جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد دماوند؛

لیگ «تکنو» برگزار می‌شود

چهارشنبه 13 فروردین 1399 ساعت 16:18
مسابقه تکنو با هدف ایجاد اوقاتی بهتر برای هموطنان و افزایش سرانه مطالعه در پنج پخش پزشکی، حقوقی، ادبی، مذهبی  و زبان خارجی برگزار می‌شود.

محمد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری «کمک به سلامت جامعه در این روزها حسنه است». این امر باعث شد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد دماوند مسئولیتی را بر عهده بداند و در گوشه‌ای از این جهاد بزرگ، پشت خط مقدم کمکی به اوضاع و احوال کند. در انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد دماوند این امر را فریضه دانستیم و درزمینه سلامت روانیِ جامعه قدمی برداشتیم.

وی افزود: از این رو باهمکاری حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی و با مشورت‌ها و بررسی‌‌های چند روزه گروه، به این نتیجه رسیدیم که با استفاده از ابزار شبکه‌های اجتماعی، مسابقه‌ای تحت عنوان تکنو (ترم کرونایی نوروزی) طراحی کنیم. این مسابقه در پنج پخش پزشکی، حقوقی، ادبی، مذهبی  و زبان خارجی  برگزار می‌شود. تیم‌ تکنو متشکل از دانشجویان برجسته‌ دانشگاه در رشته‌های پزشکی، حقوق، کامپیوتر و نرم‌افزار است که همگی از اعضای فعال این تشکل هستند.

قائم مقام فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند بیان کرد: در این مسابقه هرشب پنج سوال که سهم هر بخش  یک سوال است، توسط طراحان تخصصی هر قسمت طرح و در سایت و پیج تکنو قرار داده می‌شود. شرکت‌کنندگان با پاسخ درست به هر سوال یک امتیاز دریافت می‌کنند و مجموع امتیاز هفت شب رتبه آنها را مشخص می‌کند. پس از اتمام برگزاری مسابقه هر شب پاسخ سوالات گذشته پست می‌شود و نفرات برتر به تفکیک امتیاز اعلام می‌شوند این مسابقه در سه نوع ارزیابی شبانه، هفتگی و کلی برگزار می‌شود.

ابراهیمی مطرح کرد: در پایان لیگ هفتگی به سه نفر اول به ترتیب 250 هزار، 200 هزار و 150 هزار تومان جاییزه تعلق می‌گیرد و پس از پایان کامل دوره که تمام نتایج چهار لیگ هفتگی را شامل می‌شود جوایزی به نفرات برتر دوره اهدا می‌شود. باتوجه به فضاسازی منفی برخی رسانه‌ها گروه تکنو بر آن شد که قالب لیگ به صورت طنز برگزار شود که در زمینه سلامت روان جامعه تاثیر بهتری بگذارد.

وی افزود: هدف اصلی گروه ایجاد اوقاتی بهتر برای جامعه به قدر توان بود، نیت ما بالابردن سطح مطالعاتی، حتی به اندازه چند دقیقه بود که امیدواریم به این هدف برسیم. پس از پایان دوره و بازخوردهای یک ماهه و با کمک خداوند انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد دماوند مسیر خود را در زمینه‌ای دقیق‌تر و گسترده ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/4021/

http://ana.ir/i/480534
کمپین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مقابله با کرونا

کمپین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مقابله با کرونا

۸ تشکل دانشجویی خواستار توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان شدند

۸ تشکل دانشجویی خواستار توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان شدند

قرنطینه خانگی پیامدهای اجتماعی و فرهنگی دارد/ کرونا و بازگشت به خانواده

قرنطینه خانگی پیامدهای اجتماعی و فرهنگی دارد/ کرونا و بازگشت به خانواده

لحظه شماری اروپائیان  برای «طلاق‌ کوویدی» در قرنطینه/ فرانسه از قربانیان خشونت خانگی در هتل مراقبت می‌کند

لحظه شماری اروپائیان برای «طلاق‌ کوویدی» در قرنطینه/ فرانسه از قربانیان خشونت خانگی در هتل مراقبت می‌کند

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ۱۰ کتاب را برای دوران قرنطینه معرفی کرد

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ۱۰ کتاب را برای دوران قرنطینه معرفی کرد

پویش هنرمندان ایران با «مشاهنر» برای دوران کرونایی مردم

پویش هنرمندان ایران با «مشاهنر» برای دوران کرونایی مردم