يكشنبه  24  شهریور  1398
چهارشنبه , 30 مرداد 1398 ساعت 13:05

رمان «پیراهن بی‌درز مریم» نقد می‌شود

رمان «پیراهن بی‌درز مریم» اثر ندا کاووسی‌فر به بهانه انتشار چاپ دوم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی نشر نیماژ، رمان «پیراهن بی‌درز مریم» نوشته ندا کاووسی‌فر داستان‌نویس ساکن شیراز، که به‌تازگی چاپ دوم آن توسط نشر نیماژ به بازار کتاب عرضه شده است، جمعه یکم شهریورماه ساعت 18:30 با حضور جمعی از اهالی ادبیات و فعالان عرصه‌ فرهنگ و هنر در کافه‌کتاب نیماژ مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

احمد ابوالفتحی و حمید بابایی دو نویسنده‌ای هستند که به‌عنوان منتقد مهمان در هشتمین نشست از سلسله جلسات موسوم به «کتاب جمعه نیماژ» سخن خواهند گفت. اجرای این برنامه به عهده سهند آدم‌عارف به‌عنوان مجری و منتقد خواهد بود.

همچنین نویسندگان و شاعرانی همچون صمد طاهری، منصور علیمرادی، مهدی اشرفی و... از دیگر مهمانان این برنامه هستند.

«پیراهن بی‌درز مریم» ماجرای دختری به‌نام نیلوفر را روایت می‌کند که در پی آشنا شدن با مردی به‌نام احمد، قدم به‌خانه‌ای در شمال کشور می‌گذارد و آن‌جا با حقایق و عجایبی درباره دختری به‌نام مریم روبرو می‌شود. همزمان رازهایی درباره‌ی زندگی نیلوفر اعضای خانواده‌اش که زمانی در نقش مبارزانی آرمان‌خواه ظاهر شده‌اند و مریم با قصه گره می‌خورند و به مرور گشوده می‌شوند.

در توضیح این رمان آمده است: «پیراهن بی‌درز مریم تجربه نسلی‌ است درگیر بهبود جهان و آفرینش حماسه‌های بزرگ. نسلی که به‌دست فرومایگانی مثله شدند و عجیب اینکه برخلاف باقی قهرمانان جهان به‌فراموشی سپرده می‌شدند، اگر نبودیم که بنویسیم‌شان و بنویسندشان».

ندا کاووسی‌فر در کارنامه کاری خود رمان نوجوان «سه‌ترکه بر دوچرخه، من میمون و پدر» را دارد که برنده جایزه گام اول سال 89 شده است. همچنین مجموعه داستان «خواب با چشمان باز» کاووسی‌فر سال 1388 برنده جایزه هفت‌اقلیم شده است.

این نشست در کافه کتاب نیماژ واقع در تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، نبش کوچه یگانه برگزار می‌شود. حضور در این جلسه برای عموم آزاد و رایگان است.

انتهای پیام/4072/4028/

http://ana.ir/i/411581
رمان «برنگرد» به چاپ دوم رسید

رمان «برنگرد» به چاپ دوم رسید

مجموعه داستان «تب خواب» نقد می‌شود

مجموعه داستان «تب خواب» نقد می‌شود

«راز رُخشید برملا شد» به چاپ بیستم رسید

«راز رُخشید برملا شد» به چاپ بیستم رسید

رمان «آنت‌ورپ» منتشر شد

رمان «آنت‌ورپ» منتشر شد

انتشار «زمستان شغال» در تابستان داغ

انتشار «زمستان شغال» در تابستان داغ