سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دبیر انجمن پیشکسوتان سپاس:

شهید رضایی مصداق ایستادگی بر تعهد و پیمان بود

يكشنبه 02 تیر 1398 ساعت 13:23
دبیر انجمن پیشکسوتان سپاس، شهید غلامعباس رضایی‌زنوز را مصداق ایستادگی بر تعهد و پیمان معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه حماسه و مقاومت گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، انجمن پیشکسوتان سپاس نوزدهمین محفل تکریم بازماندگان شهدای جامعه اطلاعاتی سپاه را به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ شهید غلامعباس رضایی‌زنوز و تجلیل از خانواده وی با حضور خانواده این شهید بزرگوار، جمعی از همرزمان شهید و مسئولان انجمن سپاس برگزار کرد.

در ابتدای مراسم سردار محسن شیرازی پس از خوش ‌آمدگویی به مدعوین و خانواده معظم شهید رضایی‌زنوز بیان کرد: پس از گذشت یک دهه از فعالیت‌های انجمن پیشکسوتان سپاس این توفیق نصیبمان شده که در جلسات متعدد در خدمت خانواده‌های معظم شهدا، بازماندگان و پیشکسوتان اطلاعات و امنیت در سپاه پاسداران هستیم.

دبیر انجمن پیشکسوتان سپاس هدف عمده انجمن را تکریم خانواده شهدا و اعتلا و حفظ نام و پاسداشت شهیدان برشمرد و ضمن اشاره به فعالیت‌های 10 ساله انجمن سپاس اظهار کرد: شهید رضایی‌زنوز یکی از شهدای گمنام عرصه اطلاعات و امنیت است. شهدایی که بعضاً خانواده‌هایشان تا سال‌ها از فعالیت‌های این عزیزان بی‌اطلاع بودند. شهید رضایی‌زنوز مصداق شهدایی است که حقیقتاٌ جانشان را برای کار و فعالیتشان گذاشتند و به پیمانی که بستند متعهد ماندند و ایستادگی کردند، به خصوص ایشان که بسیار مظلومانه شهید شدند. شایسته است که نیروهای این چنینی بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

در ادامه یکی از همرزمان شهید رضایی‌زنوز، ضمن تشکر از انجمن پیشکسوتان سپاس برای زنده‌نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و تداعی خاطرات برای بازماندگان گفت: شهید رضایی‌زنوز یکی از ارزشمندترین افرادی بود که در طول خدمتم با آنها همکار بودم. ایشان با وجود تمام محدودیت‌ها ایده‌هایی را که مطرح می‌کردند را به نتیجه می‌رساندند. شهید رضایی در عین جدیت بسیار با گذشت و بامحبت بود. با وجود بیماری بسیار سخت، حتی بعد از اولین عمل جراحی بلافاصله به محل کار بازگشت.

وی افزود:ایشان در انتخاب همکاران، همیشه بهترین‌ها را انتخاب می‌­کردند و نهالی که غرس کردند حالا درخت تنومندی شده است. برای ما افتخار بزرگی است که در کنار شهدای ارزشمند بودیم و ادامه دادن راه شهدا بار مسئولیت سنگینی بر دوش ما است.

در پایان مراسم پس از بیان خاطرات فرزند بزرگوار شهید، از خانواده معظم ومحترم شهید رضایی‌زنوز تجلیل به عمل آمد.

شهید غلامعباس رضایی زنوز در یکم بهمن ماه 1339 در شهرستان دورود متولد شد و در تاریخ سوم خردادماه 1386 در اثر عارضه شیمیایی به درجه شهادت نائل شد.

انتهای پیام/4072/4104/

http://ana.ir/i/400051
نوشتن درباره شهدای اطلاعات و امنیت، بسیار سخت است

نوشتن درباره شهدای اطلاعات و امنیت، بسیار سخت است

حضور انجمن پیشکسوتان سپاس با 25 عنوان اثر در نمایشگاه کتاب

حضور انجمن پیشکسوتان سپاس با 25 عنوان اثر در نمایشگاه کتاب

سازمان اطلاعات و امنیت سپاه شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده‌است

سازمان اطلاعات و امنیت سپاه شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده‌است

آیین نشست و همدلی پیشکسوتان اطلاعات و امنیت سپاه برگزار شد

آیین نشست و همدلی پیشکسوتان اطلاعات و امنیت سپاه برگزار شد

به یاد شهید عاشورایی که درویش بود و شریف

به یاد شهید عاشورایی که درویش بود و شریف