يكشنبه  18  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
یادداشت شریعتمداری به مناسبت روز جهانی خیریه؛

گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه

جمعه 15 شهریور 1398 ساعت 19:13
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی خیریه، گفت: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی خیریه نوشت: شایسته‌ترین مردمی که مورد غبطه قرار می‌گیرد کسی است که برای کار خیر سبقت می‌گیرد، امام علی (ع).

۵ سپتامبر روز جهانی خیریه، فرصتی برای یادآوردن این موضوع است که گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی ضرورت امروز جامعه است. این تلاش هدفمند که با فداکاری شهروندان و مسؤولیت‌پذیری کارگزاران معنا می‌یابد، راه بی‌بدیل مقابله با چالش‌هایی است که بر سر راه توسعه رفاه و امنیت یک کشور وجود دارد.

هرگونه تلاش خیر محور شهروندان برای بهبود وضعیت جامعه، به ویژه در بخش‌های مختلف اجتماعی حمایتی و حرکت به سمت شکل‌گیری جنبش خیرین در حوزه مهارت‌افزایی سرمایه‌ای اجتماعی است که در سایه اعتماد بین کنشگران مختلف یک جامعه شکل می‌گیرد.

نباید فراموش کرد که یکی از دلایل مقاومت ملی ما در برابر آثار و فشارهای تحریم، وجود این روحیه فداکاری و خیرافزایی در جامعه است؛ با تکیه بر این روحیه است که می‌توان از چنین بزنگاه‌هایی با سربلندی و افتخار عبور کرد.

باور دارم که کنشگری خیر محور محل تلاقی رشد معنوی فردی، ارتقای سلامت روانی، تقویت روحیه جمعی، توسعه اقتصادی اجتماعی و کاهش فقر است بر همین اساس مأموریت مهم این وزارتخانه به ویژه در سازمان بهزیستی تسهیل فعالیت مؤسسات خیریه و خیرین، روان‌سازی فرایند صدور مجوز تأسیس فعالیت آن‌ها و شفافیت در ارتباط ساختارمند آن‌ها با ساختارهای اجرایی است که در این مسیر اقدامات بسیار خوبی نیز انجام گرفته است که باید با جدیت ادامه یابد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/414377
نظام تنبیه و تشویق برای تعاونی‌ها/ تعاونی‌های غیرشفاف معرفی می‌شوند

نظام تنبیه و تشویق برای تعاونی‌ها/ تعاونی‌های غیرشفاف معرفی می‌شوند

وب‌سایت دیجی همیار راه‌اندازی شد/  مسکن معلولان تأمین اعتبار شد

وب‌سایت دیجی همیار راه‌اندازی شد/ مسکن معلولان تأمین اعتبار شد

تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند