پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام شهیدی:

هدف مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار ایجاد نشاط در بین ایثارگران است

يكشنبه 30 تیر 1398 ساعت 20:16
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار ایجاد نشاط در بین ایثارگران است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مجمع عمومی موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار به ریاست حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی شهیدی و با حضور اعضای هیئت امنا، هیئت مدیره و مدیرعامل این مؤسسه و نمایندگان مؤسسه حسابرسی مفید راهبر برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار و برگزاری مجمع در زمان مقرر گفت: هدف اصلی این مؤسسه فعالیت و ارائه خدمات به گونه‌ای است که ایثارگران به‌خصوص جانبازان به‌واسطه این خدمات از منازل خود خارج شوند و روحیه شادابی و نشاط پیدا کنند.

حجت‌الاسلام‌ شهیدی با تشکر از زحمات هیئت مدیره و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار گفت: خوشبختانه شاهد رضایت جانبازان در استفاده از مراکز تحت نظر این مؤسسه هستیم و لبخند رضایت این عزیزان برای ما بهترین دستاورد است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به ارائه توصیه‌هایی خطاب به اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار پرداخت و گفت: باید سعی کنید ایثارگران استفاده کافی و مطلوب را از خدمات مجتمع‌ها ببرند و البته در کنار آن باید خدماتی به عموم جامعه نیز ارائه شود تا هزینه‌های جاری مجتمع‌ها و هزینه‌های نگهداری مطلوب از آن‌ها فراهم شود.

وی افزود: اساسنامه مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیاز به بازنگری و بررسی دارد و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها باید به‌روزرسانی شوند. یکی از اقداماتی که در ابتدای ورود به بنیاد آن را اجرایی کردیم تدوین سند چشم‌انداز کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت بنیاد بود و بخشی از آرامش امروز جامعه ایثارگری مدیون همین برنامه‌ریزی‌ها برای آینده بود و این کار باید در موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیز انجام شود.

شهیدی ضمن تأکید بر لزوم رعایت شئونات اسلامی در استفاده از مراکز افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی باید در کنار فعالیت‌های مجتمع‌ها انجام شود. همچنین با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور باید صرفه‌جویی لازم را در هزینه‌ها داشته باشید. برای به‌کارگیری نیروهای جدید در مجموعه نیز اولویت باید حتماً با ایثارگران باشد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به قرار داشتن مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در مراکز استان‌ها گفت: برای استفاده ایثارگرانی که در شهرستان‌های دیگر قرار دارند نیز باید برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شود تا این عزیزان نیز به نحو مطلوب از خدمات استفاده کنند.

در این نشست گزارش حسابرسی مؤسسه حسابرسی مفید راهبر درباره سال مالی گذشته مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار قرائت شد که بر اساس آن فعالیت‌های این مؤسسه «مطلوب» ارزیابی شد.

محمدرضا پورحاج رضایی مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیز در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این مؤسسه و برنامه‌های پیش روی آن پرداخت.

در پایان نیز صورت‌ها و عملکرد مالی مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار به تصویب رسید و مؤسسه مفید راهبر برای یک سال دیگر به‌عنوان حسابرس و بازرس این مؤسسه انتخاب شد.

انتهای پیام/4072/

http://ana.ir/i/405953
تکذیب یک شایعه درباره حجت‌الاسلام شهیدی/ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل خدمت خود حاضر است

تکذیب یک شایعه درباره حجت‌الاسلام شهیدی/ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل خدمت خود حاضر است

سامانه زیارت مجازی گلزار مطهر شهدا رونمایی شد

سامانه زیارت مجازی گلزار مطهر شهدا رونمایی شد

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حوزه مدیریت بحران

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حوزه مدیریت بحران

تلاش برای تقویت بنیه علمی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر

تلاش برای تقویت بنیه علمی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر