چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
تازه‌های نشر؛

«گفت‌وگو با بورخس» به چاپ دوم رسید

سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 12:04
چاپ دوم «گفت‌وگو با بورخس» از سوی انتشارات نی وارد بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب  گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، خورخه لوئیس بورخس را به‌عنوان یکی از نویسندگان تأثیرگذار قرن ستوده‌اند. ولی اهمیتش از این هم بیشتر است. او از زمره نوآوران شاخصی است که قلمرو قصه و رساله را برای همیشه گستردگی بخشید و مضامینی نوین ــ نظیر مقوله‌ی ابدیت ــ را به ادبیات مدرن راه داد، و بدین‌سان نگرش خوانندگانش را نسبت به نفس واقعیت دگرگون کرد.

مصاحبه‌های از این نویسنده در کتاب «گفت‌وگو با بورخس» توسط «ریچارد بورجین» گردآوری شده است. این مجموعه ثابت می‌کنند که نقطه‌نظرات و موضع‌گیری‌هایش به‌نحوی چشمگیر طی 20 سال آخر زندگی‌اش بین سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۶۶ میلادی  منسجم و باثبات ماندند. در این گفت‌وگوها، بورخس علاقه‌ی وافر خویش را به ادبیات انگلیسی و آمریکای شمالی بیان می‌دارد، بر اهمیت فصاحت و ایجاز کلام و وضوح نوشتار تأکید می‌کند، مقصود غایی ادبیات را ایجاد انبساط خاطر در خواننده می‌داند، بی‌پرده اعتراف می‌کند که به حیات اخروی باور ندارد، مرگ را خوشامد می‌گوید، از جاودانگی در هراس است، زمان را مسئله محوری فلسفه می‌انگارد.

چاپ دوم کتاب «کاوه میر‌عباسی» با ترجمه از سوی انتشارات نی در قطع شومیز و ۴۳۵ صفحه به قیمت 66 هزار تومان وارد بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/466199
رمان «سوییت فرانسوی» به پله دوم رسید

رمان «سوییت فرانسوی» به پله دوم رسید

«دوران یافته‌های دلچسب من» به کتابفروشی‌ها رسید

«دوران یافته‌های دلچسب من» به کتابفروشی‌ها رسید

کتاب «تغییر ذهن‌ها» به پله نهم رسید

کتاب «تغییر ذهن‌ها» به پله نهم رسید

«سراشیب طولانی» در پیشخوان کتابفروشی‌ها

«سراشیب طولانی» در پیشخوان کتابفروشی‌ها