چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
هاشمی تختی نژاد مطرح کرد؛

تمام ایرلاین‌ها خود را با وضعیت تحریمی وفق داده‌اند

جمعه 01 شهریور 1398 ساعت 13:07
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: همکاری ای.تی.آر قطعاً در تأمین قطعات و تجهیزات هواپیماها اثرگذار است، اما قطعاً این مسئله در روند رو به رشد صنایع داخلی خللی وارد نمی‌کند.

به گزاررش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از خانه ملت، حسین هاشمی‌ تختی‌نژاد  با اشاره به معافیت شرکت ایتالیایی-فرانسوی "ATR" از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: با این معافیت، شرکت ای.تی.آر می‌تواند به هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایران ایر قطعات، تجهیزات و خدمات فنی ارائه کند که قطعاً این مسئله آثار مثبتی را به همراه دارد.

بدعهدی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در ارائه تجهیزات به هواپیماهای ایرانی

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در بحث ارائه خدمات فنی و تجهیزات به ایرلاین های ایرانی عملاً بدعهدی کردند و در این عرصه شرکت‌های هواپیمایی ما برای تأمین تجهیزات موردنیاز با مشکلات بسیاری روبه‌رو شدند.

وی تصریح کرد: رویکرد آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در تحریم حمل‌ونقل هوایی کشورمان به‌هیچ‌وجه رویکرد انسان دوستانه‌ای نبود و عملاً آن‌ها با تحریم ما، با جان شهروندان ایرانی بازی کردند.

تغییر موضع آمریکا در معافیت ATR نشئت گرفته از پیشرفت صنایع هواپیمایی ایران است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من تغییر موضع آمریکا در اعطای معافیت به شرکت ای.تی.آر نشئت گرفته از پیشرفت و روند توسعه‌ای صنایع هواپیمایی کشورمان است، زیرا در چند سال اخیر شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع بومی ما در راستای تولید قطعات و تجهیزات هواپیما قدم‌های مثبت و قابل قبولی برداشته‌اند.

تمام ایرلاین ها خود را با وضعیت تحریمی وفق داده‌اند

هاشمی تختی نژاد گفت: در شرایط کنونی تمام ایرلاین ها خود را با وضعیت تحریمی وفق داده‌اند، به‌طور مثال کشور عربستان برای انتقال حجاج ایرانی تنها مجوز پرواز هواپیماهای ایران ایر را صادر کرد، این در حالی است که این ایرلاین با مشکلاتی در عرصه تأمین تجهیزات و قطعات مواجه بود، اما خوشبختانه ایرلاین های دیگر به یاری شرکت ایران ایر آمدند و قطعات مورد نظر را تأمین کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همکاری ای.تی.آر قطعاً در تأمین قطعات و تجهیزات هواپیماها اثرگذار است، اما قطعاً این مسئله در روند رو به رشد صنایع داخلی خللی وارد نمی‌کند.

پایان پیام/4129/

http://ana.ir/i/411793
​​​​​​​نشست کمیسیون عمران برای بررسی نرخ حمل‌ونقل در ایام اربعین

​​​​​​​نشست کمیسیون عمران برای بررسی نرخ حمل‌ونقل در ایام اربعین

فعالیت هواپیماهای از رده خارج در مسیر استان سیستان و بلوچستان

فعالیت هواپیماهای از رده خارج در مسیر استان سیستان و بلوچستان

ورود سازمان تعزیرات به پرونده تخلفات ایرلاین‌ها

ورود سازمان تعزیرات به پرونده تخلفات ایرلاین‌ها

تفاوت سرو غذا در ایرلاین‌های داخلی و خارجی

تفاوت سرو غذا در ایرلاین‌های داخلی و خارجی

خرید هواپیماهای روسی تکرار اشتباهات قبلی است

خرید هواپیماهای روسی تکرار اشتباهات قبلی است