سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس هیئت‌مدیره صندوق کارآفرینی امید در دیدار مدیرکل سیرداپ:

استقرار سامانه هوشمند تأمین مالی خرد اجتناب‌ناپذیر است/ از ظرفیت سیرداپ بهره‌ خواهیم برد

رئیس هیئت‌مدیره صندوق کارآفرینی امید در دیدار با مدیرکل سیرداپ بر لزوم استقرار سامانه هوشمند تأمین مالی و استفاده از ظرفیت‌های این نهاد بین‌المللی تأکید کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از صندوق کارآفرینی امید، رئیس هیئت‌مدیره صندوق کارآفرینی امید در ابتدای این دیدار ضمن خوش‌آمد گویی به مدیرکل سیرداپ ابراز امیدواری کرد که این نشست ثمرات بسیار خوبی برای ایران و سایر کشورهای شرکت‌کننده داشته باشد.

سخنگوی دولت با بیان این موضوع که برنامه‌های صنعتی شدن و رشد کلاسیک مبتنی بر صنعتی شدن به‌اندازه‌ای نبود که بتوانیم نیروی جدید جذب کنیم گفت: قیمت تمام شده یک شغل در صنعت نفت بین 7 تا 8 هزار دلار، صنایع پتروشیمی 4 هزار دلار و فولاد تقریباً یک هزار دلار برای کشور خواهد بود که چنین منابع مالی وجود ندارد بنابراین ما نه‌تنها به دنبال راه‌حل اشتغال بلکه به دنبال فقرزدایی حتی تعادل و ثبات اجتماعی ناگزیر به سمت دانش اشتغال خرد حرکت کردیم و خوشبختانه این فشاری که مارابه سمت اشتغال خرد برد توانستیم مجموع‌هایی از این دانش عظیم را در این 5-6 سال گذشته به دست بیاوریم.

ربیعی در ادامه افزود: باید از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری شود، در شهرها نمی‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم پس بحران‌های سیاسی و اجتماعی به وجود می‌آید مردم نیز نباید با فقر در روستاها زندگی کنند، ناگزیر هستیم از مدل‌های اشتغال کم‌قیمت و پایدار استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم هرچه سازوکارهای تبادل دانش را بیشتر فراهم کنیم جوامعی که عضو سیرداپ هستند بهره لازم را از این دانش ببرند، ما هنوز نیاز به عمیق کردن دانش و تجربه‌های جدید داریم.

رئیس هیئت‌مدیره صندوق کارآفرینی امید با طرح این موضوع که ما در زمینهٔ نظام تأمین مالی خرد نیاز به نقش بیشتری داریم گفت: دانش و تجربه در این زمینه بسیار کم است و بانک‌های کلاسیک اطلاعات کافی ندارند.

نوراله‌زاده در ادامه افزود: استقرار سامانه هوشمند برای اتصال به بازار مشکل وجود دارد، باید دید سیرداپ تا چه میزان در این زمینه می‌تواند کمک کند.

در ادامه این دیدار مدیرکل سیرداپ ضمن تشکر از دکتر ربیعی و میزبانی صندوق کارآفرینی امید گفت: از صحبت‌های شما در مراسم افتتاحیه بسیار لذت بردم و من را به تفکر واداشت که مباحث اشاره شده منعکس کننده تلاش‌ها و تعهدی که دولت جمهوری اسلامی ایران برای کاهش فقر و ارتقا کیفیت زندگی روستائیان دارد در خود احساس می‌کند.

وی اظهار کرد: از همان روزهای انتصاب به سمت مدیرکلی سیرداپ همیشه تحت تأثیر فعالیت‌های کشور ایران درزمینهٔ فقرزدایی و اشتغال روستائیان بوده‌ام.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/445968
استفاده از استارت‌آپ‌های خلاق برای توسعه اقتصاد روستا

استفاده از استارت‌آپ‌های خلاق برای توسعه اقتصاد روستا

سهم تسهیلات کسب‌وکار خرد روستایی افزایش می‌یابد

سهم تسهیلات کسب‌وکار خرد روستایی افزایش می‌یابد

پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان کرمانشاه از تصمیم‌های ویژه صندوق کارآفرینی امید بود

پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان کرمانشاه از تصمیم‌های ویژه صندوق کارآفرینی امید بود

اعتبارات بیشتری در مرحله پنجم ایجاد اشتغال روستایی واگذار می‌شود

اعتبارات بیشتری در مرحله پنجم ایجاد اشتغال روستایی واگذار می‌شود

تخصیص اعتبار 12500 میلیارد ریالی برای  ارتقاء ناوگان حمل ونقل عمومی تهران

تخصیص اعتبار 12500 میلیارد ریالی برای ارتقاء ناوگان حمل ونقل عمومی تهران

صندوق کارآفرینی امید مانند اتاق جنگ دوران دفاع مقدس شب و روز نمی‌شناسد

صندوق کارآفرینی امید مانند اتاق جنگ دوران دفاع مقدس شب و روز نمی‌شناسد

تخصیص اعتبار 200 میلیارد ریال برای حمایت از زندانیان/ تفاهم‌نامه همکاری با استانداری گلستان نهایی شد/  افزایش تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی

تخصیص اعتبار 200 میلیارد ریال برای حمایت از زندانیان/ تفاهم‌نامه همکاری با استانداری گلستان نهایی شد/ افزایش تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی