پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
از سوی انتشارات علمی؛

«شهر خرس‌ها» اثر فردریک بکمن منتشر شد

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 12:34
رمان‌ «شهر خرس‌ها» از تازه‌ترین اثر نویسنده رمان مشهور «مردی به نام اوه» یعنی فردریک بکمن به تازگی از سوی انتشارات علمی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، رمان «شهر خرس‌ها» اثر فردریک بکمن که به تازگی در ایران ترجمه و منتشر شده،‌ از تازه‌ترین آثار این نویسنده مشهور سوئدی است که در سال 2017 چاپ شده است.

فردریک بکمن را کتابخوان‌ها با رمان مشهور «مردی به نام اوه» می‌شناسند، اثری که تاکنون به 30 زبان ترجمه شده و در کشور ما نیز جزو آثار پرفروش و پرطرفدار است. «شهر خرس‌ها» از تازه‌ترین آثار بکمن است، نویسنده سوئدی است که اشراف و پرداخت او به جزئیات جذاب که با چاشنی طنز همراه است خواندن این رمان را برای مخاطب دلخواه و پرکشش می‌کند.

داستان پیرامون شهری است که مردم آن بیش از هرچیزی ورزش هاکی برایشان اهمیت دارد و داستان رمان در خلال تلاش‌ها و دغدغه‌های آن‌ها برای برد در مسابقات هاکی است تا اینکه بر اثر یک اتفاق تلخ همه‌چیز تغییر می‌کند و کسانی که تا دیروز با هم دوست بودند و ورزش می‌کردند دچار اختلافات درونی می‌شوند و هرکدام از کسی طرفداری می‌کنند. ویژگی مهم این اثر بکمن این است که در قالب روایت یک داستان جذاب و پرکشش بسیاری از مفاهیم فلسفی و روانشناسی را پیش می‌کشد و در نهایت با تحلیل و جاگذاری درست رویدادها و مناسبات کمک می‌کند خواننده با رضایت کتاب را به انتها برساند و حس خوبی از خواندن‌ آن داشته باشد.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «نفرت می‌تواند احساسی تحریک کننده باشد. اگر همه‌چیز و همه کس را به دوست و دشمن تقسیم کنیم فهم دنیا آسان‌تر می‌شود و کمتر ترسناک است، ما و آن‌ها خوب و بد. آسانترین راه برای اتحاد یک گروه عشق نیست چون عشق سخت است، از شما چیزی می‌خواهد. نفرت آسان است...»

رمان‌ «شهر خرس‌ها» نوشته فردریک بکمن با ترجمه میعاد جهانتیغ در 550 صفحه و با قیمت 47 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات علمی راهی بازار نشر شده است.

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/414090
تشریح جزئیات انتشار کتاب دانشگاه کارآفرین (از تئوری تا عمل)

تشریح جزئیات انتشار کتاب دانشگاه کارآفرین (از تئوری تا عمل)

رمان عاشقانه «دختر جوان و همسر خیالیش» به کتابفروشی‌ها رسید

رمان عاشقانه «دختر جوان و همسر خیالیش» به کتابفروشی‌ها رسید

رمان «وقتی هرگز از راه می‌رسد» منتشر شد

رمان «وقتی هرگز از راه می‌رسد» منتشر شد

رمان «عصرها؛ داستان یک زمستان» منتشر شد

رمان «عصرها؛ داستان یک زمستان» منتشر شد