دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
پس از تحمل سال‌ها بیماری؛

پاشایی‌ فام درگذشت/ پیام تسلیت وزیر اقتصاد

پاشایی‌فام از مدیران باسابقه بانکی روز گذشته پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، رامین پاشایی‌فام متولد 1344 که قبلا به مدت سه سال از سال 89 تا 92 مدیریت عامل بانک سپه را بر عهده داشت، روز جمعه 28 تیر ماه 98 در آلمان دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

پاشایی‌فام دکترای اقتصاد از دانشگاه تهران و عضویت در هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات را در کارنامه خود داشت.

وی در سال 93 به عنوان مدیرعامل بانک کارآفرین انتخاب شد و پس از آن عضو هیأت مدیره و مدیرعامل بانک مشترک ایران و اروپا بود.

مرحوم پاشایی‌فام شاگرد مرحوم دکتر سیدحسین عظیمی آرانی بود که وی نیز در سال‌های دور شاگرد اول دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و تحصیل کرده دکترای اقتصاد از دانشگاه آکسفورد لندن بود که آن مرحوم نیز در سن 57 سالگی در سال 84 بر اثر سرطان درگذشت.

مرحوم پاشایی‌فام از مدیران خوش مصاحبه و منبع خبری مناسب برای خبرنگاران بود که همواره با روی باز خبرنگاران را می‌پذیرفت. 

همچنین در سوابق اجرایی پاشایی فام، مدیر کل دفتر امور بازرگانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، عضویت در شورای عالی بانک ها، عضویت در کمیسیون فرعی شورای پول و اعتبار، عضویت در شورای خرید (موضوع مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی)، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عضویت در هیات مدیره بانک ملی، عضو هیات امنای پژوهشکده پولی و بانکی، عضویت در هیات امنای موسسه عالی بانکداری ایران، معاونت اقتصادی بانک مرکزی و عضو هیات مدیره بانک ایران و اروپا به چشم می‌خورد.

وی سالهای اخیر درگیر بیماری شده بود و برای ادامه مسیر مداوا و نیز کار در بانک ایران و اروپا در آلمان بود که در نهایت روز جمعه به رحمت الهی پیوست.

از مرحوم پاشایی‌فام دو دختر به یادگار مانده است.

خبرگزاری آنا نیز درگذشت دکتر پاشایی فام را به خانواده و نزدیکان ایشان تسلیت می‌گوید.

*پیام تسلیت وزیر اقتصاد به مناسبت درگذشت مدیرعامل بانک ایران و اروپا

 فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با ارسال پیامی، درگذشت رامین پاشایی فام، مدیر عامل فقید بانک ایران و اروپا را تسلیت گفت.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در پیام تسلیت فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌خوانیم:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت خدمتگزار پرتلاش و کوشا جناب آقای دکتر رامین پاشایی فام موجب تاثر فراوان و تکدر خاطر اینجانب گردید.

مرحوم پاشایی فام یکی از مدیران خوشنام و دلسوزی بود که با تمام توان برای خدمت به کشور از هیچ کوششی دریغ نورزید و در تمام سال هایی که توفیق خدمت در نهادها و مجامع مختلف کشور همچون سازمان برنامه و بودجه، هیات مدیره بانک ملی، معاونت اقتصادی بانک مرکزی، هیات مدیره و مدیرعاملی بانک های سپه و کارآفرین و دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و در این مدت نیز مدیرعاملی بانک ایران و اروپا (EIH) را داشتند با تلاش های شبانه روزی خود برای شکوفایی اقتصاد این مرز و بوم منشا خدمات ارزشمندی بودند.

اکنون که مشیت الهی بر این قرار گرفت تا پس از تحمل دوره ای بیماری دعوت حضرت حق را لبیک گوید، برای آن مرحوم مغفرت و آمرزش الهی را مسئلت می نمایم و فقدان ایشان را به خانواده محترمشان و همچنین جامعه اقتصادی بویژه همکاران نظام بانکی کشور تسلیت می گویم.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/405964
توجه به اقتصاد دانش‌بنیان پایه اصلی اقتصاد و ثروت کشور

توجه به اقتصاد دانش‌بنیان پایه اصلی اقتصاد و ثروت کشور

لاریجانی درگذشت آیت‌الله حقانی را تسلیت گفت

لاریجانی درگذشت آیت‌الله حقانی را تسلیت گفت

جهانگیری درگذشت پدر همسر شمخانی را تسلیت گفت

جهانگیری درگذشت پدر همسر شمخانی را تسلیت گفت

سرلشکر صفوی درگذشت امیر «احمد ترکان» را تسلیت گفت

سرلشکر صفوی درگذشت امیر «احمد ترکان» را تسلیت گفت

سرلشکر باقری درگذشت امیر سرتیپ «احمد ترکان» را تسلیت گفت

سرلشکر باقری درگذشت امیر سرتیپ «احمد ترکان» را تسلیت گفت