شنبه  28  دی  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شریعتمداری:

معیار دریافت کمک معیشتی دولت درآمد خانوار است

دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 21:27
وزیر تعاون درباره دریافت کمک معیشت حمایتی گفت: طبق معیارهای مصوب هیئت‌وزیران مهم‌ترین عامل برای رسیدگی به تقاضای افراد درآمد خانوار است که برای خانوار یک‌نفره 4 میلیون تومان در ماه و بقیه به صورت پلکانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه سومین جایزه مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی در سالن تلاش در جمع خبرنگاران اعلام کرد: از 9 میلیون نفری که ابتدا برای دریافت کمک معیشت حمایتی ثبت‌نام کرده بودند 3 میلیون و 70 هزار بر تقاضای خود باقی ماندند که از این تعداد تقاضای 419 هزار خانوار مورد پذیرش قرار گرفت و در ماه دوم کمک معیشت 2 ماه برای آنان یکجا واریز شد و این علاوه بر 17 میلیون و 600 هزار خانواری بود که در مرحله اول و دوم کمک معیشت حمایتی خانوار دریافت کرده بودند.

وزیر تعاون همچنین گفت: 2.5 میلیون نفر از متقاضیان در طول دوره مورد رسیدگی قرار می‌گیرند و هیئت‌وزیران مصوبه‌ای ابلاغ کرد کسانی که مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شوند از ماه‌های آتی به آن‌ها پرداخت می‌شود.

شریعتمداری گفت: آزمون وسع برای این افراد به طور مستمر انجام و نتیجه آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گفته وی، طبق معیارهای مصوب هیئت‌وزیران مهم‌ترین عامل برای رسیدگی به تقاضای این افراد درآمد خانوار است که برای خانوار یک‌نفره 4 میلیون تومان در ماه، برای دونفره 5 میلیون، سه‌نفره 6 میلیون، چهارنفره 7 میلیون و پنج‌نفره به بالا 8 میلیون در ماه درآمد در نظر گرفته شده است.

شریعتمداری این را هم گفت که تنها داشتن خانه و ماشین ملاک نیست بلکه مجموعه‌ای از موارد که مهم‌ترین آن درآمد خانوار است مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

* ممکن است سال آینده هم آزمون وسع برگزار شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در سال آینده هم ممکن است آزمون وسع برای خانوارهای متقاضی کمک معیشتی برگزار شود.

وی همچنین در مورد تقاضایی که از طریق کد دستوری #6369* ثبت شده بود تقاضای جدید آن‌ها در سامانه حمایت مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت 3 میلیون و 70 نفر بر تقاضای خود مانده‌اند که طبق آزمون وسع پایگاه اطلاعات ایرانیان مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

شریعتمداری همچنین در مورد کمیته مزد برای حداقل دستمزد کارگران گفت: جلسات کمیته دستمزد برگزار می‌شود و جلسات مقدماتی برای شورای عالی کار برگزار شده و حداقل مزد سال آینده سروقت اعلام می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد واگذاری ذوب‌آهن توسط شستا گفت: شستا یک شرکت سبدگردان برای مجموعه‌ای از سهام شرکت‌ها است که این سبد پایدار نیست و مرتب بخشی از شرکت‌ها را واگذار می‌کند و بخشی را به این سبد اضافه می‌کند اما فعلاً نمی‌خواهد سهام ذوب‌آهن را واگذار کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد عیدی بازنشستگان گفت: به موقع عیدی بازنشستگان پرداخت می‌‌شود.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/466121
آماده تبادل نیروی کار تحصیلکرده بین دو کشور هستیم

آماده تبادل نیروی کار تحصیلکرده بین دو کشور هستیم

مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت «یارانه حمایت معیشتی» تمدید شد / جاماندگان عجله کنند

مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت «یارانه حمایت معیشتی» تمدید شد / جاماندگان عجله کنند

قطع یارانه معیشتی در صورت اظهار خلاف واقع دارایی/  دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر  مشمول دریافت یارانه نشدند

قطع یارانه معیشتی در صورت اظهار خلاف واقع دارایی/ دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مشمول دریافت یارانه نشدند

 شناسایی پردرآمدها در پیچ و خم ضعف آماری/ ساماندهی تراکنش‌ها راه حذف ثروتمندان از یارانه معیشتی

شناسایی پردرآمدها در پیچ و خم ضعف آماری/ ساماندهی تراکنش‌ها راه حذف ثروتمندان از یارانه معیشتی

تأمین کالای اساسی جایگزین پرداخت یارانه نقدی شود

تأمین کالای اساسی جایگزین پرداخت یارانه نقدی شود

مشمولان یارانه حمایتی هر 6 ماه پایش می‌شوند

مشمولان یارانه حمایتی هر 6 ماه پایش می‌شوند

نحوه حذف افراد از دریافت یارانه معیشتی اعلام شد

نحوه حذف افراد از دریافت یارانه معیشتی اعلام شد

مهلت ثبت‌نام در سایت جاماندگان یارانه حمایتی امروز به پایان می‌رسد

مهلت ثبت‌نام در سایت جاماندگان یارانه حمایتی امروز به پایان می‌رسد

24/10/1398 07:44:31 ب.ظ
باسلام بنده ساکن سرپلذهاب زلزله زده دوسال ااززلزله میگذره ولله هنوزتلوزیون ندارم بایه وانت خرج زندگی کرایه خانه وتمام زندگیم همینه خدایامعیشتی بهم تعلق نگرفته عرض کردن بنده قشرمرفع هستم خدایابکی بگیم
24/10/1398 09:39:36 ق.ظ
من دارای دو زند هستم کارگر هستم اما سبد معیشتی به متعلق نمی‌گیرد ما که درآمدتان کم است چرا
24/10/1398 01:03:31 ق.ظ
باسلام من یک راننده پایه یک هستم که شامل یارانه معیشتی نشدم درصورتی که باداشتن دو فرزند ومنزل اجاره ای باحقوق ماهیانه دومیلیون تومان دارم خرج زندگیم را میدم اعتراض زدم برام زدن درآمد سالانه رو ۴۹میلیون چه جوری حساب میکنید اگه کسی وام گرفته یا طلایی ازهمسرش فروخته باشه رو جز درآمد سالانش حساب میکنید بخدااین انصاف نیست باید جواب خدا رو بدهید