پنجشنبه  14  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: دبیرخانه دائمی بین صنایع پتروشیمی و دیرگداز در ماهشهر ایجاد شود

چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت 10:44
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی پیشنهاد کرد یک دبیرخانه دائمی بین صنعت پتروشیمی و صنعت دیرگداز تشکیل و برای رفع نیازهای صنعت پتروشیمی یک سند همکاری مشترک، تدوین، تصویب و عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، علی یزدانی در نخستین همایش و نمایشگاه توانمندی‌های صنعت دیرگداز در صنایع پتروشیمی که با حضور متخصصان دانشگاهی و صنعت در تالار آفرینش منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شهرستان ماهشهر برگزار شد، اظهار کرد: اگر چه میزان مصرف مواد نسوز کشور اکنون حدود ۴۰۰ هزار تن است، با آهنگ رشد صنایع کشور در پسابرجام مصرف موارد نسوز کشور به بیش از ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید و صنایع فولاد، صنایع سیمان و سرامیک و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به عنوان بزرگ‌ترین صنایع مصرف‌کننده مواد نسوز در این توسعه و رشد نقش اصلی را به عهده خواهند داشت.

وی بیان کرد: اگر چه با تلاش صنعت‌گران سخت‌کوش داخلی این صنعت اکنون بیش از ۹۵ درصد از مواد نسوز مصرفی در داخل کشور را تامین می‌کند، کماکان در تولید نسوزهای سنگین و قطعات پیچیده نیاز به منابع خارجی محسوس است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با توجه به رفتارهای غیرانسانی چند ساله کشورهای غربی در تحریم ایران خاطر نشان کرد: با تعامل صنعت مواد نسوز و صنایع دیگر کشور و پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی بتوانیم در تولید داخلی مواد نسوز به مرز واقعی خودکفایی نائل شویم.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیران عامل شرکت‌های بندرامام و رازی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت مواد نسوز و مدیر یکی از شرکت‌های بخش خصوصی در این همایش به ایراد سخنرانی پرداختند.

کلیات صنعت دیرگداز در ایران، دیرگداز‌ها و دسترسی به نتایج مطلوب علمی در صنعت پتروشیمی، پوشش‌های ضد حریق، کاهش اتلاف انرژی و دیرگداز‌ها و دسترسی به نتایج مطلوب علمی در صنعت پتروشیمی از محورهای این همایش بودند.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، انجمن صنفی کارفرمائی صنعت مواد نسوز، شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین تاپیکو، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و خانه معدن ایران برگزارکنندگان این همایش هستند.

این همایش و نمایشگاه به مدت ۲ روز (۲۷ و ۲۸ بهمن ۱۳۹۴) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برپا شده است.

http://ana.ir/i/67802
پروژه تروریستی انفجار در خوابگاه دانشجويی دانشگاه علم و صنعت ناکام ماند
دو دختر در ایستگاه متروی شهر ری خودکشی کردند/ متوفیان 18 تا 20 ساله بودند
بیان دغدغه تاریخی رهبر انقلاب در «فوق لیسانسه‌ها»+فیلم
چگونه عملیات «بلعیدن نهنگ» در ناصریه ناکام ماند؟ / ایستادگی عشایر ذی‌قار مقابل نفوذ داعش
پیام محرمانه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس/ پاسخ رهبر انقلاب به دلسوزانی که ایشان را از موضع‌گیری نهی کرده بودند
افرادی که در چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس نامزد شدند/ از معاون احمدی‌نژاد تا داماد روحانی+ تصاویر و حواشی
سیستم‌های دولتی برای ارتباط با دانشگاه‌ها سست عمل می‌کنند/ پایش قراردادهای ارتباط با صنعت
تولید ماده دورکننده پرندگان مزاحم از واحدهای صنعتی
پایان ویلتموس ، آغاز برانکو / بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران/ قرعه جادویی استقلال
دستور رهبرانقلاب درباره حوادث اخیر / شرط رییس جمهور برای ملاقات با ترامپ / پیوندی بازداشت شد