پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مشاورکانون انجمن صنفی کارگران در گفتگو با آنا؛

افزایش کرایه رانندگان با گرانی روغن موتور خنثی شد

سه شنبه 13 شهریور 1397 ساعت 01:30
مشاور کانون انجمن صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه گرانی 40 درصدی روغن برای رانندگان بسیارنگران کننده است، گفت: افزایش قیمت روغن، لاستیک و قطعات یدکی به نوعی افزایش 20 درصدی کرایه رانندگان را خنثی می‌کند.

علی‌اکبر سیارمه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا با اشاره به موضوع اعتراض رانندگان کشور به پایین بودن نرخ کرایه در خردادماه سال‌جاری گفت: در مردادماه امسال جلسه‌ای از سوی وزیر راه‌ و شهرسازی برای حل مشکلات رانندگان برگزار شد که در آن جلسه بر تشکیل یک کارگروه تخصصی به منظور حل مشکلات رانندگان تأکید شد.

مشاور کانون انجمن صنفی کارگران کشور افزود: پس از تشکیل کارگروه تخصصی برای رانندگان نتیجه این شد که کرایه‌های رانندگان 20 درصد افزایش داشته باشد که این موضوع عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه گرانی 40 درصدی روغن برای رانندگان بسیارنگران کننده است، گفت: افزایش قیمت روغن، لاستیک و قطعات یدکی به نوعی افزایش 20 درصدی کرایه رانندگان را خنثی می‌کند.

سیارمه تصریح کرد: افزایش قیمت لاستیک، روغن و لوازم یدکی موجب شده است تا افزایش 20 درصد کرایه رانندگان خنثی شود و به نوعی مخارج رانندگان با افزایش چشمگیری روبه‌رو شود.

مشاور کانون انجمن صنفی کارگران کشور افزود: در شرایط کنونی که رانندگان نیازمند حمایت دولت هستند، افزایش هزینه‌های آنها آثار منفی را بر روی عملکرد آنها خواهد داشت، ولی نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که گران شدن نرخ ارز در افزایش قیمت روغن موتور بی‌تأثیر نبوده است.

سیارمه افزود: شغل رانندگان به لحاظ ماهیت سخت و دشوار است و اگر هزینه‌های نگهداری ماشین هم افزایش پیدا کند، دیگر راننده انگیزه‌ای برای کار کردن ندارد که وقوع این اتفاق یک سم مهلک است.

انتهای پیام/خ

http://ana.ir/i/308753
تولیدکنندگان روغن موتور به‌دنبال افزایش قیمت‌ هستند

تولیدکنندگان روغن موتور به‌دنبال افزایش قیمت‌ هستند

کرایه تاکسی‌ها در تهران چقدر افزایش پیدا می‌کند؟

کرایه تاکسی‌ها در تهران چقدر افزایش پیدا می‌کند؟

افزایش 15 درصدی کرایه وسایل حمل‌و‌نقل عمومی در سال آینده

افزایش 15 درصدی کرایه وسایل حمل‌و‌نقل عمومی در سال آینده