دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
از محل اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه؛

مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان رجا به خوبی فعال شده است

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 09:36
رئیس امور راه و ترابری سازمان برنامه‌وبودجه گفت: خوشبختانه مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان رجا به خوبی فعال است و امیدواریم مرحله دوم تخصیص منابع مالی شرکت راه‌آهن از محل تبصره 18 قانون بودجه را تا پایان سال جاری عملیاتی کنیم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از روابط عمومی رجا، «اکبر رحمانی» در بازدید از مرکز تعمیرات اساسی واگن‌های مسافری شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا واقع در سایت فنی شرکت نوین صنعت رجا، بیان کرد: یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه برای اشتغال‌زایی و تولید در کشور پیش‌بینی شده است و دولت در نظر دارد از این محل منابع مالی مناسبی را برای حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله حمل‌ونقل ریلی اختصاص دهد و متناسب با پیشرفت کار باید این منابع در اختیار شرکت راه‌آهن قرار گیرد.

رئیس امور راه و ترابری سازمان برنامه‌وبودجه ضمن ابراز رضایت از روند بازسازی واگن‌های مسافری رجا تأکید کرد: تاکنون ۲۰ درصد از منابع مالی از این محل برای دستگاه‌های اجرایی و شرکت راه‌آهن اختصاص یافته و انتظار داریم تا اسفندماه سال جاری، متناسب با پیشرفت کار، مرحله دوم این منابع برای نوسازی و بازسازی ناوگان ریلی کشور، به شرکت راه‌آهن اختصاص یابد.

این مقام مسئول در سازمان برنامه‌وبودجه یادآور شد: هم اکنون با استفاده از منابع مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه، تعدادی از واگن‌های مسافری رجا بازسازی شده و بخشی دیگر نیز در حال بازسازی است و امیدواریم تا خرداد ماه سال آینده تعداد واگن‌های مسافری بازسازی شده از محل منابع مالی این تبصره، به بیش از ۲۶ دستگاه افزایش یابد.

رئیس امور راه و ترابری سازمان برنامه‌وبودجه اظهار داشت: برای نخستین بار تبصره ۱۸ در سال ۹۷ در قانون بودجه در نظر گرفته شد و در سال ۹۸ نیز در قانون بودجه مصوب شد و با توجه به بودجه پیشنهادی دولت این تبصره همچنان در بودجه سال ۹۹ پایدارخواهد بود.

رحمانی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از این ظرفیت قانونی استفاده کنند، اظهار داشت: هنوز عملیات بازسازی ریل باس‌ها و ترن‌ست‌ها آغاز نشده، اما فرآیند بازسازی واگن‌های مسافری در این سایت فعال است و مقرر شده در راستای اجرایی شدن این ظرفیت قانونی، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافری با عمر بالای ۴۰ سال از منابع مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه پس از بازسازی و انجام تست‌های لازم وارد شبکه ریلی کشور شوند که در این صورت ۱۰ سال دیگر می‌توانند در خطوط ریلی سیر کنند.

کارشناس طرح‌های عمرانی شرکت راه‌آهن در سازمان برنامه‌وبودجه نیز در این بازدید گفت: تبصره ۱۸ قانون بودجه ظرفیت خوبی را برای بازسازی و نوسازی ناوگان ریلی با حمایت دولت و همکاری شرکت راه‌آهن، بخش خصوصی و بانک‌ها به وجود آورده که باید از این ظرفیت قانونی به خوبی استفاده شود.

«شهرام فیضی» روند بازسازی ناوگان ریلی رجا را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از محل منابع مالی این تبصره تاکنون تعدادی از واگن‌های مسافری و لکوموتیو بازسازی شده‌اند و قرار است تا اسفندماه سال جاری تعداد ۲۰ واگن مسافری جدید بازسازی و وارد خطوط ریلی کشورشوند.

کارشناس طرح‌های عمرانی شرکت راه‌آهن در سازمان برنامه‌وبودجه اظهارامیدواری کرد: با ارائه برنامه و بسته‌ای دیگر برای بازسازی ناوگان ریلی، مرحله دوم تخصیص منابع مالی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه تا پایان سال جاری در اختیار شرکت راه‌آهن قرار گیرد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/472701
متولدین دهه فجر بلیت قطار را با تخفیف خریداری کنند

متولدین دهه فجر بلیت قطار را با تخفیف خریداری کنند

سوت قطار ارومیه- مشهد به صدا درآمد

سوت قطار ارومیه- مشهد به صدا درآمد

جلسه ستاد سفرهای نوروزی راه‌آهن برگزار شد/ مانور رجا برای سفرهای نوروزی  ایمن و راحت

جلسه ستاد سفرهای نوروزی راه‌آهن برگزار شد/ مانور رجا برای سفرهای نوروزی ایمن و راحت

قرارداد 3 هزار میلیاردی رجا با واگن‌سازی پارس

قرارداد 3 هزار میلیاردی رجا با واگن‌سازی پارس