يكشنبه  24  شهریور  1398
دوشنبه , 28 مرداد 1398 ساعت 17:24

علت گرانی چای از زبان مدیر توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت درباره وضعیت چای در بازار توضیح داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شاتا، محمدرضا کلامی با بیان این که ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرده است، افزود: این مصوبه با توجه به تغییر وضعیت واردات چای از گروه یک به گروه دو و عدم تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات این کالا از تاریخ 18 خردادماه سال 1398 صادرشده است.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم واردات چای از ابتدای سال 98 تا قبل از این تاریخ که تاریخ تعیین‌شده برای اخذ مابه‌التفاوت 4800 تومانی از کالاهای منتقل‌شده از گروه یک به گروه دو بوده، قابل‌توجه بوده است، از این رو مقرر شد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با دعوت از تمام واردکنندگان چای نسبت به اخذ آمار موجودی و سوابق قیمت عرضه چای واردشده با ارز 4200 تومان و ... اقدام کند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر است این سازمان نسبت به معرفی واحدهایی که چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را باقیمت چای واردشده با ارز نیما به فروش رسانده‌اند، به بانک مرکزی اقدام کند تا مابه‌التفاوت از آنان اخذ شود.

کلامی درباره نحوه توزیع چای وارداتی با ارز ۴۲۰۹ تومانی نیز گفت: توزیع این چای به قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌گیرد و مقرر شد واردکنندگان چای برای تعریف شبکه توزیع تحت نظارت در قالب اتحادیه اسکاد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های آموزش‌وپرورش، هیئت‌های مذهبی در ایام ماه محرم و صفر و ... معرفی شوند.

او تأکید کرد: ستاد تنظیم بازار بانک مرکزی را مکلف کرد رفع تعهد ارزی تمام کالاهای مشمول ارز 4200 تومان را منوط به ارائه تأییدیه فروش کالای واردشده به قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از سوی سازمان مذکور و یا تأییدیه عرضه کالای واردشده در شبکه‌های توزیع منتخب از سوی وزارتخانه‌های متولی کند.

به گفته کلامی در این مصوبه وزارتخانه‌های متولی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعلام‌شده است.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/411392
توزیع ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر

توزیع ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر

چای گران شد+ عکس

چای گران شد+ عکس

اعلام آمادگی دانشگاه آزاد گیلان برای توسعه صنعت چای

اعلام آمادگی دانشگاه آزاد گیلان برای توسعه صنعت چای

صادرات چای داخلی با تشخیص وزارت جهادکشاورزی ممنوعیت ندارد

صادرات چای داخلی با تشخیص وزارت جهادکشاورزی ممنوعیت ندارد