده‌های قربانیان ترور هرگز فراموش نمی‌کنند و عمل تروریستی هرگز فراموش نخواهد شد و عدالت، صرف نظر از اینکه چقدر طول می‌کشد، به دست خواهد آمد. تا زمانی که اقدامات قانونی در دادگاه‌های قانونی انجام شود، این تبدیل به بخشی از روایت می‌شود. تنها پیام من به همه شما این است که صبر داشته باشید.

در ادامه همایش ماریا دوتسنکو؛ رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران، از طریق ویدئو کنفرانس پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به همایش اسوه‌های صبوری را خواند، در این پیام آمده است : هر چند یک حمله شاید مدت‌ها پیش اتفاق افتاده باشد اما قربانیان آن همواره با اثر آتش در حال مبارزه هستند. نیاز داریم تا حمایت بلندمدت و چندجانبه از قربانیان و بازماندگان تروریسم به خصوص از راه مشارکت با دولت‌ها و جوامع مدنی داشته باشیم تا بتوانند التیام و بهبود پیدا کرده زندگی خود را بازسازی و به دیگران کمک کنند. بیائید متعهد شویم تا به قربانیان نشان دهیم که تنها نیستند و هر جا که باشند جامعه بین‌المللی با آنان همبستگی دارد.

گفتنی است؛ دختر شهید انور امینی به شرح واقعه شهادت پدر خود پرداخته و تبعات ناشی از آن حادثه بر زندگی خود را جبران ناپذیر دانست. چهارمین همایش اسوه‌های صبوری با تجلیل از خانواده‌های قربانیان ترور استان آذربایجان غربی به کار خود پایان داد. 

انتهای پیام/4100/

http://ana.ir/i/411766
تکریم خانواده شهدا و ایثارگران تجلیل از ارزش‌های انسانی است

تکریم خانواده شهدا و ایثارگران تجلیل از ارزش‌های انسانی است

شهادت مسعود دلیل حضورم در انجمن دفاع از حقوق قربانیان ترور بود

شهادت مسعود دلیل حضورم در انجمن دفاع از حقوق قربانیان ترور بود

خانواده‌ شهدای ترور پیام‌آوران صلح جهانی هستند

خانواده‌ شهدای ترور پیام‌آوران صلح جهانی هستند

تقدیر نایب‌رئیس انجمن دفاع از حقوق قربانیان ترور از خبرگزاری آنا

تقدیر نایب‌رئیس انجمن دفاع از حقوق قربانیان ترور از خبرگزاری آنا