چهارشنبه  09  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مهری:

ترویج ایثار اجتماعی جامعه را در برابر بسیاری از تحریم‎‌ها مقاوم می‌کند

چهارشنبه 16 مرداد 1398 ساعت 16:17
مدیر کل مرکز دانش‌پژوهان و نخبگان شاهد و ایثارگر گفت: ترویج ایثار اجتماعی جامعه را در برابر بسیاری از تحریم‎‌ها مقاوم می‌کند، آزادگان مروجان فرهنگ ایثار اجتماعی هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه حماسه و مقاومت گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، در آستانه فرا رسیدن 26 مرداد، سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی مرکز دانش پژوهان نخبه و تشکل‌های شاهد و ایثارگر پیش از ظهر امروز نشست صمیمانه‌ای را با حضور آزادگان نخبه در محل سالن اجتماعات این مرکز برگزار کرد.

در این نشست عادل مهری مدیرکل مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر، اقبال پاک طینت آزاده نخبه دارای مدرک دکترای تخصصی مدیریت و استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی، محمد تمدن نخبه و آزاده زندان‌های دوران ستم‌شاهی دارای مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی و تنی چند از آزادگان و نخبگان حضور داشتند.

عادل مهری در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از تمام آزادگان، اسارت در دوران دفاع مقدس را یک امتحان الهی خواند و گفت: آزادگان سرافراز در طول دوران اسارت، سختی‌ها و محدودیت‌های فراوانی را تحمل کرده‌اند و در پی آن توانستند از محدودیت‌ها، فرصت بسازند. آزادگان در دوران اسارت از کوچک‌ترین امکانات روزمره بی‌بهره بودند اما در عین حال با آنچه در دست داشتند زندگی می‌کردند.

وی اظهار کرد: ترویج فرهنگ صبر و ایثار اجتماعی در جامعه از سوی آزادگان که به واقع مظهر صبر و مقاومت هستند، می‌تواند الگویی بسیار مناسب برای برون رفت جامعه از مشکلات جاری باشد. جامعه با الگو قرار دادن رفتار و منش آزادگان در طول مدت اسارتشان، می‌تواند از مشکلات اقتصادی عبور کنند.

مدیرکل مرکز دانش‌پژوهان و نخبگان شاهد و ایثارگر ادامه داد: آزادگان نخبه و سرافراز می‌توانند با ورود به بسیاری از مسائل اجتماعی گام‌های مؤثری را در جهت گره‌گشایی مشکلات جامعه بردارند. استفاده از آزادگان می‌تواند در رفع بسیاری از موانع پیش‌روی جامعه نقش حیاتی داشته باشد.

در ادامه این نشست محمد تمدن نخبه و آزاده زندان‌های ستم‌شاهی با بیان خاطراتی از دوران اسارت خود در زندان‌های ساواک بیان کرد: زندانی شدن من در زندان ساواک اصلاً قابل مقایسه با اسارت آزادگان در اردوگاه‌های عراقی نیست اما باید بگویم در همان شرایط نیز با محدودیت‌های بسیار سختی روبرو بودیم و همین محدودیت‌‌ها در یک سلول کوچک بود که باعث می‌شد ابتکاراتی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: محدودیت و تحریم در هر موردی، زمینه تعالی و پیشرفت است زمانی که از توان خود در راه پیشرفت استفاده کنیم حتماً در آن راه پیشرفت خواهیم کرد.

در ادامه این نشست نیز اقبال پاک طینت آزاده نخبه با بیان شرایط بسیار سخت در اردوگاه‌های عراقی گفت: بسیاری از آزادگان بودند که در بدترین شرایط ممکن در اردوگاه‌های عراقی برای رفع نیاز‌های روزمره از خود ابتکار نشان می‌دادند و حتی کسانی بودند که در زمان اسارت چندین زبان خارجی آموختند که بعد‌ها از آن استفاده کردند.

وی اظهار کرد: آزادگان می‌توانند با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی، این فرهنگ را به جامعه تسریع دهند و در برابر مشکلات راهکار‌های بسیار مناسبی را ارائه دهند. استفاده از تجارب آزادگان نخبه و همچنین ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی می‌تواند جامعه را در برابر سختی‌های جاری مقاوم کند.

انتهای پیام/4072/4100/

http://ana.ir/i/409393
روایت جالب آزاده دفاع مقدس از غنیمت‌گرفتن رادیوی سرباز عراقی

روایت جالب آزاده دفاع مقدس از غنیمت‌گرفتن رادیوی سرباز عراقی

مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت خواهد شد/ همکاری بی‌دریغ دانشگاه آزاد با بنیاد شهید

مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت خواهد شد/ همکاری بی‌دریغ دانشگاه آزاد با بنیاد شهید

عباس بابایی عاشق شهادت بود/ خدمات ارزنده شهید بابایی در نیروی هوایی ارتش

عباس بابایی عاشق شهادت بود/ خدمات ارزنده شهید بابایی در نیروی هوایی ارتش

مقاومت و ایستادگی ما دشمن را به جنون رسانده است/ خبرنگاران انتقادات سازنده به بنیاد شهید را رسانه‌ای کنند

مقاومت و ایستادگی ما دشمن را به جنون رسانده است/ خبرنگاران انتقادات سازنده به بنیاد شهید را رسانه‌ای کنند

توضیحات پلیس درخصوص بسته مشکوک در میدان تجریش/ شهرداری منطقه یک: تردد در تجریش عادی است
طراح ترور سردار سلیمانی در جریان سقوط هواپیما در افغانستان به هلاکت رسید
همه چیز در مورد ماموریت مطالعاتی دانشگاه آزاد/ دانشجویان دوره دکتری امکان حضور در این دوره را دارند؟
روحانی در ستاد قطعنامه 598 اصرار داشت که ایران بخشی از تمامیت ارضی خود را واگذار کند/ ولایتی زیر بار این ننگ نرفت و مقاومت کرد
دستگیری امیرحسین مقصود‌لو (تتلو) در ترکیه
متن تسلیت ویژه شهادت حضرت زهرا(س) برای ارسال پیامک
«آبادان یازده 60» واقعا جذاب است/ سیل‌های خوزستان کار ضبط فیلم را بسیار سخت کرده بود
طالبان هواپیمای نظامی آمریکا را ساقط کرد/ روز خونین دشمن/ رئیس جمهور درقامت اپوزیسیون!
وقتی وزیر مصوبه کمیسیون تلفیق را تکذیب می‌کند/ ماجرای پرداخت یارانه 72 هزارتومانی چه بود؟
ذبح عدالت در نهاد مجری عدالت/ تبرئه معنادار مدیران متخلف دانشگاه علوم پزشکی البرز در تعزیرات حکومتی!