سه شنبه  06  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در حوزه هنری؛

3 اثر جدید نویسنده کتاب تحسین‌شده «فرنگیس» رونمایی شد

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 16:40
سه اثر جدید مهناز فتاحی با عناوین «گم‌بی»، «من عروسک گلهانم» و «قلب کوچک سپهر»، در حوزه هنری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، از سه اثر جدید مهناز فتاحی با عناوین «گم‌بی»، «من عروسک گلهانم» و «قلب کوچک سپهر»، که از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار نشر شده، بعد از ظهر امروز در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری رونمایی شد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به حضار گفت: امروز از سه کتاب هنرمند گرانقدر خانم مهناز فتاحی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان رونمایی می‌شود. آثاری که خانم فتاحی با احساسات رقیق و لطیف خود گفتنی‌هایی را برای تمدن آینده این مرز و بوم نگاشته است.

حجت‌الله ناظری بیان کرد: هنری که برای این آثار خرج شده است نه خریدنی و نه فروختنی است زیرا خلق این آثار فقط ریشه در عشق به این مرز و بوم دارد.

در ادامه این مراسم وحید خسروی هنرمند قصه‌گو بخش‌هایی از کتاب «قلب کوچک سپهر» را به‌صورت زنده اجرا کرد.

در ادامه این نشست نویسنده کتاب «فرنگیس» ضمن قدردانی از حضور مسئولین، خبرنگاران و علاقه‌مندان به ادبیات کودک و نوجوان گفت: این برنامه که همراه با رونمایی از سه کتاب برای کودکان و نوجوانان است، ان‌شاءالله معرف فرهنگ و کتاب باشد.

وی بیان کرد: کتاب «گم‌بی» با موضوع دفاع مقدس نوشته شده است. به‌نظرم کتاب «قلب کوچک سپهر» هم به نوعی کتاب دفاع مقدسی است که هر سه کتاب برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده است.

مهناز فتاحی ضمن بیان خاطراتی از دوران کودکی خود عنوان کرد: هر کس تقدیر و راهی دارد. گاهی به زندگی و گذشته‌ام فکر می‌کنم و از خدا بابت همه چیز تشکر می‌کنم. خدا در تقدیر من قرارداد که با قلم دوست باشم. همیشه از خدا تشکر کردم که به‌صورت تجربی با قلم و نوشتن آشنا شدم.

این نویسنده اظهار کرد: نوشتن و قلم هم‌نشین تنهایی من بوده است. روزهای اولی که من نوشتن را شروع می‌کردم از آسمان بمب می‌بارید و با شرایط سختی کار کردم اما امروز کسانی که بخواهند این کار را انجام بدهند حمایت می‌شوند.

وی گفت: «گم‌‌بی» ماجرای دختری است که داستان‌های عجیبی برایش رقم می‌خورد و نوشتن این داستان‌ها به‌صورت خاطره برای بچه‌ها کمی ناراحت‌کننده بود به همین دلیل تصمیم گرفتم آن‌ها را در قالب داستان بنویسم.

فتاحی ضمن بیان اینکه هر سه کتاب ریشه در واقعیت دارد اما با زبان داستانی نگاشته شده‌اند، افزود: «من عروسک گلهانم» هم ماجرایی است که در قالب داستان آورده‌ام به این دلیل که در داستان روایت سختی‌ها آسان‌تر می‌شود. کتاب «قلب کوچک سپهر» که مربوط به ماجرای بیماری فرزندم است نیز در قالب داستانی نوشته شده است.

این نویسنده بیان کرد: من همیشه به کودکان می‌گویم هر کس می‌تواند قهرمان زندگی خودش باشد. زندگی هر کسی می‌تواند یک داستان شگفت‌انگیز باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی اتفاقات آن‌قدر سخت است که قابل بیان نیست، خاطرنشان کرد: کتاب «قلب کوچک سپهر» را نتوانستم کامل بنویسم و آنچه نوشته شده بخشی از واقعیت است. بسیاری بر من ایراد گرفته‌اند که کتاب‌ها تلخ هستند اما این کتاب‌ها مثل واکسن عمل می‌کند، درد دارد اما لازم و ضروری است.

فتاحی گفت: پنج سال درگیر بیماری فرزندم بودم اما نشد که هم‌زمان این اتفاقات را بنویسم و بعد از آنکه این مشکلات را پشت سر گذاشته‌ام و شرایط نوشتن فراهم شد شروع به نوشتن کردم. هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها از یادآوری آن خاطرات بسیار ناراحت می‌شوم و این کار برایم رنج‌آور بود الان هم با خواندنش همان سختی‌ها را می‌کشم.

این نویسنده در پایان عنوان کرد: پایان کتاب «قلب کوچک سپهر» امید، روشنی و نور است و نشان می‌دهد خداوند صاحب تقدیر است و همه چیز به فرمان او انجام می‌پذیرد. این کتاب طوری نوشته شده است که علاوه بر کودکان و نوجوانان برای والدین، خانواده‌ها و حتی پرستاران و پزشکان هم قابل استفاده است.

گفتنی است، در این مراسم فاضل نظری مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عبدالحمید قره‌داغی مدیر عامل انتشارات سوره مهر، حجت‌الله ناظری سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان، افشین آزادی رئیس حوزه هنری کرمانشاه و تعدادی از فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان حضور داشتند. 

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/404995
«خانه‌ی کوچک» به کتابفروشی‌ها رسید

«خانه‌ی کوچک» به کتابفروشی‌ها رسید

حضرت سلیمان و پیرترین لاک‌پشت دنیا در «قصر آشتی»

حضرت سلیمان و پیرترین لاک‌پشت دنیا در «قصر آشتی»

«زیبا صدایم کن» در ارمنستان منتشر خواهد شد

«زیبا صدایم کن» در ارمنستان منتشر خواهد شد

عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری - مالی حوزه هنری شد

عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری - مالی حوزه هنری شد

بازخوانی نامه ولادیمیر پوتین به عباس جدیدی!

بازخوانی نامه ولادیمیر پوتین به عباس جدیدی!

اکران و نقد فیلم «رگ خواب» در حوزه هنری

اکران و نقد فیلم «رگ خواب» در حوزه هنری

رونمایی از رمان «پنج پا فاصله» برگزار می‌شود

رونمایی از رمان «پنج پا فاصله» برگزار می‌شود

«فرنگیس» با تقریظ رهبر معظم انقلاب به چاپ هشتم رسید

«فرنگیس» با تقریظ رهبر معظم انقلاب به چاپ هشتم رسید

نویسنده و راوی کتاب «فرنگیس» با رهبر انقلاب دیدار کردند

نویسنده و راوی کتاب «فرنگیس» با رهبر انقلاب دیدار کردند

رونمایی از کتاب «پناهگاه ‌بی‌پناه»

رونمایی از کتاب «پناهگاه ‌بی‌پناه»