جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رییس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG:

کرونا موجب کاهش 50 درصدی فروش CNG شد

يكشنبه 10 فروردین 1399 ساعت 10:37
جوهری درباره فروش CNG گفت: به طور میانگین فروش جایگاه‌های سی. ان. جی از ابتدای اسفند ماه حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، «محسن جوهری» رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی. ان. جی کشور  با اشاره به خانه‌نشینی مردم و کاهش رفت و آمد به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: به طور میانگین فروش جایگاه‌های سی. ان. جی از ابتدای اسفند ماه حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد از جایگاه های سی ان جی در شهرها متعلق به شهرداری‌هاست، ادامه داد: شرکت‌های بهره‌بردار که جایگاه‌های سی ان جی را از شهرداری‌ها و یا سازمان‌های تابعه آنها اجاره کرده‌اند، توان پرداخت هزینه‌های نگهداری و اجاره جایگاه‌ها به شهرداری‌ها را ندارند.

وی گفت: در صورت همکاری نکردن شهرداری‌ها، این شرکت‌ها ورشکسته خواهند شد و عرضه سی ان جی در سال جاری با چالش مواجه خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی. ان. جی کشور افزود: این شرکت ها ماهانه باید اجاره جایگاه را به شهرداری ها پرداخت کنند اما به دلیل شیوع کرونا و کاهش شدید تقاضا برای سوخت سی ان جی، برای پرداخت هزینه ها با مشکل رو به رو شده اند.

جوهری با بیان اینکه جایگاهدارانی که با سرمایه خود اقدام به احداث جایگاه‌های سی ان جی کرده‌اند نیز در پرداخت هزینه‌های جایگاه و اقساط وام‌های مربوطه با مشکل مواجه شده‌اند، تاکید کرد: با این حال جایگاه‌های سوخت جزو مشاغل آسیب دیده از کرونا طبقه‌بندی نشده است و الزام ادامه فعالیت برای جایگاه‌ها نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر شرایط بر همین منوال باشد شرکت‌های بهره‌بردار و جایگاه‌داران خصوصی ورشکسته خواهند شد.

جوهری افزود: ادامه این شرایط باعث بیکاری کارکنان جایگاه‌های سی ان جی می شود و در اکثر جایگاه‌ها امکان پرداخت حقوق اسفندماه کارکنان وجود نداشت.

وی افزود: جایگاه‌های سی ان جی در شرایطی درگیر مشکلات ناشی از کرونا شده‌اند که یکی از مهمترین مشکلات این حوزه در سال‌های اخیر عدم تناسب کارمزد با هزینه‌های جایگاه‌ها بوده و درحالی‌که افزایش هزینه‌های سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با توجه به شرایط مختلفی چون افزایش دستمزدها و افزایش جهشی نرخ ارز و ...، حدودا ۷۰ درصد بود، به طور میانگین ۱۷ درصد درسال ۹۸ به کارمزد این جایگاه‌ها اضافه شده است و متاسفانه علیرغم افزایش هزینه‌ها در سال ۹۹ تاکنون تصمیمی در خصوص افزایش کارمزد جایگاه‌های سی ان جی گرفته نشده است.

انتهای پیام/4141

http://ana.ir/i/480131
آمادگی سازندگان داخلی برای تولید سالانه ۷۰۰ هزار مخزن سی ان جی

آمادگی سازندگان داخلی برای تولید سالانه ۷۰۰ هزار مخزن سی ان جی

خودکفایی در تولید شیرآلات پتروشیمی/ بومی‌سازی و تأمین قطعات صنعت نفت

خودکفایی در تولید شیرآلات پتروشیمی/ بومی‌سازی و تأمین قطعات صنعت نفت

خط انتقال گاز روسیه به چین افتتاح شد

خط انتقال گاز روسیه به چین افتتاح شد