دوشنبه  11  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

آغاز 150 کیلومتر سفر ریلی تهران قزوین با 3 هزار تومان

يكشنبه 14 تیر 1394 ساعت 10:26
معاون مسافری شرکت راه‌آهن از بهره‌برداری نخستین قطار حومه‌ای مسیر تهران-قزوین خبر داد و گفت: با وجود زیان‌ده بودن راه‌اندازی قطارهای حومه‌ای برای دولت، اما به علت کاهش بار ترافیکی و سوانح جاده‌ای بهره‌برداری از این قطارها در دستور کار قرار دارد.

محمد راشدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا با بیان اینکه با قطار حومه‌ای تهران- قزوین مسافران می‌توانند 150 کیلومتر مسیر را با پرداخت تنها 3 هزار تومان در ازای خرید یک بلیت قطار طی کنند، افزود: با توجه به بار ترافیکی تهران تا قزوین نمی‌توان این مسیر را از طریق جاده در کم‌تر از 2 ساعت طی کرد که البته این مدت زمان نیز برای سیر از قزوین تا ورودی تهران است و حتی به میدان آزادی هم نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: مسافرت با قطار حومه‌ای نه تنها زمان سیر را کاهش می‌دهد، بلکه این قطار تا میدان راه‌آهن تهران نیز ادامه دارد و مسافران می‌توانند با اتصال میدان راه‌آهن به خط 3 متروی تهران به مسیرهای مختلف سفر کنند.

راشدی با بیان اینکه قطار حومه‌ای تهران-قزوین با ظرفیت جابه‌جایی 336 مسافر به بهره‌برداری رسیده است، ادامه داد: راه‌اندازی قطارهای حومه‌ای مسیرهای تهران-قم، تهران-پیشوا-ورامین، تهران-کرج-هشتگرد نیز دنبال می‌شود.

به گفته او اولین قطار تهران-قزوین ساعت 6 و 20 دقیقه عصر روز گذشته به سمت قزوین حرکت کرده و بازگشت آن نیز ساعت 5 و 20 دقیقه صبح امروز از ایستگاه راه‌آهن قزوین به سمت تهران بوده است.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن با بیان اینکه بهای بلیت قطارهای حومه‌ای پایین است، تاکید کرد: قیمت هر بلیت قطار حومه‌ای برای مسیر تهران-قم 4 هزار تومان است، در حالی که بهای بلیت اتوبوس برای این مسیر 7 هزار تومان است.

http://ana.ir/i/26661
آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز یک‌شنبه 10 فروردین/ بهبودیافتگان 12 هزار و 391 و مبتلایان 38 هزار و 309 نفر+جزئیات
موضع‌گیری مجیدی به احتمال مدیرعاملی سعادتمند در استقلال/ کنایه‌های سرمربی آبی‌ها به فتح‌الله‌زاده
آمار مبتلایان جدید کرونا به زیر 3 هزار نفر بازگشت / آیا شیب نمودار مبتلایان نزولی خواهد شد؟
ارسال محموله بهداشتی تولید شده دانشجویان بسیجی برای مستضعفان آمریکا
روایت ظریف از جنگ همه‌جانبه و بی‌سابقه آمریکا علیه ملت ایران
بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان و دندان پس از ۲ سال!/ مسئولان وزارت بهداشت فارغ‌التحصیلان را جای فرزندان خود بگذارند
از رمل‌های سوزان فکه و مدال جانبازی تا سردار سنگر دانشگاه
ضرورت تقویت آموزش الکترونیکی دانشگاه آزاد برای تبدیل شدن به مرکز موفق آموزش مجازی کشور/ ۷ مزیت آموزش غیرحضوری
آماده‌سازی 200 تخت برای دوران نقاهت بیماران کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا
چگونه بفهمیم کرونا گرفته‌ایم یا آنفلوآنزا؟/ اگر سرفه کردیم نگران باشیم یا نه!