پنجشنبه  02  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

آغاز نصب کنتورهای هوشمند در مجتمع‌های تجاری بزرگ

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 22:59
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکین گفت:به‌منظور جمع‌آوری دقیق اطلاعات مصرفی مشترکان و ارائه برق با ولتاژ و کیفیت مناسب به آن‌ها، نصب کنتورهای هوشمند برای مجتمع‌های تجاری بزرگ در دستور کار است.

به گزارش گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از وزارت نیرو، هادی مدقق با اشاره به آغاز مرحله دوم طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری مدیریت انرژی(فهام)، گفت: این طرح در چند سال اخیر برای مشترکان بزرگ بالای ۳۰ کیلووات اجراشده است و تاکنون حدود ۴۰۰ هزار مشترک بزرگ صنعتی، کشاورزی و تجاری به این سامانه مجهز شده‌اند.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکین توانیر افزود: استفاده از سامانه یادشده به‌منظور پایش دقیق مصرف و همکاری مناسب مشترکان بزرگ بخش صنعت، کشاورزی، تجاری و اداری موجب شده است تا پیک تابستان امسال را بدون مشکل و خاموشی سپری کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم اجرای این طرح، نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان زیر ۳۰ کیلووات در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: در این مرحله از طرح، اولویت با مشترکان سه فاز بخش کشاورزی، صنعت و تجاری است که کنتورهای سه فاز خانگی نیز مشمول طرح نصب تجهیزات یادشده خواهند شد.

مدقق با تأکید بر اینکه اولویت نصب کنتورهای هوشمند همچنان با مشترکان پرمصرف است، گفت: در بخش مشترکان تجاری و خانگی نیز مجتمع‌های بزرگ در اولویت هستند؛ بدین منظور در حال حاضر تجهیز مجتمع‌های تجاری بزرگ به کنتورهای هوشمند آغاز شده است تا با جمع‌آوری دقیق اطلاعات مصرفی مشترکان، برق با ولتاژ و کیفیت مناسب در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

 

http://ana.ir/i/410363
منتظر تربتی: بابت کم‌فروشی گاز مدیون مردم نخواهیم شد

منتظر تربتی: بابت کم‌فروشی گاز مدیون مردم نخواهیم شد

دولت مجاز به نصب کنتور هوشمند و دریافت هزینه اقساطی از مشترکین شد

دولت مجاز به نصب کنتور هوشمند و دریافت هزینه اقساطی از مشترکین شد

سالانه ۷۰ میلیارد لیتر سوخت صرف تولید برق می‌شود

سالانه ۷۰ میلیارد لیتر سوخت صرف تولید برق می‌شود