چهارشنبه  07  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با آنا:

کرونا تغییری در بازار مسکن ایجاد نکرد/ علت تغییرات قیمتی سال آینده

شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 12:45
خسروی درباره تغییرات ماه‌های اخیر بازار مسکن گفت: برخلاف سال‌های قبل، امسال در ماه‌های پایانی سال بازار مسکن به لحاظ قیمتی تغییراتی ندارد و رکود موجود در بازار مسکن ارتباطی به شیوع بیماری کرونا ندارد.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، درباره وضعیت بازار مسکن گفت: در ماه‌های پایانی سال جاری برخلاف سال‌های قبل بازار مسکن به لحاظ قیمتی تغییراتی ندارد همچنین رکود موجود در خرید و فروش و رهن و اجاره بازار مسکن ارتباطی به شیوع بیماری کرونا ندارد. همیشه وقتی که بازار با یک افزایش بالای قیمت روبرو می‌شد بعد از آن با رکود همراه بوده که وضع کنونی بازار مسکن نیز ناشی از افزایش بالای قیمت در دو سال قبل است.

وی افزود: اما برخی افراد و گروه‌ها با دامن زدن به برخی شایعات قیمت‌هایی نادرستی را بیان می‌کنند که رصد بازار نشان می‌دهد، تغییرفاحشی در قیمت املاک ایجاد نشده است. برای سال آینده نیز با توجه به شاخصی که بانک مرکزی اعلام می‌کند تغییر قیمت ایجاد می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره برخی آمارهای منتشر شده مبنی بر افزایش خرید و فروش مسکن در برخی از مناطق تهران گفت: این آمارها درست نیست و چنین تغییراتی در هیچ کدام از مناطق تهران رخ نداده است و همچنان همان رکود ماه‌های گذشته حاکم است.

خسروی درباره سامانه جامع املاک نیز بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی سامانه جامع املاک کشور را راه‌اندازی کرده و به سازمان امور مالیاتی واگذار شده است تا آن سازمان از آن استفاده کند. در حال حاضر سامانه‌ای با عنوان املاک و مستغلات وجود دارد. به نظر من کارهایی که برای سامانه املاک می‌شود باید در قالب سامانه موجود باشد چون این سامانه به دلیل 11 سال فعالیت، دارای اطلاعات خوبی است که هم اکنون دادگاه‌ها استعلام خود را با استناد به این سامانه انجام می‌دهند و هماهنگی با این سامانه می‌تواند کارآیی سامانه جامع را افزایش دهد.

وی آمارهای منتشر شده درباره تعداد خانه‌های خالی را نادرست خواند و گفت: این تعداد خانه‌های خالی که بیان می‌شود اصلاً وجود ندارد و کاملاً اشتباه است و در شرایط کنونی هیچ کس خانه خالی خود را بدون مستأجر نگه نمی‌دارد و آمارهایی که بیان می‌شود غلط است. البته بانک‌هایی هستند که با استفاده از این املاک برای خود درآمدزایی می‌کنند آن‌ها ممکن است خانه‌هایی را خالی نگه‌ دارند.

انتهای پیام/4141/

http://ana.ir/i/476545
سرنوشت تکراری  قیمت‌سازی کاذب آگهی‌های مجازی در انتظار بازار مسکن

سرنوشت تکراری قیمت‌سازی کاذب آگهی‌های مجازی در انتظار بازار مسکن

بسته حمایتی بازار مسکن ارائه می‌شود

بسته حمایتی بازار مسکن ارائه می‌شود

ضرورت خودداری از پذیرش و اسکان افراد در مهمانسراها، خوابگاه‌ها و تشکیل اردوهای تحصیلی، ورزشی و همایش‌ها

ضرورت خودداری از پذیرش و اسکان افراد در مهمانسراها، خوابگاه‌ها و تشکیل اردوهای تحصیلی، ورزشی و همایش‌ها

جزئیات ثبت نام مسکن ملی در 5  استان

جزئیات ثبت نام مسکن ملی در 5 استان

مهلت اعتراض و انصراف متقاضیان طرح ملی مسکن

مهلت اعتراض و انصراف متقاضیان طرح ملی مسکن

افزایش اندک قیمت مسکن در مناطقی که قبلاً کمتر رشد داشت

افزایش اندک قیمت مسکن در مناطقی که قبلاً کمتر رشد داشت

دولت یازدهم با پرداخت سودهای واهی موجب ورشکستگی بانک‌ها شد

دولت یازدهم با پرداخت سودهای واهی موجب ورشکستگی بانک‌ها شد