چهارشنبه  14  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مسئول رسانه‌ موکب سلامت هیئت الزهرا(س) دانشگاه شریف خبر داد؛

توزیع روزانه 600 غذای گرم در بیمارستان‌های تهران

پنجشنبه 21 فروردین 1399 ساعت 09:49
مسئول رسانه‌ موکب سلامت هیئت الزهرا(س) دانشگاه شریف از توزیع روزانه 600 غذای گرم در بیمارستان‌های تهران خبر داد.

محمد مهدی سخایی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: شیوع کرونا و بحرانی که همراه با آن در زندگی مردم ایران و به خصوص در بیمارستان‌ها خودش را نشان داد، گروه‌های زیادی را به وسط میدان کشاند تا در حد توان‌شان در کنار کادر درمانی و بهداشتی کشور بایستند و به عبور همراه با سلامت مردم از این بحران کمک کنند.

وی افزود: موکب هیئت الزهراء (س) دانشگاه صنعتی شریف هم که پیش از این برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز مهران، در زلزله کرمانشاه و سیل لرستان و خوزستان نیز برای خدمت به مردم مناطق آسیب‌دیده برپا شده بود، این بار نیز با توجه به وظیفه دینی و ملی خود و با تأسی به مشی و سیره ائمه اطهار(ع) تصمیم گرفت بخشی از نیازهای مردم و کادر درمانی بیمارستان‌ها را با کمک خیرین رفع کند.

مسئول رسانه‌ موکب سلامت هیئت الزهرا(س) دانشگاه شریف بیان کرد: بعد از صحبت‌های اولیه با قرارگاه سلامت و بررسی وضع بیمارستان‌ها مشخص شد که با توجه به فعالیت فشرده و فرسایشی و کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌ها، کادر درمانی و بهداشتی از نظر روحی و جسمی به تدریج دچار مشکل می‌شوند و پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی از آنها می‌تواند به مقابله بهتر با شیوع و ریشه‌کن شدن کرونا کمک مناسبی برساند.

سخایی اضافه کرد: از همین رو موکب سلامت هیئت الزهراء (س) با هماهنگی قرارگاه سلامت وظیفه آماده‌سازی و توزیع غذای گرم و میان‌وعده‌های تقویتی برای کادر درمانی بیمارستان بهارلو را برعهده گرفت و کار خود را از روز اول فروردین آغاز کرد.

وی گفت: در ادامه و با توجه به کیفیت مناسب خدمات موکب سلامت هیئت الزهراء(س) و نیاز حس‌شده در بیمارستان‌های دیگر، بیمارستان‌های فیروزگر و لولاگر نیز ابراز تمایل کردند تا از خدمات این موکب بهره‌مند شوند و در حال حاضر موکب سلامت روزانه ۶۰۰ وعده غذای گرم و بیش از یک هزار بسته میان‌وعده تقویتی تهیه و بین کادر درمانی و بهداشتی این سه بیمارستان توزیع می‌کند.

مسئول رسانه‌ موکب سلامت هیئت الزهرا(س) دانشگاه شریف اعلام کرد: روزانه به طور متوسط ۲۵ نفر از دانشجوها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و دیگر اقشار مردم برای خادمی در محل موکب حاضر می‌شوند. خانم‌ها بسته‌بندی میان‌وعده‌های تقویتی را بر عهده دارند و آقایان نیز مشغول پخت‌وپز. همچنین تیم‌هایی از مراکز تغذیه هر سه بیمارستان با توجه به حساسیت موضوع تغذیه و شرایط خاص بیمارستان‌ها از فرایند طبخ و بسته‌بندی غذا و میان‌وعده‌ها بازدید کرده و رضایت خودشان را از کیفیت آن ابراز کرده اند.

سخایی ادامه داد: البته فعالیت و خدمت‌رسانی‌های موکب به موارد بالا محدود نیست و وسایل و تجهیزاتی مثل مواد ضدعفونی‌کننده (۲۲۰ لیتر)، ماسک دستکش و لباس گان(۲۰۰۰ عدد) تهیه و در این بیمارستان‌ها توزیع می‌شود. همچنین تعدادی از خادمین موکب با هماهنگی قرارگاه سلامت برای کمک‌رسانی به کادر درمانی و بهداشتی برای حضور در بیمارستان‌ها ابراز تمایل کرده و در آنجا مشغول خدمت هستند.

انتهای پیام/4040/

http://ana.ir/i/481975
داروخانه‌ای که می‌توان در آشپزخانه پیدا کرد

داروخانه‌ای که می‌توان در آشپزخانه پیدا کرد

فعالیت تشکل‌های دانشگاهی در دوران پساکرونا چندین برابر می‌شود/ کمک به مردم سیل‌زده با وجود ویروس کرونا

فعالیت تشکل‌های دانشگاهی در دوران پساکرونا چندین برابر می‌شود/ کمک به مردم سیل‌زده با وجود ویروس کرونا

اقدامات بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران غرب برای مقابله با کرونا+ فیلم

اقدامات بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران غرب برای مقابله با کرونا+ فیلم

تهیه و توزیع بیش از 3000 پک بهداشتی/ همراهی  پویش دانشجویی مقابله با کرونا با خانواده‌های کم بضاعت

تهیه و توزیع بیش از 3000 پک بهداشتی/ همراهی پویش دانشجویی مقابله با کرونا با خانواده‌های کم بضاعت

توزیع ۹۰۰۰ ماسک در بین روستاهای لرستان/ گروه‌های جهادی لرستان همپای مدافعان سلامت در راه مبارزه با کرونا هستند

توزیع ۹۰۰۰ ماسک در بین روستاهای لرستان/ گروه‌های جهادی لرستان همپای مدافعان سلامت در راه مبارزه با کرونا هستند