جمعه  02  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
راستاد:

توانمندی دریایی ایران را در آیمو ارائه خواهیم داد

دوشنبه 04 شهریور 1398 ساعت 17:27
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: حضور در آیمو و نشست‌های بین‌المللی فرصت مغتنمی است تا توانمندی و قابلیت‌های خودمان را در عرصه‌های جهانی به نمایش بگذاریم و ثابت کنیم که ایران یک کشور تأثیرگذار دریایی است و قابل اغماض و حذف از عرصه فعالیت‌های دریایی تجاری نیست.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در نشست شورای مدیران این سازمان خاطر نشان کرد: پروژه هوشمندسازی بنادر و نظارت سیستماتیک بر تردد شناورها بر اساس شاخص‌های دولت الکترونیک به تصویب رسیده و لازم است با حمایت همه‌جانبه مدیران و کارشناسان و بر اساس افق زمانی مشخص ترسیم شده و به انجام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تبریک "هفته دولت " و "روز کارمند " و بیان اینکه سازمان بنادر در اجرای سامانه‌های الکترونیکی یکی از ارگان‌های پیشرو در دستگاه اجرایی قلمداد می‌شود، گفت: بر اساس گزارش‌های اسمی، سازمان بنادر و دریانوردی توانسته است در زمینه شاخص‌های اختصاصی، دستاوردهای بسیار خوبی را کسب کند که امیدواریم در جشنواره شهید رجایی در سال جاری، امتیاز و رتبه مناسبی را کسب کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به موفقیت‌های اخیر کشور در جلوگیری از تصویب یک قطعنامه ضد ایرانی در سازمان بین‌المللی دریانوردی ( IMO)، اظهار داشت: این سازمان از نظر کیفیت و کمیت حضور در نشست‌ها و کمیته‌های آیمو، چه در ارائه اسناد و بیانیه و چه در اظهار نظر درباره سندهای ارائه شده توسط سایر اعضای این سازمان جهانی، ارتقای قابل توجهای داشته است.

راستاد با تمجید از انسجام ایجاد شده در سازمان بنادر برای حضور پررنگ در مجامع بین‌المللی از جمله آیمو، تصریح کرد: به واسطه شرایط خاص حاکم بر حوزه تجارت و اقتصاد کشور، حضور در آیمو و نشست‌های بین‌المللی فرصت مغتنمی است تا توانمندی و قابلیت‌های خودمان را در عرصه‌های جهانی به نمایش بگذاریم و ثابت کنیم که ایران یک کشور تأثیرگذار دریایی است و قابل اغماض و حذف از عرصه فعالیت‌های دریایی تجاری نیست.

وی همچنین با اشاره به اجرای « قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی کشور و حمایت از کالای ایرانی» تأکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی نیز مشمول این قانون است و لازم است تمام ارکان صف و ستاد سازمان به اجرای کامل آن اهتمام داشته باشند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شرایط تروریسم اقتصادی تحمیلی و جنگ اقتصادی قرار داریم، تأکید کرد: در وضعیت جنگ اقتصادی، مدیریت بهینه منابع مالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ بنابراین مدیران بنادر و ستاد باید در استفاده درست از منابع و بودجه، مطابق با ضوابط اجرایی، دقت و اهتمام لازم را داشته باشند.

راستاد با اشاره به تصمیم اخیر ستاد کالای اساسی کشور مبنی بر "توزیع آمایشی کالاهای اساسی" ، گفت: به جز بندر امام خمینی ( ره ) که بندر هاب کالای اساسی محسوب می‌شود، سایر بنادر به ویژه بندر شهید رجایی و بندر چابهار، باید از تمام ظرفیتشان جهت ارائه خدمات به افزایش قابل توجه این نوع کالاها استفاده کنند.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/412434
امضای بزرگ‌ترین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی

امضای بزرگ‌ترین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی

ساخت انبارهای جدید و سیلو توسط بخش خصوصی ضروری است

ساخت انبارهای جدید و سیلو توسط بخش خصوصی ضروری است

بنادر کشور پرترافیک و صادرات کماکان رو به افزایش است

بنادر کشور پرترافیک و صادرات کماکان رو به افزایش است

تشریح طرح توسعه فاز ۳ بندر کانتینری و ایجاد اسکله‌های نفتی در بندر شهید رجایی

تشریح طرح توسعه فاز ۳ بندر کانتینری و ایجاد اسکله‌های نفتی در بندر شهید رجایی

ایجاد اسکله نفتی در بندر شهیدرجایی

ایجاد اسکله نفتی در بندر شهیدرجایی