دوشنبه  22  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

پارسا: اجرای نظام نوین مالیاتی پیگیری می‌شود

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی بیان داشت: با پیگیری طرح جامع مالیاتی و دریافت اطلاعات کامل مورد نیاز از دستگاه‌های ذی‌ربط، شاهد نظام نوین مالیاتی مبتنی بر عدالت خواهیم بود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از ایبِنا، امید علی پارسا گفت: فناوری‌های پیشرفته، بستر ایده آلی را برای رصد اطلاعات و پردازش و مدیریت آن فراهم کرده‌اند; به‌گونه‌ای که در نظام‌های مالیاتی دنیا، امکان فرار مالیاتی، بسیار کاهش یافته است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، پایانه‌های فروشگاهی و ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم را از ظرفیت‌های مهم در اختیار برای دستیابی به ریز داده‌های مربوط به فعالیت اقتصادی افراد عنوان کرد و گفت: با تکیه بر این ظرفیت‌ها، جمع‌آوری و نگهداری اطلاعات واقعی افراد و به دنبال آن تشخیص مالیات و تولید اظهارنامه‌های قابل اعتماد و باکیفیت میسر و امکان اخذ مالیات متناسب با ثروت، درآمد و مصرف و نهایتاً گسترش هر چه بیشتر عدالت مالیاتی فراهم می‌شود.

پارسا با بیان اینکه فرار مالیاتی مهم‌ترین چالش نظام مالیاتی است، اظهار داشت: مسدود کردن مفرهای مالیاتی به جز از طریق دستیابی به اطلاعات همه دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص مبادلات، معاملات، دارایی‌ها و سرمایه افراد امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: بدیهی است حذف فرار مالیاتی موجب عدالت مالیاتی، تحقق کامل درآمدهای مالیاتی و به‌تبع آن تأمین هزینه‌های جاری و عمرانی و رشد و توسعه همه‌جانبه کشور می‌شود. رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی، طرح جامع مالیاتی را به‌مثابه دوربین نامحسوسی دانست که همه فعالیت‌های اقتصادی را رصد می‌کند و جایی برای انکار باقی نمی‌گذارد و با حذف پنهان‌کاری‌ها، صداقت در اظهارات مؤدیان را به ارمغان می‌آورد.

پارسا با بیان اینکه کشور بایستی از طریق درآمدهای مالیاتی اداره شود، تصریح کرد: اگر درآمدهای مالیاتی نباشد تورم رشد پیدا می‌کند و این به معنای فشار به طبقه متوسط، حقوق‌بگیر و بازنشسته است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور بر ضرورت هوشمندسازی نظام مالیاتی تأکید کرد و گفت: با تکمیل طرح جامع مالیاتی و دریافت اطلاعات کامل مورد نیاز از دستگاه‌های ذی‌ربط، شاهد نظام نوین مالیاتی مبتنی بر عدالت خواهیم بود.

وی همچنین بر حمایت همه‌جانبه از تولید و اشتغال کشور تأکید کرد و گفت: حمایت از تولید باید محدود، مشروط، کاهنده و تضمین دار باشد و صرفاً تولیدکنندگان واقعی از این حمایت‌ها بهره‌مند شود.

پارسا با بیان اینکه هدف نظام مالیاتی صرفاً مالیات ستانی نیست، اظهار داشت: هدف اصلی نظام مالیاتی، شفاف‌سازی و سلامت اقتصادی کشور است و در یک کلام می‌توان گفت هدف اصلی نظام مالیاتی، ریل‌گذاری برای توسعه پایدار کشور است.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/406047
فرایند مالیات نقل‌وانتقال املاک الکترونیکی شود

فرایند مالیات نقل‌وانتقال املاک الکترونیکی شود

آغاز طرح نوین‌سازی نظام مالیاتی کشور مبتنی بر اطلاعات مردم

آغاز طرح نوین‌سازی نظام مالیاتی کشور مبتنی بر اطلاعات مردم

عدم اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی بررسی می‌شود

عدم اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی بررسی می‌شود

خریداران سکه مالیات بردرآمد می‌پردازند

خریداران سکه مالیات بردرآمد می‌پردازند

جزئیات بازگشت به تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل در دانشگاه آزاد اعلام شد
کشف و انهدام باند بزرگ فروش سؤالات کنکور در تهران/ در این باند تعدادی از مسئولان هم حضور داشتند
آغاز تغییرات در استقلال/ فتحی در آستانه جدایی
انتقاد تند محسن هاشمی از شهرداری تهران/ جای کلنگ‌زنی پروژه‌های اولویت‌دار در هفته تهران خالی بود
دستور آمریکا برای توقف فروش ارز مجازی در تلگرام؛ دور زدن تحریم‌ها یا شفافیت مالی؟
خجیر: دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه ژورنالیسم علم قوی‌تر از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم است/ اسدی: ژورنالیسم علم نیازمند مخاطب‌سنجی است
فدراسیون پس از گزارش نهایی در مورد پیشکسوتان تصمیم می‌گیرد/ برنامه‌های بنا با فعالیت هیچ‌کس تداخل ندارد
رؤسای دانشگاه‌ها مراقب جریان نفوذ و عاملان دلسردی نخبگان باشند
ناهماهنگی‌های ایران و عراق؛ چالشی فرا روی زائران اربعین / بحران مدیریت در دو سوی مرزها مشهود است
آیه‌های 46 تا 52 سوره ابراهیم را با هم بشنویم/ خنثی‌شدن مکری که کوه را تکان می‌داد