دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شریعتمداری:

سبد خدمت به بازنشستگان متنوع می‌شود

سه شنبه 06 اسفند 1398 ساعت 19:27
وزیر تعاون در مراسم امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان کشوری گفت: می‌خواهیم سبد خدمت به بازنشستگان را متنوع کنیم از جمله خدمات متنوعی از بیمه به بازنشستگان کشوری، صندوق بازنشستگی فولاد، تأمین اجتماعی، عشایری و روستایی ارائه کنیم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان کشوری در صندوق بازنشستگی حاضرشده و این تفاهم‌نامه به امضای مدیران صندوق بازنشستگی، بانک صادرات ایران و فروشگاه‌ زنجیره‌ای رفاه رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد برای هر بازنشسته کشوری تا مبلغ 1.2 میلیون تومان در کارت سپهر که حقوق بازنشستگی آن‌ها واریز می‌شود، شارژ شود و نرخ کارمزد این تسهیلات فقط 2 درصد و بدون سود بانکی است که بازپرداخت این تسهیلات نیز با یک ماه تنفس ظرف چهار ماه خواهد بود. بنابراین هر بازنشسته می‌تواند حداقل 3 بار در طول سال از این تسهیلات و جمعاً به مبلغ سه میلیون و 600 هزار تومان استفاده کنند.

وی افزود: می‌خواهیم سبد خدمت به بازنشستگان را متنوع کنیم از جمله خدمات متنوعی از بیمه به بازنشستگان کشوری، صندوق بازنشستگی فولاد، تأمین اجتماعی، عشایری و روستایی ارائه کنیم.

شریعتمداری گفت:‌اولویت بازنشستگان سه مورد تأمین معیشت، سرپناه و سلامت است که هم می‌خواهیم سفره خانوار بازنشستگان مورد توجه قرار گیرد و هم نیازهای معیشتی، آموزشی، فرهنگی و تفریحی، سرگرمی و حضور در جامعه برای جامعه بازنشستگان فراهم شود.

وی همچنین در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: در کنار مجلس و دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کار می‌کنیم گرچه در تصویب لایحه بودجه تأخیر ایجاد شد، اما خوشبختانه فرصتی به وجود آمد تا با هم فکری نمایندگان مجلس در موضوع متناسب‌سازی و همسازان‌سازی حقوق بازنشستگان کار کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اتفاقات ناگواری از جمله کرونا، زلزله خوی و قطور در شمال غرب کشور روی داده که من نماینده ویژه‌ای برای رسیدگی به امور مردم در این مناطق فرستادم تا همراه با امدادگران به مردم خدمت کنند. همچنین احتمال وقوع سیل در کشور وجود دارد و در تهران از شب گذشته تاکنون بیش از 60 میلی‌متر بارندگی داشته‌ایم و خدمات ما در شش استانی که درگیر حوادث شده به مردم ارائه می‌شود.

شریعتمداری همچنین گفت: شاهدیم که مردم به یکدیگر کمک می‌کنند و حتی در زمان جنگ که بمب شیمیایی بود، عده‌ای ماسک خود را در اختیار دیگران قرار می‌دادند، اما در عین حال اخیراً برخی افراد سودجو خطاهایی انجام دادند و لوازم بهداشتی مورد نیاز مردم را گران کردند، اما مردم در کنار هم هستند.

وی حادثه کرونا را برون‌زا دانست و اظهار کرد: در مجموعه تأمین اجتماعی 330 مرکز درمانی و 80 بیمارستان به مردم کشور خدمت‌رسانی می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این مراسم در واکنش به مثبت شدن تست کرونای حریرچی معاون وزیر بهداشت گفت: دوستان وزارت بهداشت سرداران خط مقدم مقابله با بیماری هستند که البته خودشان هم در معرض آسیب قرار دارند و ما برای آقای حریرچی آرزوی سلامتی داریم. البته بیماری کرونا از افرادی که مبتلا می‌شوند 98 درصد بهبودی خود را به دست می‌آورند و نباید نگران باشیم.

شریعتمداری افزود: فعالیت‌های ما در دو بخش است در یک بخش در کنار دستگاه‌های اجرایی، سازمان تأمین اجتماعی هم با مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در خدمت مردم است. همچنین در مجموعه‌هایی که خدماتی ارائه می‌کنند این خدمات برای سالمندان، کودکان و افراد آسیب‌پذیر بیشتر است.

در این مراسم حجت‌الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات گفت: این بانک با داشتن 2200 شعبه و نرم‌افزارهای صاب و کارت سپهر حقوق یک و نیم میلیون بازنشسته را پرداخت می‌کند که البت این تعداد از کل 40 میلیون کارت بانکی سپهر است.

وی افزود: سال 97 و 98 تسهیلاتی در نظر گرفتیم اما طرح یاری یعنی دادن تسهیلات ارزان قیمت خرید به بازنشستگان از امروز آغاز شده و همان گونه که شعب بانک صادرات پراکنده هستند، فروشگاه‌های رفاه نیز در کشور وجود دارند و بازنشستگان می‌توانند از تسهیلات خرید طرح یاری استفاده کنند.

همچنین محمدی مدیرعامل فروشگاه رفاه گفت: طرح یاری یکی از بهترین طرح‌های است که در کوتاه‌ترین زمان انجام شد و این طرح به صورت کیف پول به کارت بازنشستگان اضافه می‌شود و نرخ این تسهیلات با کارمزد 2 درصد است که در شبکه بانکی بی‌نظیر است.

وی گفت:‌قبلاً طرح‌هایی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد صندوق نفت اجرا شده است.

همچنین اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز بیان داشت: در این طرح مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به حساب کارت حقوق یک میلیون و 200 هزار بازنشسته شارژ می‌شود که البته اختیاری است و اگر کسانی نخواهند از آن استفاده نمی‌کنند.

افتخاری گفت: کارمزد این تسهیلات 2 درصد است و بازنشسته همان کارت سپهر خود را در کارتخوان فروشگاه‌های رفاه وارد می‌‌کند و رمز استفاده از این تسهیلات نیز چهار رقم آخر کد ملی بازنشسته است.

وی زمان تنفس این تسهیلات را یکماه و مدت بازپرداخت را چهار ماهه عنوان کرد و گفت:‌در مجموع 4 هزار و 300 میلیارد تومان منابع برای اجرای تسهیلات خرید بازنشستگان لازم است که 50 درصد از این منابع توسط بانک صادرات و 50 درصد توسط فروشگاه رفاه تأمین می‌شود و ظرف چهار ماه از مستمری بازنشستگان کسر می‌شود.

در حاشیه این مراسم بعد از اینکه مدیران بانک صادرات، فروشگاه رفاه و صندوق بازنشستگی تفاهم‌نامه را امضا و ردوبدل کردند با یکدیگر دست دادند اما بعد از آن ژل ضدعفونی‌کننده استفاده کردند.

در این مراسم یک بازنشسته به نام سید حسین قریشی کارت مستمری بازنشستگی خود را برای آغزا این طرح به کارتخوان موجود کشید و مبلغ 500 هزار ریال خرید از فروشگاه رفاه انجام داد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/474352
وام ضروری نوبت پنجم و ششم بازنشستگان کشوری امشب پرداخت می‌شود

وام ضروری نوبت پنجم و ششم بازنشستگان کشوری امشب پرداخت می‌شود

مصوبه عیدی کارکنان دولت ابلاغ شد

مصوبه عیدی کارکنان دولت ابلاغ شد

وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود

وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود

حقوق آبان بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود

حقوق آبان بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود

بخش کوچکی از مسیر همسازی حقوق بازنشستگان را طی کرده‌ایم

بخش کوچکی از مسیر همسازی حقوق بازنشستگان را طی کرده‌ایم

اساسنامه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت ابطال شد

اساسنامه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت ابطال شد

مدارک تحصیلی مدیران صندوق بازنشستگی و هلدینگ‌ها +عکس

مدارک تحصیلی مدیران صندوق بازنشستگی و هلدینگ‌ها +عکس