جمعه  22  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مهری عنوان کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حوزه مدیریت بحران

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 19:48
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: در این مجموعه ظرفیت‌های خوبی برای حوزه‌های مدیریت بحران وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها به‌خوبی بهره گرفت.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، نشست دیدار عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و جمعی از نخبگان شاهد و ایثارگر در حوزه پزشکی با سید علی حسینی مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد.

عادل مهری در این نشست به ارائه توضیحاتی در خصوص این مجموعه پرداخت و گفت: در حوزه دانش‌پژوهان بر اساس رسالتی که وجود دارد، ایثارگران دارای شرایط و نخبه به عضویت این مرکز در می‌آیند و در حال حاضر بیش از ۸ هزار نفر از این عزیزان عضو مجموعه دانش‌پژوهان هستند که جمعی از آن‌ها را پزشکان و فعالان حوزه بهداشت و درمان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به مانند درختی بود که با فرمان امام (ره) تشکیل شد و امروز در مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر شاهد ثمرات آن هستیم و می‌بینیم فرزندان شهدا و ایثارگران در بالاترین مدارج علمی قرار دارند و فعالیت‌ها و آثار علمی این نخبگان در دانشگاه‌ها باعث ارتقای سطح علمی کشور شده است و وظیفه ما نیز پشتیبانی از این عزیزان است.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در خصوص حوزه فعالیت‌های تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز گفت: در حوزه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز تشکل‌های ایثارگری دارای مجوز از وزارت کشور با مجموعه ما همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط ایثارگران در حوادث و اتفاقات گفت: در مجموعه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر ظرفیت‌های خوبی برای حوزه‌های مدیریت بحران و مواردی چون سیل و زلزله وجود دارد و در سیل اخیر نیز شاهد حضور پررنگ و کمک‌های این عزیزان بودیم و باید از این ظرفیت‌ها به‌خوبی بهره گرفت.

مهری به مشکلات بعضی از ایثارگران در زمینه تحصیلات در رشته‌های پزشکی اشاره کرد و گفت: بعضی از این عزیزان دارای شرایط خاص خانوادگی هستند که به دلیل این شرایط امکان تحصیل و طی دوره‌های آموزشی در شهرستان‌های دور از محل سکونت برای آن‌ها مهیا نیست و این مسئله نیاز به همکاری و توجه ویژه دارد.

پس از طرح نظرات و پیشنهادات از سوی نخبگان ایثارگر حوزه پزشکی حاضر در این جلسه، سید علی حسینی مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان توضیحاتی در خصوص موارد ذکر شده بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و دانشگاهیان شاهد و ایثارگر تأکید کرد.

انتهای پیام/4072/

http://ana.ir/i/405344
هدف مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار ایجاد نشاط در بین ایثارگران است

هدف مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار ایجاد نشاط در بین ایثارگران است

سامانه زیارت مجازی گلزار مطهر شهدا رونمایی شد

سامانه زیارت مجازی گلزار مطهر شهدا رونمایی شد

مرکز نوآوری و کارآفرینی شاهد و ایثارگر راه‌اندازی می‌شود

مرکز نوآوری و کارآفرینی شاهد و ایثارگر راه‌اندازی می‌شود

جامعه شاهد و ایثارگر محق دریافت خدمات از سوی خادمان خود هستند

جامعه شاهد و ایثارگر محق دریافت خدمات از سوی خادمان خود هستند

قرارگاه جهادی تشکل‌های شاهد و ایثارگر شروع به کار کرد

قرارگاه جهادی تشکل‌های شاهد و ایثارگر شروع به کار کرد