شنبه  23  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
اداره کل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد

12 خودروی سبک و 7 خودروی سنگین 4 ستاره در تیرماه امسال تولید شدند

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 17:12
بر اساس گزارش ارزشیابی کیفی انجام شده در تیرماه در گروه خودروهای سبک و در بخش سواری، 12 خودروی سواری توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت،  بر اساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که توسط اداره کل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در تیرماه امسال در گروه خودروهای سبک و در بخش وانت و لیست قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی شرکت ایران‌خودرو دیزل با دریافت سه ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را به خود اختصاص داد و در لیست قیمتی دو نیز وانت‌های‌ مزدا کارا 2000 تک کابین و دو کابین بهمن موتور، سایپا 151 شرکت سایپا بن‌ رو، نیسان‌های تک سوز و دوگانه‌سوز شرکت زامیاد و وانت آریسان شرکت ایران‌خودرو دیزل با کسب دوستاره کیفی در رده بعدی جای گرفتند.

همچنین در گروه سبک و در بخش سواری خودروهای پژو 2008 شرکت ایران‌خودرو/ایکاپو و سیتروئن c3 سایپا/سیتروئن موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شدند و بیشترین امتیاز را در خرداد امسال به خود اختصاص دادند. این دو خودرو در لیست قیمتی دو قرار دارند و در این لیست کیاسراتوی سایپا و هایما S7 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان هرکدام چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند و در رده بعدی جای گرفتند.

JAC-S5 و JAC-S3 کرمان موتور، هایما s5 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان و تیگو 5 مدیران خودرو در این لیست قیمتی سه ستاره‌ای شدند. همچنین NEW MVMX33S شرکت مدیران خودرو در این لیست قیمتی دوستاره توانست به دست آورد.

در لیست قیمتی یک نیز دو خودروی نیومزدا 3 بهمن موتور چهار ستاره کیفی به دست آورد.

از سوی دیگر در لیست قیمتی سه، خودروهای B30 شرکت بهمن موتور و چانگان cs35 سایپا سیتروئن چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

همچنین در لیست قیمتی چهار، خودروهای تندر 90 پلاس اتوماتیک، تندر 90 پلاس، پژو 207 اتوماتیک، پژو SD207 اتوماتیک و پژو 207 همگی از ایران‌خودرو و همچنین پارس تندر شرکت پارس‌خودرو هرکدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

در این لیست قیمتی تندر 90، دنا پلاس، رانا، پژو SD206، پژو 206 و دانگ فنگ H30 همگی از محصولات ایران‌خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و خودروهای کوییک سایپا، دنای ایران‌خودرو و پژو پارس اتوماتیک ایران‌خودرو کرمانشاه نیز سه ستاره‌ای شدند.

در این لیست خودروهای سورن ایران‌خودرو تبریز، پژو پارس کرمانشاه ایران‌خودرو کرمانشاه، پژو پارس ایران‌خودرو فارس، پژو پارس ایران‌خودرو مازندران، پژو پارس صنایع خودروسازی فردا، سمند تبریز ایران‌خودرو تبریز، پژو 405 ایران‌خودرو خراسان، ساینای سایپا-سیتروئن، تیبا 2 سایپا و تیبای سایپا سیتروئن همگی دوستاره کیفی را از آن خود کردند.

در لیست قیمتی پنج نیز خودروهای سایپا X131، سایپا X132 و سایپا X111 شرکت سایپا و سایپا X131 پارس‌خودرو شرکت پارس‌خودرو همگی دوستاره کیفی به دست آوردند.

7 خودروی سنگین 4 ستاره در تیرماه امسال

در بخش کشنده‌ها، خودروی کشنده ولوو FH500 شرکت سایپا دیزل چهار ستاره کیفی را از آن خود کرد و کشنده فوتون Auman H4 شرکت ایران‌خودرو دیزل و FAW J6 سیبا موتور سه ستاره کیفی را توانستند به دست آورند.

در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NPR75K و ایسوزو NMR85 شرکت بهمن دیزل چهار ستاره کیفی به دست آوردند و کامیونت هیوندای HD65 ایران‌خودرو دیزل نیز چهار ستاره کیفی به دست آورد و دو کامیونت FAW Tiger V6 سیبا موتور و شیلر بهمن دیزل هرکدام دوستاره به دست آوردند.

در بخش کامیون نیز کامیون بنز WH شرکت ایران‌خودرو دیزل دوستاره کیفی به دست آورد.

در بخش اتوبوس، اتوبوس بین‌شهری اسکانیا 4212 مارال و اتوبوس درسا از محصولات شرکت عقاب افشان چهار ستاره کیفی به دست‌ آوردند و در بخش مینی‌بوس نیز مینی‌بوس ایسوز SAHAR بهمن دیزل در لیست چهار ستاره‌ها قرار گرفت.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/410337
وزارت صنعت مکلف به ساماندهی و ارتقای کیفیت خودروهای سنگین شد

وزارت صنعت مکلف به ساماندهی و ارتقای کیفیت خودروهای سنگین شد

نصب پوکه خالی به‌جای کاتالیست کاهش آلودگی بر روی خودروی ایرانی!

نصب پوکه خالی به‌جای کاتالیست کاهش آلودگی بر روی خودروی ایرانی!

افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان نگران‌کننده است

افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان نگران‌کننده است

16خودروی سواری 4 ستاره کیفی گرفتند

16خودروی سواری 4 ستاره کیفی گرفتند