سه شنبه  28  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

برگزاری چهارمین نشست کانون ادبی نفس در فرهنگسرای خانواده

پنجشنبه 25 مهر 1398 ساعت 09:45
چهارمین نشست کانون ادبی نفس دیروز با حضور شاعران و سفیران‌ عضو این کانون در فرهنگسرای خانواده (شفق) برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، چهارمین نشست کانون ادبی نفس با حضور شاعران و ترانه‌سرایان ۲۴ مهر در فرهنگسرای خانواده ( شفق) برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای عمران میری برگزار شد، حمیدرضا امیرافضلی دبیر کانون ادبی نفس ضمن تشکر و قدردانی از دکتر کتایون نجفی‌زاده مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان و دکتر امید قبادی نایب‌رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان به سخنرانی در رابطه با اهداف کانون ادبی نفس پرداخت.

امیرافضلی در ادامه سخنرانی خود با دعوت از وزیر بهداشت جهت پیوستن و مشارکت در این حرکت فرهنگی، توجه بیشتر این وزارتخانه را نسبت به نظارت بر عملکرد کادر پزشکی و رزیدنت‌های بیمارستان‌ها، به‌ویژه بیمارستان‌های دولتی را در قبال مراجعان و افراد تحت درمان خواستار شد.

وی افزود علی‌رغم حوادث تلخ و ناگوار ناگهانی که برای افراد جامعه رخ می‌دهد، تعداد زیادی از افراد بر اساس یک خطای پزشکی، یک عضو سالم خود را از دست می‌دهند و در لیست اهدای عضو قرار می‌گیرند و گاهی بر این اساس حتی جان خود را از دست می‌دهند، لذا این جریان، ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جامعه انسانی رقم می‌زند. بر این اساس توجه مسئولانه و دلسوزانه‌تر بر مسئله درمان می‌تواند اتفاقات بهتری در این مقوله به ارمغان بیاورد.

وی در ادامه از تمامی هنرمندان اهل قلم از سراسر ایران جهت پیوستن در پویش ملی نفس و فرهنگ‌سازی برای اهدای عضو دعوت به عمل رسانید.

گفتنی است این مراسم با شعرخوانی شاعران مدعو همچون: اسماعیل امینی، اصغر علی‌کرمی، امید صباغ‌نو، بهمن بنی‌هاشمی، رزا جمالی، بهروز آورزمان، علی آبان، صابر ساده، فاطمه فرجی، وحید ضیائی، سامی تحصیل‌داری، ونوس رستمی، مرتضی خانی، آزاده سرلک، محمد ابراهیمی، افسانه حسنیه، فریماه حسینی و دیگر شاعران توانمند ادامه یافت.

شایان ذکر است نشست‌های کانون ادبی نفس به صورت ماهانه با هدف ترویج فرهنگ اهدای عضو توسط نویسندگان، شاعران و ترانه‌سرایان در شهر تهران برگزار می‌گردد.

انتهای پیام/4028/پ

http://ana.ir/i/431133
پنجمین نشست کانون ادبی نفس با اجرای مژده لواسانی

پنجمین نشست کانون ادبی نفس با اجرای مژده لواسانی

​چهارمین نشست کانون ادبی نفس برگزار می‌شود

​چهارمین نشست کانون ادبی نفس برگزار می‌شود

تولید قطعه «صدای نفس» در راستای ترویج فرهنگ اهدای عضو

تولید قطعه «صدای نفس» در راستای ترویج فرهنگ اهدای عضو

جذب استعدادهای ادبی از میان خانواده‌های اهداکننده عضو

جذب استعدادهای ادبی از میان خانواده‌های اهداکننده عضو

برگزاری دومین نشست کانون ادبی نفس

برگزاری دومین نشست کانون ادبی نفس