دوشنبه  12  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
محمودزاده:

بسته حمایتی بازار مسکن ارائه می‌شود

يكشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 18:49
معاون مسکن و ساختمان گفت: طی روزهای آتی درباره حوزه مسکن تصمیم‌گیری خواهد شد و در عین حال ما به عنوان راهبرد موازی برنامه‌های اصلاحی را در دست پیگیری داریم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص احتمال تعویق و یا توقف عملیات ساختمانی، با مصوبه دولت برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا حل بحران کرونا درکشور، اعلام کرد: هر اقدامی در این خصوص، بر اساس پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه کرونا انجام می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: طی روزهای آتی در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد و در عین حال ما به عنوان راهبرد موازی برنامه‌های اصلاحی را برای این موضوع در دست پیگیری داریم.

محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، بحران کرونا برطرف شود و بتوان در اولین فرصت با سرعت کارهای ساختمانی را به سرانجام رساند و عقب‌ماندگی‌های ایجاد شده را جبران کرد.

وی تصریح کرد: بحران کرونا بر سرعت عملیات ساختمانی تأثیر گذاشته و موجب کندی کار شده است اما از سوی دیگر سناریوهای مختلف برای تداوم کار به روشی بهداشتی در دست تدوین است تا بتوانیم ضمن صرفه‌جویی در زمان عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در فعالیت‌های ساختمانی امکان تقدم و تأخر برخی از عملیات ساختمانی در پروژه‌های مختلف وجود دارد و به نظر می‌رسد، می‌توان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کار را به پیش برد.

وی توضیح داد: بهترین راه این است که پروتکل مربوط به انجام فعالیت ساختمانی در ایام کرونا تدوین و اجرایی شود و ملاک عمل قرار بگیرد. در عین‌حال به نظر می‌رسد در هر پروژه‌ای باید بر اساس خود آن پروژه مسائل را بررسی و حل و فصل کرد. ممکن است در یک پروژه‌ای تیم‌های مختلف و در نوبت‌های مختلف کار کنند که با هم تلاقی نداشته باشند. به همین لحاظ هر کدام از پروژه‌ها برنامه مخصوص به خود را می‌طلبد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: تمامی فعالیت‌های ساختمانی تحت نظر ستاد ملی کرونا انجام می‌شود. بدین‌معنا چنانچه اعلام شود که عملیات ساختمانی ۱۰۰ درصد تعطیل شود، اینکار انجام خواهد شد و چنانچه اعلام شود که با الزاماتی کار می‌تواند پیش برود با آن الزامات کار را پیش خواهیم برد.

وی گفت: اولویت، سلامت کارکنان و کارگران ساختمانی در پروژه‌های مختلف است.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/481220
ویروس بنگاهداری بانک‌ها از کجا آمد؟

ویروس بنگاهداری بانک‌ها از کجا آمد؟

کرونا تغییری در بازار مسکن ایجاد نکرد/ علت تغییرات قیمتی سال آینده

کرونا تغییری در بازار مسکن ایجاد نکرد/ علت تغییرات قیمتی سال آینده

افزایش اندک قیمت مسکن در مناطقی که قبلاً کمتر رشد داشت

افزایش اندک قیمت مسکن در مناطقی که قبلاً کمتر رشد داشت

دولت یازدهم با پرداخت سودهای واهی موجب ورشکستگی بانک‌ها شد

دولت یازدهم با پرداخت سودهای واهی موجب ورشکستگی بانک‌ها شد

کوتاه کردن دست دلالان با  استفاده از مالیات بر عایدی املاک

کوتاه کردن دست دلالان با استفاده از مالیات بر عایدی املاک