شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حسین زاده*

کانون جوانه ها، کانون آینده سازان کشور است

مدیرعامل بانک ملی ایران به مناسبت شانزدهم مهر ماه «روز ملی کودک»، لزوم ادامه فعالیت «کانون جوانه ها» بانک ملی را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم این بانک یادآوری کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، شانزدهم مهر ماه فرصت مغتنمی است که ضمن تبریک فرا رسیدن «روز ملی کودک» به همه آینده سازان این سرزمین، لزوم ادامه فعالیت پرقدرت «کانون جوانه ها» را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم بانک ملی ایران یادآوری کنم.

همه ما بیش و کم به این اندیشیده‌ایم که در آینده نه‌چندان دور، شرایط اقتصادی کشور چگونه خواهد شد و برای همه ما این سؤال مطرح است که در دهه یا سده پیش رو، کشور عزیزمان ایران در چه جایگاه جهانی قرار خواهد داشت. شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که تجربه‌های امروز و دیروز ما و دیگران، چطور به آیندگان منتقل خواهد شد.

سوالاتی درباره آینده کشور و فرزندان ما که به‌زودی سکان‌های مدیریت این مرزوبوم را در اختیار خواهند گرفت، همواره در ذهن ما بوده و هست، اما مهم‌تر از این پرسش‌ها، یافتن پاسخ‌هایی برای آن‌هاست. طبیعی است که دیر یا زود، سکان هدایت کشور به دست اشخاصی خواهد افتاد که امروز شاید هنوز به مدرسه نرفته‌اند و یا دوره‌های ابتدایی تحصیل را طی می‌کنند.

بانک ملی ایران که از دیرباز نقش تعیین‌کننده‌ای در تبیین و تزریق دیدگاه‌های اقتصادی کلان به جامعه داشته و بسیاری از فرهیختگان عرصه علم اقتصاد کشور در بستر این بانک پرورش‌یافته‌اند، با دغدغه چگونگی پیشرفت و توسعه کشورمان در آینده نه‌چندان دور، جایگاهی را برای پرورش استعدادها و آموزش مفاهیم پایه اقتصادی به آینده‌سازان کشور ایجاد کرده است.

کانون جوانه‌های بانک ملی ایران، نه‌تنها یک مدرسه مجازی برای ارائه آموزش‌های اقتصادی و بانکی است، بلکه بستری مفید و البته لازم برای ساخت پایه‌های محکم آینده اقتصاد کشور است .نهال کانون که تنها با یک ایده ساده کاشته شد، اکنون به درختی تناور تبدیل شده است. هر روز هزاران نوجوان ایرانی با چیدن میوه‌های این درخت و نشستن بر سر میز این مدرسه یاد می‌گیرند مفهوم پول چیست، پس‌انداز چگونه انجام می‌شود، خرج کردن چه فرآیندی دارد، درآمد چگونه حاصل می‌شود، چگونه باید صرفه‌جویی کرد، چطور می‌توان به اقتصاد خانواده کمک کرد و...

استفاده از ظرفیت معجزه‌آسای فضای مجازی برای ارائه آموزش‌های مفید و اثرگذار در دورترین نقاط ایران و جهان توسط کانون جوانه‌های بانک ملی ایران موجب شده آثار این اقدام با سرعت هر چه بیشتر نمایان شود.

البته بانک ملی ایران در راستای توسعه تکنولوژی، برنامه‌های گسترده‌تری برای رشد فعالیت‌های این کانون در نظر دارد. به همین منظور، به‌زودی اپلیکیشنی ویژه دانش آموزان و نوجوانان عزیز کشورمان معرفی خواهد شد که از قابلیت‌های کم‌نظیری برخوردار است و می‌تواند ضمن آموزش موارد مذکور، اوقات خوشی را در زمان استراحت برای فرزندان و والدین آن‌ها رقم بزند.

تلاش ما بر این است که مفاهیم اقتصادی نه به‌عنوان یک دانش خاص، بلکه به‌عنوان یک مفهوم عام و با ادبیاتی روان در میان آینده‌سازان این کشور تزریق شود تا در سال‌های پیش رو با جامعه‌ای آگاه نسبت به مسائل اقتصادی و بانکی مواجه گردیم.

بدون شک اگر سطح دانش اقتصادی میان عموم مردم افزایش یابد، بسیاری از مشکلات روزمره بروز نخواهد کرد و وقت و توان کشور صرف توسعه زیرساخت‌ها خواهد شد. شک ندارم که کانون جوانه‌های بانک ملی ایران، در ساختن آینده اقتصاد کشور نقش مهمی خواهد داشت و بسیاری از مدیران آینده، پایه‌های علم اقتصاد خود را مرهون همین مدرسه مجازی خواهند بود.

*محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/429764
 آغاز فروش ارز اربعین در شعب بانک ملی ایران

آغاز فروش ارز اربعین در شعب بانک ملی ایران

عرضه ارز اربعین حسینی در بانک‌های منتخب و صرافی‌های مجاز / هر زائر ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها

عرضه ارز اربعین حسینی در بانک‌های منتخب و صرافی‌های مجاز / هر زائر ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها

تأکید مدیرعامل بانک ملی ایران بر سودآوری واحدها

تأکید مدیرعامل بانک ملی ایران بر سودآوری واحدها

برگزاری رویداد «ملی شو» توسط بانک ملی

برگزاری رویداد «ملی شو» توسط بانک ملی