شنبه  23  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزیر نفت خبر داد:

افزایش ۲۲ میلیارد بشکه ای نفت ایران با کشف میدان نام آوران

دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 11:34
وزیر نفت با اشاره به کشف میدان جدید نفتی در خوزستان گفت: این مخزن ۵۳ میلیارد بشکه نفت درجا دارد که ۳۱ میلیارد بشکه آن پیش از این در مخازن دیگر شناسایی شده بود و اکنون ۲۲ میلیارد بشکه نفت درجای دیگر به ذخایر نفتی ایران افزوده شده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بیژن زنگنه، در مراسم اعلام جزئیات کشف مخزن جدید نفتی در خوزستان، تاکید کرد: این مخزن یکی از بزرگترین مخازن نفتی است که در ایران کشف شده است.

وی ادامه داد: در گذشته در این منطقه میادین منصوری، سپهر، جفیر، آب تیمور، سوسنگرد شناسایی شده بود و در زیر این میادین میدان ایلام شناسایی شد.

زنگنه افزود: در فاصله این میادین، منطقه‌ای با وسعت ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع وجود داشت که این مخزن در آن قرار دارد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه لایه نفتی کشف شده عمقی ۸۰ متری دارد، گفت: این مخزن ۵۳ میلیارد بشکه نفت درجا دارد و احتمال گسترش میدان به مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی وجود دارد.

وی ادامه داد: از نظر تکنولوژی کار جدید با حفر سه حلقه چاه از سال ۹۵ شروع شد، در گذشته ۳۱ میلیارد بشکه نفت شناسایی شده بود و اکنون ۲۲ میلیارد نفت درجای جدید ثبت می‌شود.

زنگنه افزود: با توجه به تکنولوژی‌های فعلی، حجمی که به دخیره بازیافت اشاره می‌شود ۲.۲ میلیارد بشکه نفت است.

به گفته وزیر نفت، تمام فناوری در نفت، ضریب بازیافت است و هر یک درصد افزایش ضریب بازیافت، ۳۲ میلیارد دلار به درامد کشور اضافه می‌کند.

وی تاکید کرد: این مخزن دومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در تاریخ ایران است و از مدیران و مسئولان مناطق نفت خیز که در خارج از منطقه آب تیمور به نفت رسیدند و منجر به کشف این میدان شد، تشکر کرد.

وزیر نفت افزود: برنامه توسعه در قالب توسعه میادین آب تیمور و منصوری و سپهر و جفیر خواهد بود و در آینده برنامه‌های دیگری برای توسعه تعریف خواهد شد.

وی دلیل نام گذاری این مخزن به نام نام آوران را قدردانی از خدمات گمنامان این حوزه دانست.

انتهای پیام/4087/

http://ana.ir/i/444417
 ۹ وزیر دولت هفته آینده مهمان کمیسیون‌های مجلس هستند

۹ وزیر دولت هفته آینده مهمان کمیسیون‌های مجلس هستند

همایش ملی پدافند غیرعامل

همایش ملی پدافند غیرعامل

فروش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی بسیار خوب جواب داده است

فروش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی بسیار خوب جواب داده است