يكشنبه  04  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

آموزش نحوه فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا) بانک دی

آموزش کامل و جامع نحوه فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک دی (رمز دوم پویا) از طریق اپلیکیشن و ... برای جلوگیری از حملات فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی نحوه دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا بانک دی

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، جرائم سایبری یکی از بیشترین جرائمی است که سالانه به روش‌های مختلف اتفاق می‌افتد و این در حالیست که در طی بازه های زمانی مختلف تلاش و کوشش زیادی شده است تا هوشیاری مردم در مقابل افراد سودجو و روش های مختلفی که اقدام به کلاهبردای اینترنتی می‌کنند، افزایش پیدا کند. اما با وجود این امر، خیلی از افراد در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار گرفته و ناخواسته تمام اطلاعات بانکی خود را در اختیار آن ها قرار می دهند. در نتیجه موجودی حساب بانکی آن ها خالی می شود. به همین دلیل در طی همکاری پلیس فتا با بانک مرکزی، تصمیم بر این شد که تمام بانک های کشور از خدمات جدیدی به نام رمز دوم یکبار مصرف یا پویا استفاده کنند. از این ‌رو می‌خواهیم در این مقاله به آموزش فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک دی بپردازیم.

رمز دوم یکبار مصرف چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که رمز دوم یکبار مصرف یا پویا چیست و چگونه کار می کند؟ اگر تا به حال تراکنش های اینترنتی انجام داده باشید، حتما دیده اید که درگاه بانکی از شما رمز دوم ایستا می خواهد. بسیاری از جرائم اینترنتی به خاطر وجود رمز دوم ایستا رخ می دهد. چراکه سارقین هنگام ورود شماره کارت و رمز، به اطلاعات کارت شما دسترسی پیدا کرده و در نتیجه تمام موجودی حساب بانکی شما را خالی می کردند.

فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف پویا پویا بانک دی

برای جلوگیری از حملات فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی، تصمیم بر این شد که بانک ها از این پس رمز دوم یکبار مصرف یا پویا را جایگزین رمز دوم ثابت کنند. اگر بخواهید خرید اینترنتی و یا تراکنش های بانکی انجام دهید، باید از رمز دوم یکبار مصرف استفاده کنید. با استفاده از رمز دوم پویا، دیگر امکان دسترسی کلاهبرداران اینترنتی به اطلاعات کارت شما وجود ندارد و حتی اگر دسترسی پیدا کنند، نمی توانند حساب شما را خالی کنند. چرا که این رمز تنها 60 ثانیه اعتبار دارد و فقط برای یک تراکنش قابل استفاده است. وجود رمز دوم یکبار مصرف امنیت تراکنش های اینترنتی را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد داد و جرائم اینترنتی را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک دی

بانک دی برای دسترسی مشتریان به رمز دوم یکبار مصرف، امکان فعال سازی آن را علاوه بر روش حضوری از طریق اینترنت بانک هم فراهم کرده است. برنامه ای که بانک دی برای مشتریان خود جهت تولید رمز دوم یکبار مصرف ارائه کرده است، اپلیکیشن ارس است که می توانید برای استفاده از این خدمات و خریدهای اینترنتی از آن استفاده کنید. به طور کلی فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف به صورت زیر است:

1. ابتدا باید به سایت رسمی بانک دی مراجعه کرده و اپلیکیشن ارس را از آن دریافت و بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. هر دو نسخه اندروید و iOS در سایت قرار داده شده است که باید بر اساس سیستم عامل تلفن همراه، نسخه مورد نیاز خود را نصب کنید. همچنین می توانید از طریق لینک های زیر برنامه ارس را دانلود کنید.

دانلود برنامه ارس نسخه اندروید

دانلود برنامه ارس نسخه iOS

رمز دوم یکبار مصرف پویا بانک دی

نکته: در هنگام فعال سازی اپلیکیشن ارس، نیاز به ارتباط تلفن همراه با اینترنت وجود دار. اما پس از آن (برای تولید رمز) نیازی به اینترنت نیست. پس هنگام نصب برنامه ارس از اتصال تلفن همراه به اینترنت اطمینان حاصل کنید.

2. سپس وارد برنامه ارس شوید. در صفحه ای که باز می شود با این جمله مواجه خواهید شد "به شعبه بانک مورد نظر مراجعه نمایید و درخواست فعال سازی رمز یکبار مصرف دهید".

3. برای ادامه فعالسازی لازم است به بانک مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است مشتریانی که حساب اینترنتی بانک دی را پیش از این فعال کرده‌اند نیاز به مراجعه حضوری ندارند و می توانند در این مرحله وارد اینترنت بانک شده و گزینه رمز دوم یکبار مصرف را از بخش کارت انتخاب کنند.

4. فرقی نمی کند برای فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف یا پویا به بانک مراجعه کنید و یا فعال سازی را از طریق اینترنت بانک انجام دهید. در هر دو صورت یک QR code از طرف بانک به شما ارائه می شود که باید آن را در برنامه ارس اسکن کنید. (اگر این کد را از بانک دریافت کنید متصدی رسید چاپی حاوی کد را به شما ارائه می کند و اگر از طریق اینترنت بانک انجام دهید، کد روی صفحه نمایش نشان داده می شود.)

5. سپس یک کد فعال سازی به تلفن همراه شما ارسال می شود که لازم است برای فعال سازی و ادامه مراحل این کد را در برنامه وارد کنید.

6. در ادامه باید احراز هویت برنامه را انجام دهید که این احراز هویت به دو روش انجام می شود 1. از طریق الگو 2. تعیین رمز عبور عددی. با هر روشی که می‌خواهید، احراز هویت را انجام دهید. فقط توجه کنید که این رمز را باید هر بار هنگام ورود به برنامه وارد کنید. پس حتما کد و یا الگویی که انتخاب می کنید را به خاطر بسپارید تا برای ورود به برنامه با مشکل روبه رو نشوید.

7. لازم به ذکر است بانک های متعددی برای ارائه رمز دوم یکبار مصرف از اپلیکشن ارس استفاده می کنند. به همین دلیل گزینه افزودن در این برنامه وجود دارد که می توانید هر بانکی که می خواهید را به آن اضافه کنید. پس برای افزودن بانک جدید، کافیست روی این گزینه کلیک کرده و بانک مورد نظر را انتخاب کنید سپسQR code ی که در چند مرحله قبل توسط بانک یا اینترنت بانک دریافت کرده اید را اسکن کنید.

رمز پویا بانک دی

در نهایت با انجام تمام مراحل بالا فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف یا پویا بانک دی فعال شده و از این پس می توانید برای انجام هر تراکنش بانکی و خریدهای اینترنتی با مراجعه به برنامه ارس، رمز دوم پویا یکبار مصرف خود را دریافت کنید.

نکته قابل توجه این است که تنظیمات روز و تاریخ گوشی باید روی حالت Automaticaly قرار داشته باشد. در غیر این صورت رمز دریافتی توسط برنامه قابل استفاده نخواهد بود و تراکنش انجام نخواهد شد. پس وارد بخش Date & Time شده و تنظیمات روز و تاریخ را روی حالت Automaticaly قرار دهید.

 

http://ana.ir/i/465693
دریافت رمز دوم پویا بهبود می‌یابد

دریافت رمز دوم پویا بهبود می‌یابد

فهرست اسامی بانکهایی که امروز، فردا و شنبه رمز دوم ایستا را قطع می کنند

فهرست اسامی بانکهایی که امروز، فردا و شنبه رمز دوم ایستا را قطع می کنند

آموزش نحوه فعالسازی (رمز پویا) رمز یکبار مصرف بانک رفاه

آموزش نحوه فعالسازی (رمز پویا) رمز یکبار مصرف بانک رفاه

آموزش فعال سازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

آموزش فعال سازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

آموزش فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا | رمز پویا

آموزش فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا | رمز پویا

آموزش کامل فعال سازی رمز دوم پویا یا یکبار مصرف | بانک کشاورزی

آموزش کامل فعال سازی رمز دوم پویا یا یکبار مصرف | بانک کشاورزی

آموزش فعال سازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف «بانک صادرات»

آموزش فعال سازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف «بانک صادرات»

آموزش کامل فعالسازی (رمز پویا) رمز دوم یکبار مصرف | بانک پاسارگاد

آموزش کامل فعالسازی (رمز پویا) رمز دوم یکبار مصرف | بانک پاسارگاد