شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

۶۲۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

شنبه 06 مهر 1398 ساعت 18:45
مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور از افتتاح هم‌زمان شش هزار و ۲۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در سطح کشور خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ محمد زهرایی‌ امروز در نشستی با اصحاب رسانه بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور حماسه‌های موفق و ماندگار در تاریخ بشریت است. وی نیروی انسانی را سرمایه هر کشور دانست و افزود: انسان می‌تواند منشا تغییر و تحول مثبت و یا منفی در سرنوشت بشری شود که نمونه آن در جهان به‌خوبی دیده می‌شود. سرهنگ زهرایی با بیان این‌که از شهدای هسته‌ای نبودند حتی مذاکرات بی‌انتها و بی‌اعتماد نبود، افزود: خراسان جنوبی زادگاه‌های انسان‌هایی بزرگ بوده که در طول هشت سال دفاع مقدس هم به‌خوبی درخشیدند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به پدر علم جغرافیای ایران اظهار کرد: گنجی، گنجینه‌ای برای کشور بوده که در پارک گنجی به فراموشی سپرده شده است. وی خواستار پرداختن هر چه بیشتر به تاریخ زندگی شهدا شد و افزود: رسانه‌ها در ترویج فرهنگ‌ شهادت و معرفی رزمندگان به جامعه نقش مهمی داشته که می‌طلبد مورد توجه قرار دهند.

افتتاح ۶۲۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی

سرهنگ زهرایی اگر وحدت کلمه حول محور واحد داشته باشیم پیروزی قطعی از آن ما است، گفت: در جنگ اقتصادی و فرهنگی کنونی نیاز است با فهم و ادبیات مشترک مقاومت عمل کنیم. وی حرکت رو به جلو را یکی از مؤلفه‌های دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: جوهره و ماهیت انقلاب، رشد و حرکت رو به جلو است که این ویژگی در شرایط کنونی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.  سرهنگ زهرایی با بیان این‌که توانمندی‌سازی در تمام عرصه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: جنگ اقتصادی دشمن نیازمند تصمیم‌گیری صحیح برای توانمندی و رسیدن به خودکفایی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: بر رسانه‌ها واجب است فراجناحی و بدون تبعیض با هرگونه فساد مقابله کنند.

وی با اشاره به افتتاح سراسری شش هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه از طرح بزرگ خدمت‌رسانی هم‌زمان ۴۰ هزار پروژه بیان کرد: این طرح با هدف نشان دادن کارآمدی نظام و  بالابردن این کارآمدی اجرایی می‌شود و جامعه مستضعفین را در برمی‌گیرد. وی با بیان این‌که گستردگی این پروژه‌ها آن‌ها را از دیگر طرح‌ها متمایز می‌کند، اظهار کرد: روستاییان جامعه هدف این طرح‌ها بوده و باعث امید آفرینی می‌شود.  

سفر رئیس سازمان بسیج مستضعفین به بیرجند

سرهنگ‌ زهرایی با بیان این‌که امید است طرح بزرگ خدمترسانی ۴۰ هزار پروژه تا آخر سال جاری به بهره‌برداری برسد، افزود: از این تعداد فردا هفتم مهر ماه 6 هزار و ۲۵۰ پروژه به‌طور هم‌زمان در کشور به بهره‌برداری می‌رسد. وی با بیان این‌که در این مرحله ۵۲۶ پروژه در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: از این پروژه ها ۱۱۱ طرح در نهبندان افتتاح می‌شود که این امر نشان دهنده توجه ویژه بسیج به مناطق محروم و مرزی است. سرهنگ زهرایی بیان کرد: این پروژه‌ها در عرصه های کشاورزی، آب و فاضلاب، سلامت و بهداشت، عمومی، فرهنگی و ورزشی به بهره برداری می‌رسد. وی از سفر سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین فردا هفتم مهرماه به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: بازدید از باغات زرشک روستای عباس‌آباد دشت از توابع قاین از جمله برنامه‌های این مقام مسئول در استان است.

سرهنگ زهرایی افزود: هم‌چنین قنات روستای نیستان از بخش الغورات بیرجند به نمایندگی از ۵۲۶ پروژه عمران و محرومیت‌زدایی استان با حضور سردار سلیمانی افتتاح می‌شود. بنا به گفته مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در خراسان جنوبی با اعتباری بالغ بر ۱۲۷ میلیارد و ۹۱ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.  

وی با بیان این‌که تاکنون ۲۸ هزار پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی دارند، افزود: مردمی کردن محرومیت‌زدایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که همواره مورد توجه قرار دارد.

برگزاری کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی

سرهنگ زهرایی با اشاره به طرح‌های معیشتی در خراسان جنوبی بیان کرد: ۱۰۰ قطب برای محصولات استراتژیک انتخاب کردیم تا زنجیره ارزشی آن را تکمیل کنیم. وی با اشاره به طرح جهاد همبستگی ملی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون کار اجرایی هفت هزار و ۵۰۰ تعمیر و ساخت منازل آسیب دیده از سیل آغاز شده است. سرهنگ زهرایی با بیان این‌که تاکنون عملیات تعمیر سه هزار و ۲۰۰ واحد به اتمام رسیده است، گفت: تا پایان مهرماه عملیات تعمیرخانه‌های آسیب دیده به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات بسیجی‌ها و برگزاری کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی از جمله برنامه‌های سال جاری است.  

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/417974
محرومیت‌زدایی و امداد‌ رسانی در بحران‌ها توسط بسیج سازندگی

محرومیت‌زدایی و امداد‌ رسانی در بحران‌ها توسط بسیج سازندگی

پویش بزرگ زیارت نیابتی اربعین برگزار می‌شود

پویش بزرگ زیارت نیابتی اربعین برگزار می‌شود

پیام مقام معظم رهبری در بین اقشار بسیج تبیین و بررسی می‌شود

پیام مقام معظم رهبری در بین اقشار بسیج تبیین و بررسی می‌شود

بیش از 100 دانشجوی جهادگر در دوره حماة شرکت می‌کنند

بیش از 100 دانشجوی جهادگر در دوره حماة شرکت می‌کنند

سامانه جامع نیروهای جهادی داشبورد مدیریت گروه‌های جهادی است

سامانه جامع نیروهای جهادی داشبورد مدیریت گروه‌های جهادی است

بیش از 1600 دانشجو در نوروز 98 در مناطق محروم فعالیت جهادی دارند

بیش از 1600 دانشجو در نوروز 98 در مناطق محروم فعالیت جهادی دارند

لیست اسامی برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو منتشر شد
آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز شنبه 17 خرداد/ کل مبتلایان 169425 و بهبودیافتگان 132038 نفر +جزئیات
فروپاشی ایالات‌متحده به نفع آمریکایی‌ها و جهان است/کاخ سفید در مسیر سقوط جدی
نمایندگان مجلس به اسنادی جدید از تخلفات «تاجگردون» دست یافتند/ اعتبارنامه مرد پرحاشیه بهارستان رد می‌شود؟
جزئیات جلسه قرعه‌کشی ایران‌خودرو/ 39 هزار نفر حذف شدند
آغاز فعالیت دبیرخانه ثبت تاریخ شفاهی کرونا در واحد فرشچیان/ مستندنگاری فلسفی و ادبی از تجربیات کرونایی مردم
جذب نخبگان و ارتباط با صنعت کمک شایانی به تولید علم می‌کند/ ارتباط و همکاری محدود اساتید با انجمن‌های علمی
دیپلماسی اقتصادی نیازمند قوانین کارآمد است/ باید در جنگ اقتصادی تهاتر با همسایگان را تقویت کنیم
دولت دومینوی گرانی را مهار کند/ ساماندهی نقدینگی سرگردان کارآمدتر از ارائه بسته‌های معیشتی
کامیون‌های ایرانی وارد ترکیه شدند