يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
لطفی:

دولت قانون برداشت از صندوق توسعه برای اشتغال روستایی را اجرا کند

پنجشنبه 21 شهریور 1398 ساعت 16:02
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: سال گذشته رهبر معظم انقلاب اجازه دادند که یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشته و برای اشتغال جوانان در روستاها هزینه شود، اما تاکنون این مصوبه از سوی دولت اجرا نشده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از خانه ملت، حسن لطفی با اشاره به وضع موجود اقتصادی کشور، شرایط حال حاضر اقتصاد کشور را در رکود تورمی توصیف کرد و گفت: سال گذشته رهبر معظم انقلاب اجازه دادند که یک میلیارد و 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشته و برای اشتغال جوانان در روستاها هزینه شود، اما تاکنون این مصوبه اجرا نشده است.

وی با بیان اینکه رونق کسب‌وکار در کشور باید از سوی دولت پیگیری شود، اظهار کرد: در شرایط موجود، کسب‌وکار از وضعیت خوبی برای تولیدکنندگان برخوردار نیست، تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بیکار هستند و عده‌ای از شاغلان نیز در حال بیکار شدن و از دست دادن شغل‌شان هستند که دلایل زیادی از جمله فشار بانک‌ها، کمبود مواد اولیه، مباحث مالیاتی و تحریم‌ها در این مسئله نقش دارد.

نماینده مردم رزن در مجلس تصریح کرد: تورم کمرشکن در کشور ایجاد شده و نظارت مناسب بر عملکرد اصناف وجود ندارد، بنابراین شاهد چند قیمتی شدن کالاها و اجناس در یک کوچه و خیابان هستیم که دلیل آن عدم نظارت و سوء‌مدیریت است.

لطفی با تأکید بر اینکه نهادهای نظارتی باید نظارت بیشتری بر روند قیمت‌گذاری کالاها و فروش اجناس به دست مصرف‌کننده داشته باشند، گفت: با توجه به اینکه شاهد کاهش قیمت ارز طی هفته‌های اخیر در بازار هستیم، اما قیمت کالاهای اساسی، نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه بعضاً افزایش نیز می‌یابد.

وی وضعیت اقتصادی کشور را شکننده و حساس دانست و عنوان کرد: در این شرایط فشار بر اقشار مختلف مردم و بالأخص کارگران زیاد است و بسیاری از کارآفرینان در شرایط کنونی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شده‌اند.

نماینده مردم رزن در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر رونق تولید محقق شود، در واقع بیکاری رفع و معیشت مردم بهبود و کارگاه‌های تولیدی رونق یافته و مشکل تورم و گرانی مهار می‌شود.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/415169
اعلام آمار گرایش دانش‌آموزان به مواد مخدر به صلاح نیست

اعلام آمار گرایش دانش‌آموزان به مواد مخدر به صلاح نیست

مجلس تنها می‌تواند از باب نظارت، موضوعات اجتماعی را پیگیری کند

مجلس تنها می‌تواند از باب نظارت، موضوعات اجتماعی را پیگیری کند

دولت اراده‌ای برای کنترل بازار مسکن ندارد

دولت اراده‌ای برای کنترل بازار مسکن ندارد

مخالفان انتشار لیست‌‌ ارزبگیران دولتی به هلدینگ‌های بانک‌ها و صندوق‌ها وصل هستند

مخالفان انتشار لیست‌‌ ارزبگیران دولتی به هلدینگ‌های بانک‌ها و صندوق‌ها وصل هستند