يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

کمک 166 میلیارد تومانی تشکل‌های صنفی و واحدهای صنعتی به سیل‌زدگان

دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 20:50
کمک‌های نقدی و غیرنقدی تشکل‌های صنفی و واحدهای صنعتی سراسر کشور به مناطق سیل‌زده تاکنون حدود 166 میلیارد تومان بوده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شاتا، کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط تشکل‌های صنفی (اتحادیه‌ها، اتاق اصناف، بازرگانی) و واحدهای صنعتی سراسر کشور در راستای کمک به مناطق سیل‌زده انجام شده و بخش دیگری در قالب خدمات رایگان نظیر اقدامات امدادرسانی، استقرار سیل‌زدگان در چادر، هتل‌ها و سایر مکان‌های قابل سکونت، ارائه خدمات صنعتی نظیر تعمیرات ماشین‌آلات، لوازم‌خانگی و... انجام شده است.

کمک 110 میلیارد تومانی اتحادیه‌ها و صنایع کشور

تاکنون شرکت ایمیدرو 100 میلیارد تومان برای مناطق سیل‌زده جهت بازسازی واحدهای مسکونی و همچنین تهیه محصولات لوازم‌خانگی در نظر گرفته است.

شرکت پارس حیات و شرکت زرین رؤیا (تولیدکننده مای‌بیبی، کوکومی، مای‌لیدی) هم درمجموع بیش از 3 میلیارد و 670 میلیون تومان محصولات بهداشتی نظیر پوشک بچه به استان‌های سیل‌زده ارسال کرده‌اند.

همچنین 16 واحد تولیدکننده پوشاک، محصولاتی نظیر انواع پوشاک مردانه و زنانه، لباس راحتی، جوراب و ... را به مناطق سیل‌زده ارسال کرده‌اند و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک هم محصولاتی به ارزش یک میلیارد تومان و شرکت بافتینه، بافت‌سان نیز 100 میلیون تومان و همچنین شرکت فرش فرهی 1000 متر کمک کرده‌اند.

شرکت گلسو ایمان، مستقر در شهرک صنعتی عباس‌آباد، با در اختیار قراردادن آشپزخانه واحد صنعتی در استان خوزستان و تأمین بیش از 35 هزار غذای گرم برای مردم (تهیه غذا به‌صورت روزانه ادامه دارد) کمک‌های خود را ارسال کرده‌اند.

شرکت ایساکو نیز با ارائه خدمات خودرویی و غیر خودرویی رایگان و ارسال محصولاتی نظیر بسته‌های امنیت غذایی بیش از 5 میلیارد و 700 میلیون تومان به مردم مناطق سیل‌زده کمک‌رسانی کرده است.

این شرکت با ارسال 230 اکیپ در استان‌های سیل‌زده به ارائه خدمات امدادی پرداخته و درمجموع تاکنون بیش از 1300 خدمت استاندارد خودرویی و 1120 نفر ساعت خدمات غیرخودرویی به ارزش تقریبی 950 میلیون تومان خدمات ارائه کرده است.

لازم به ذکر است، در اقدامی فوری و پیشگیرانه توسط امدادگران ایران‌خودرو تعداد 232 خودرو از مسیرهای سیل جابه‌جا شده و از ورود خسارت اساسی به آن‌ها جلوگیری به عمل آمده و مانع از وارد شدن خسارت بالغ بر 5/2 میلیارد تومانی به هم‌وطنان شده است.

شرکت سایپا یدک نیز بیش از 160 میلیون تومان انواع محصولات نظیر آب‌معدنی، کنسرو، نان، پوشک بچه و ... به استان‌های گلستان و لرستان کمک کرده‌اند. این شرکت همچنین خدمات بدنه‌ای رایگان در استان فارس انجام داده و تاکنون 367 خودرو به دفاتر منطقه‌ای سایپا معرفی شده است.

علاوه‌براین تعدادی از انجمن‌های تخصصی نظیر انجمن‌های برنج، سازندگان ماشین‌آلات، انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی، فرش و... جهت تأمین نیاز استان‌های سیل‌زده اعلام آمادگی کرده‌اند. تعدادی از تشکل‌های صنعتی و اصناف استان قم هم 5 میلیارد تومان کمک نقدی اعطا کرده‌اند.

کمک 51 میلیارد تومانی نقدی و غیر نقدی استان‌ها

همچنین کمک‌های نقدی و غیرنقدی تشکل‌ها، اصناف، اتاق‌های بازرگانی و واحدهای صنعتی 23 استان که به‌طور خودجوش انجام شده و همچنان ادامه دارد، تاکنون حدود 51 میلیارد تومان اعلام شده است.

بنابراین گزارش، استان‌های آذربایجان غربی 275 میلیون تومان، البرز بیش از یک میلیارد تومان، اردبیل بیش از 125 میلیون تومان، اصفهان حدود 2 میلیارد تومان، تهران حدود 5 میلیارد و 400 میلیون تومان، سیستان و بلوچستان 687 میلیون تومان، بوشهر 100 میلیون تومان، خراسان رضوی یک میلیارد و 758 میلیون تومان، خوزستان یک میلیارد و 220 میلیون تومان، زنجان بیش از 3 میلیارد تومان، سمنان 66 میلیون تومان، قزوین 50 میلیون تومان، قم حدود 200 میلیون تومان، جنوب استان کرمان 55 میلیون تومان، کهگیلویه و بویراحمد 50 میلیون تومان، کرمانشاه حدود 600 میلیون تومان، گیلان 390 میلیون تومان، هرمزگان بیش از 55 میلیون تومان، فارس تقریباً 576 میلیون تومان، مرکزی 6 میلیارد و 500 میلیون تومان، کرمان 21 میلیارد تومان، گلستان بیش از 6 میلیارد و 500 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی ارسال کرده‌اند.

علاوه بر انجام اقدامات حمایتی 109 واحد صنعتی مستقر در فاز 1 و 2 شهرک صنعتی آق‌قلا که به دلیل سیل گرفتگی امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و 200 واحد صنفی نیز که دچار مشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود را از سرگرفته‌اند.

همچنین 7 شهرک صنعتی نیز در استان‌های مازندران و گلستان متحمل خساراتی شدند که امکانات زیر بنایی این شهرک‌های صنعتی نیز وصل شده است.

انتهای پیام/4083/پ

http://ana.ir/i/373927
دانشجویان دانشکده توان‌بخشی از دریافت بن‌ خرید کتاب محروم شدند

دانشجویان دانشکده توان‌بخشی از دریافت بن‌ خرید کتاب محروم شدند

«قرارگاه مردمی خدمت» فعالیت خود را در خوزستان آغاز کرد

«قرارگاه مردمی خدمت» فعالیت خود را در خوزستان آغاز کرد

تسهیلات‌ ویژه برای دانشجویان سیل‌زده دانشگاه همدان ارائه می‌شود

تسهیلات‌ ویژه برای دانشجویان سیل‌زده دانشگاه همدان ارائه می‌شود

سیل اخیر در کشور 3520 میلیارد تومان خسارت به جاده‌ها زد

سیل اخیر در کشور 3520 میلیارد تومان خسارت به جاده‌ها زد

کمک به سیل‌زدگان؛ از هزینه جشن فارغ‌التحصیلی تا فروش بلیت تئاتر

کمک به سیل‌زدگان؛ از هزینه جشن فارغ‌التحصیلی تا فروش بلیت تئاتر

سیل به  آثار باستانی آسیب جدی وارد کرده است

سیل به آثار باستانی آسیب جدی وارد کرده است