يكشنبه  11  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
از سوی فرهنگسرای خاتم(ص) و در آستانه دهه کرامت

فراخوان دومین جشنواره ادبی نذر شعر منتشر شد

دوشنبه 21 تیر 1395 ساعت 13:35
فراخوان دومین جشنواره ادبی نذر شعر در بزرگداشت مقام حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) اعلام شد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 ، این جشنواره به مناسبت دهه کرامت و با هدف ترویج و احیای شعر آیینی و تجلیل از مقام شامخ اهل بیت (ع) به زبان فاخر شعر برگزار ودر اختتامیه آن از شاعران آیینی برگزیده تجلیل خواهدشد.

بر اساس این گزارش در این جشنواره از تمامی دوستداران اهل بیت(ع ) و به ویژه شاعران دلباخته آن حضرات دعوت می شود اشعاری که در ستایش حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) سروده اند را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا پس از داوری و انتخاب در قالب مجموعه ای منتشر شود.

این گزارش می افزاید: علاقمندان برای شرکت در جشنواره ادبی "نذر شعر" می توانند با موضوع بزرگداشت مقام والای حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) آثار خود را تا 24 مرداد ماه در قالب اشعار به صورت آزاد از طریق ارسال به ایمیل farhangsarayekhatam@yahoo.com ، مراجعه به سایت فرهنگسرای خاتم (ص) به نشانی khatam.farhangsara.ir ، یا مراجعه حضوری ارائه کنند.

آثار ارسالی به این جشنواره تا تاریخ 24 مرداد تجمیع و پس از داوری درمراسم اختتامیه با اعلام قبلی و با حضور اکثریت شعرا برگزار می شود. به نفرات اول تا هشتم این جشنواره نیز هدایای ارزنده ای به رسم یاد بود اهدا می شود.

مجموعه اشعار برگزیده نخستین دوره جشنواره ادبی نذر شعر در سه بخش سنتی، شعر نو و شعر کودک در خرداد ماه امسال به چاپ رسید و در نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر شهر تهران رونمایی شد. نخستین جشنواره ادبی نذر شعر سال گذشته همزمان با زادروز ولادت حضرت امام رضا(ع) با داوری بیش از 600 اثر و معرفی و تقدیر از 23 شاعر برگزیده رضوی از سراسر کشوربرگزار شد و عمده اشعار ارسالی به دبیرخانه جشنواره نیز از استان‌ها و شهرستان‌ها بود.

برنامه های فرهنگی دهه کرامت از اول تا 11 ذیقعده ( ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت حضرت امام رضا (ع) ) مصادف با 14 تا 24 مرداد برگزار می شود و فرهنگسرای خاتم(ص) مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 علاوه بر جشنواره ادبی نذر شعر ، در این دهه ویژه برنامه هایی برگزار خواهد کرد.

دبیر خانه دومین جشنواره ادبی "نذر شعر" در فرهنگسرای خاتم (ص) به نشانی یافت آباد،خیابان حیدری جنوبی،خ شهید پژاند، تا 24 مرداد آماده دریافت آثار شاعران است.

http://ana.ir/i/100685