يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سبزی:

تأمین اعتبار سد گلورد مازندران جزو اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه است

شنبه 29 تیر 1398 ساعت 21:03
معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، تأمین اعتبار سد گلورد مازندران را از اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه کشور دانست و گفت: همه تلاشمان را برای تأمین اعتبار لازم به‌کار خواهیم بست.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از وزارت نیرو، کیومرث سبزی تأمین اعتبار سد گلورد مازندران را از اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه کشور دانست و گفت: همه تلاشمان را برای تأمین اعتبار مورد نیاز این سد که مراحل پایانی خود را طی می‌کند به‌کار خواهیم گرفت.

وی در بازدید از سد گلورد با اشاره به اعتبار 130 میلیارد ریالی این طرح در سال 98 گفت: برنامه داریم این رقم را در آینده نزدیک به 230 میلیارد ریال افزایش دهیم.

حیدر داودیان، معاون طرح و توسعه آب منطقه‌ای مازندران نیز با تشریح وضعیت پیشرفت سد و شبکه گلورد گفت: خوشبختانه هم‌زمان با اجرای سد، بخش مهمی از شبکه آبیاری و زهکشی این طرح که در فرایند اجرا از تسهیلات بانک توسعه اسلامی استفاده شد، آماده بهره‌برداری است که با تکمیل آن امکان تأمین و انتقال آب برای بخش وسیعی از شبکه 25 هزار هکتاری پایین دست سد فراهم خواهد شد.

داودیان با اشاره به نقش این سد در کنترل سیلاب گفت: در سیلاب اخیر  اگرچه جاده دسترسی روستاهای بالادست این سد مسدود و مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرد، اما از خسارات سنگین به مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی پایین‌دست جلوگیری نمود.

معاون طرح توسعه آب منطقه‌ای مازندران احداث و تکمیل پل اصلی واقع در دریاچه سد را از اولویت‌های این شرکت در تکمیل این پروژه برشمرد و گفت: به دلیل قطع راه ارتباطی با محدودیت آبگیری مواجه هستیم که در شرایط موجود فقط امکان آبگیری حدود 7 میلیون مترمکعب وجود دارد.

وی با بیان اینکه با وقوع هر سیلاب، پل آب‌نمای ارتباطی روستاییان به زیر آب رفته و این شرکت جهت رفع مشکلات مردم منطقه و همچنین افزایش تراز آبگیری، پل موقت جدید را احداث کرده که تا قبل از هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
داودیان ادامه داد: احداث این پل موقت امکان آبگیری سد را از تراز 672 به تراز 683 برای ما فراهم خواهد کرد و امکان ذخیره‌سازی آب از 7 میلیون به حدود 12 میلیون مترمکعب را امکان‌پذیر می‌کند که این مقدار آب در ماه‌های گرم سال برای کشاورزان نکا و بهشهر بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی در پایان پیشرفت سد گلورد را 83 درصد اعلام کرد و گفت: برای تکمیل سد و احداث پل ارتباطی به اعتباری افزون بر 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم طی سال 98 و 99 در اختیار این شرکت قرار گیرد.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/405792
به‌روزرسانی اطلاعات شركت‌های دولتی و نهادهای غیر‌دولتی

به‌روزرسانی اطلاعات شركت‌های دولتی و نهادهای غیر‌دولتی

جزئیات برگزاری جلسات بررسی برنامه‌وبودجه سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات برگزاری جلسات بررسی برنامه‌وبودجه سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی

68 پروژه آب و برق مازندران در دست اجراست

68 پروژه آب و برق مازندران در دست اجراست

این روستا قرار است زیر آب برود

این روستا قرار است زیر آب برود

اجرای طرح پایلوت بازرسین آب در 4 شهر مازندران

اجرای طرح پایلوت بازرسین آب در 4 شهر مازندران